Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falusi emberek miért csak...

A falusi emberek miért csak tévéznek egész nap? Miért nem mennek sétálni vagy bármi? Ti szoktatok?

Figyelt kérdés
Dolgoznak, aztán hazamennek és tévé előtt ülnek. Persze házimunka stb, de a lényeg hogy nem járnak el sehova, nem sétálnak, szinte minden háznál van kutya de sétáltatni azt sem vinnék el soha, nem bicikliznek, nem csinálnak semmit, max a kertbe jutnak ki néha. Ez olyan furcsa... főleg hogy a tévében soha nincs értelmes műsor, ezt ők is elmondják, de mégis csak azt nézik. Felétek is ilyenek az emberek? Vagy csak itt szokás ez? Ti jártok sétálni, stb?
2014. márc. 2. 14:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

A falusi ember ledolgozza kemény 8-t, munka előtt ingázik 1-1,5 órát, Hazaér, aztán egyből megy a kertbe kapálni, kerti munkát végezni, állatokat rendezni, sötétedésik kint dolgozik, utána bejön, nekiáll a konyhában, házban takarítani, este beesik az ágyba és másnap kezdődik előlről.

A városi kiszalad a buszmegállóba, felszáll egy éppen jövő buszra, mert 10 percenként közlekedik a helyijárat, nem 1-2 óránként, mint a vidéki busz. Munka után hazamegy, minden ragyog az 50 négyzetméteres 1,5 szobás panellban, főz valamit, aztán a plazmatévé és a laptop előtt pöffeszkedik, vagy ha nagyon erőt vesz magán, kimegy a parkba.

A falusi nem azért nem sétál, mert lusta, hanem mert dolgozik a kertben!

2014. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Köszönöm első,én is ezt akartam irni,de már megválaszoltad :)
2014. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
A falusi kertes házban lakik, ahol a kutyák szabadon vannak, nem 10 négyzetméteres szobában. felesleges ott sétáltatni pórázon, mert mindig szabadon futkározhat a kertben.
2014. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted egy falun élő ember hogy ugorjon be munka után egy koncertre, akárhova? Nincs helyben, és el van foglalva a kerttel. Persze városban is lehet kertes házban élni, csak ott vannak más lehetőségek is. Azért egy kis falun könnyű megunni a sétálást.

Mondjuk biciklizni és kutyát sétáltatni lehetne.

2014. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Éredekes a sztereotípiák a falusi emberekkel kapcsolatban.
2014. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

Egy kis pontosítás az 1-eshez:

- hajnal 4-kor felkel, megeteti, kiganézza az állatokat otthon

- kimosdik, ha van még idő akkor eszik is valamit

- elmegy a munkahelyre ledolgozni a 8, esetleg 10 órát

- hazamegy, kimegy a kertbe kapálni-locsoln

- utána még ismét megeteti a jószágot

- ő is megvacsorázik, ez már kb. este 7 után, de inkább 8 óra körül


Csak egyetlen egy hétig csináld utána, mert 1-2 nap még nem érzed igazán, mit jelent ez a robot!

2014. márc. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Faluban lakok én is, de esténként van idő sétálni, kutyát meg nem azért kell elvinni mert nincs elég hely neki a kertben... de persze a falusiak ezt sem értik meg soha. Ha mondok is valamit erről hogy a kutyát vigyék el legalább akkor kiröhögnek, hogy minek mikor ott a nagy kert...

A lakást nem kell minden nap takarítani, a kertet sem kell állandóan ásni. Bőven van idő bemenni a városba is néha, megenni egy sütit, kávézóba beülni beszélgetni. De a faluban sétálni, futni, sportolni is jobb mint ülni otthon a tévé előtt állandóan és növeszteni a hájat.

De úgy látszik csak én nem értem a falusi embereket...

2014. márc. 2. 14:49
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szempontból ez tök relatív, mert ma már alapból nincs kifejezetten "falusi" ember szerintem.


Egyrészt, ismerek olyanokat, akiknek ott a kert, de se állatot, se növényt nem tartanak, meg ott vannak akik naponta füvet nyírnak, kint vannak.


Mi részünkről, bár nem faluban lakom, de eléggé a város szélén, helyben nem nagyon van (leginkább semmi) szórakozási lehetőség, belvárosba óránként megy busz, kutya is 10x akkora területen van mint egy panellakás...Kertben meg azért elég sok tennivaló akad, vagy télen is lehet a pincében rendezkedni.


De szerintem ez a sétálgatás, biciklizés mindig is inkább a gyerekekre volt jellemző, vagy a fiatalokra, az idősebbek mindig is otthon ültek, vagy a szomszédban, most sincs ez másképp.

2014. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
És én most nem a 20 csirkét, 5 disznót, 10 libát tartó emberekről beszélek, hanem a kb 30-50 éves korosztály, akiknek nincs semmi különös dolga a munka után otthon... ők sem csinálnak semmit soha.
2014. márc. 2. 14:51
 10/28 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a falusi embereknél van így. Hidd el, a városi is hazamegy és beül a TV elé. Persze, mindez nem MINDENKIRE igaz, se falun, se városban.
2014. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!