Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szakembereknek: mikor...

Csak szakembereknek: mikor mehetek nyugdíjba? A hivatalban ugyanis egyenlőre nem kaptam egyértelmű választ. Idén novemberben leszek 60.

Figyelt kérdés
Mozdonyvezetőként dolgozom, s ebben a munkakörben 25 szolgálati évem van összesen. Közben volt egyéb munkaviszonyom is, és munka nélkül is voltam. Összes szolgálati évként eddig kiszámoltak 32 évet, ami most 2014-ben lesz meg. A 25 mozdonyvezetői évre járna 5 év kedvezmény, ezek figyelembe vételével mikor mehetek nyugdíjba?

2014. jan. 13. 21:49
 1/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ami a legbiztosabb!! Az illetékes nyugdijfolyositotol kérni kell egy SZOLGÁLATI IDŐ kérelmi lapot.Kitöltve és minden iratot bevive, rajta lesz mit, be kell adni én is igy csináltam.Azon mindent kiszámolnak és az is rajta lesz mikor mehet el nyugdijba.Ha ott az ideje, akkor már a kész boritékot kell csak beadni.Jó idöben elkezdeni!!!!! De ez a lap ki is nyomtatható a gépen!!
2014. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm, már be is adtam mindent, és éppen várom a választ. Ami persze nem holnap lesz.
2014. jan. 27. 09:54
 3/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
30 munkanap!!! Remélem már meg is kaptad!!
2014. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már érdeklődtem, de türelmet kérnek! Előzetesen annyit mondtak, hogy a tényállas ellenére a jövő év végéig még biztosan húzni kell az igát. De nem nagyon bánom, mert most még jól keresek, és talán valamivel jobb lesz a nyugdíjam is.
2014. febr. 28. 19:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Megtudtam, hogy a márciusi jogszabály módosítások miatt késnek a válasszal. Így legalább a legújabbak alapján leszek elbírálva.
2014. márc. 3. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!