Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tudtok javasolni valami...

Zsiroka kérdése:

Tudtok javasolni valami (intelligens) megoldást az alábbi problémára?

Figyelt kérdés

Szomszédainkkal vannak problémáink. A legfontosabbak ezek közül, hogy az emésztőjükből folyamatosan szivárog a ... és a kerítésünk tövében bűzölög. Egész nyáron ezt szagoljuk kint és bent a lakásban. A másik problémánk főleg jó időben jön elő, amint kisüt a nap (pl ilyenkor télen) megjelenik néhány csótány nálunk, nem tömegével, épp csak pár darab mindig. Lefújjuk, elkapjuk, utána hetekig semmi nyomuk. A csótányirtó cég nálunk 15000 forintért irt, amit nem is sajnálnék rá, de azt mondták, ha a szomszédból továbbra is átjárnak, akkor nem lesz tartós a hatás.

Jelentettem már az önkormányzaton mindkét problémámat többször is. Tavaly lett egy határozat, melyben tájékoztattak, hogy bírságot kaptak. Ez rajtam sajnos nem segített. Nagyon sokan vannak odaát és nagy a szegénység, tehát a bírság, nos az egyikünknek sem megoldás.

Hova lehet továbbiakban fordulni?

Ezekhez képest "elhanyagolható" a probléma, hogy állandóan, napi szinten 5-6-szor is akár átrúgják a labdájukat (iszonyú magas a kerítésünk feléjük), ami miatt aztán addig zaklatnak amíg vissza nem adjuk. Legalább is ez volt még két éve, most már megmondtuk, nincs több labda vissza adás (leginkább gusztusom sincs hozzányúlni, mert a lében úszkálva dobálják tovább). Ma kerek egy órán keresztül üvöltöztek a kapu előtt, ráfeküdtek a csengőnkre. Nem megyek már ki, unom. Ezt csak az értheti aki volt már hasonló helyzetben. Jön a jó idő, kislányom már végre jár, alig várom, hogy kint tölthessük az egész napot, de nagyon félek, hogy megint vége a nyugalomnak ha beköszönt a tavasz.

Azon kívül féltem a két kutyánkat is, nagy nehezen vettünk végre idén egy kocsit, attól is félek, hogy kárt tesznek benne, de most csak ezért ugrájlak nekik egész nap? Valami tanács érdekelne hova lehetne még fordulni ezzel az összetett problémával. Nagyon köszönöm!



2014. febr. 16. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első problémára én az ÁNTSZ-t javasolnám, mivel látom, az önkormányzat-kör már megvolt.

Utóbbi probléma...nos nehéz. Rendkívül unintelligens emberek, így a "beszéljétek meg" módszer annyit érne, mint hullának a csók. Sajnos drasztikusan kell fellépnetek velük szemben: a nincs labda-visszaadást lehetne módosítani: visszaadod, de csak miután kiszúrtad késsel. Brutálisan hangzik, tudom, de ha nem látják, hogy dominánsan is fel tudtok lépni, szórakozni fognak veletek a végtelenségig. A kapu előtt üvöltözésre, csengetésre csak az ignorálás a jó módszer (csengőt addig kapcsold ki/vedd ki az elemeket belőle).

Azt pedig érdemes (mndjuk párodnak) a szomszédnak nyomatékosan elmondani, hogyha bármilyen kárt tesznek az autóban vagy az állatokban, akár véletlenül is, a gatyájukat is leperlitek róluk (nyilván nem áll szándékotokban perelni, ti is sokat fizetnétek, de ezt nekik nem kell tudni). A lényeg, hogy határozottan, dominánsan, legjobb lenne, ha férjed menne át intézkedni. Mondja meg, hogy a családotokat innentől kezdve hagyják békén, különben következményei lesznek.

Sajnos ilyen emberekkel máshogy nem lehet szót érteni:( (tapasztalat)

2014. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Idióta emberekkel csak és kizárólag az ő saját nyelvükön lehet szót érteni! Hiába minden hatóság az idő csak telik ők meg csak passzolgatják a labdát hol erre hol arra hivatkoznak! Azért persze el kell indítani a hivatalos dolgokat is mindenütt ha kell hetente sokszor egyszer csak jön majd valami használható válasz, intézkedés!Meg ha nagyobb lenne a kalamajka (ne legyen!) akkor lássák hogy te már jelezted sokfelé csak senki nem foglalkozott veled. A lényeg hogy különböző hivataloktól legyenek írásos pecsétes papírjaid. Ha el küldenek hogy nem rájuk tartozik akkor adják írásban és ha írásba adták akkor adják újból és újból egyszer csak megunják és segítenek! Az a baj hogy sok tudatlan ügyintéző tisztelet a kivételnek elintézi azzal hogy ez nem rájuk tartozik holott ha jobban utána jár az ember kiderül hogy bizony hogy rájuk tartozik! (ez tapasztalat) Legjobbak erre a hivatalos levelek tértivevényesen mert erre kötelező válaszolniuk. Mert minél több van annál jobban téged igazol hogy senki nem foglalkozik veled. De addig is keményen határozottan kiba..ni velük mindenütt ahol csak lehet! Nehogy már az ilyen tetűk miatt ne lehessen élni rendesen! Muszáj keménynek lenni mert ha gyengék vagytok akkor elnyomnak és befenyítenek benneteket!
2014. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, próbálkozok tovább. Szeretem ezt a házat, szeretek itt élni, és nem kéne, hogy ilyen szomszédok keserítsék az életem.
2014. febr. 17. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!