Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljunk? Kétes érzéseim...

Mit csináljunk? Kétes érzéseim vannak.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémánk a szomszédunkal van. 1 éve vettek üres telket mellettünk, de nem laknak még itt, júnusban építkeznének.

Mi is építkezni szerettünk volna és az építési engedélyhez kértünk tőlük beleegyező nyilatkozatot. Ezt azonnal visszutasították, mondván ők nem biztosak benne, hogy mi azt akarjuk építeni amire az önkormányzat engedélyt ad. Alapból ez elég abszurd ugyanis a nagymamám első házához kapcsolódva építünk saját lakóházat hátra és erre kell lakhatási engedély és mindenképp követni kell a rajzot...

Én ezt nem értettem mivel okot nem adtunk ilyen előítélethez hisz nem is ismernek másrészt mégis csak ők jöttek ide Pestről mellénk akiknek a családja 50 éve itt lakik. Végül aláírták a férfi amúgy rendes,ő mondta hogy aláírná a papírt az asszonnyal vannak problémák.


Sajnos történt egy olyan dolog, hogy az alapozáshoz a teherautó nem fért el nálunk ezért a férfi adott engedélyt hogy tőlük álljon be és onnan öntse a betont, mi nem voltunk ott, de mostohaapám igen és mire hátraért a kocsi magától betolatott a szomszédból.

Ma voltak kint a szomszédok és kiderült, hogy elvileg mi eltörtünk egy olyan fát a kocsival amit ők ültettek oda, egy kb 1 métereset (azért elvileg mert nem tudható hogy a kocsival történt e vagy az előtte levő 90km/h-ás szél volt) de ki se volt kötve , nem is szóltak hogy ott van, ma amikor mutatta egy száraz kóró volt látható.


Miután a nő meglátta a fát eltörve , kikelve magából teljesen nekiesett az épp hátul a kerítésnél lévő 69éves mamámnak , üvöltött, csapkodott , elhordta mindennek ,minek következtében mamám még 3 órát sírt hisz nem direkt csináltuk és megvennénk nekik. A férfi csak állt és nézett( nem vártam többet tőle, kb 15 évvel fiatalabb mint a nő, kisfiú)

Kicsit jogosnak érzem , hisz azt mondták érzelmileg jelentett valamit a fa, de ezt nem így kellett volna közölni szerintem.


A kérdesem végülis az, hogy mit tegyek? Jobb megszabadulni ilyen szomszédtól vagy még van esély valami értelmeset kihozni ebből?

Nagypapám már eleve úgy kezdte hogy ő nem fogja aláírni az ő építésükhöz a papírt és ahol tudja kihasználja a kapcsolatait, el tudja intézni hogy évekig ne tudjanak építeni. Ez igaz, tényleg el tudja.

Szerintem ez már túlzás, de félek a további problémáktól.

Bocsánat hogy hosszú lett, de mindent le kellett írjak hogy tiszta legyen minden.

Mit tennétek?



2014. márc. 29. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően két irányban indulnék el:

Meghívnám a szomszédot egy kis beszélgetésre a helyi vendéglátó ipari egységbe, ahol a közös ügyeken kívől bármiről és mindenről beszélgetnénk. Ha ez kevés, akkor a nagyapa kapcsolataival elüldözném a közelből.

2014. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem tudom sikerülne e, bár nem lehetetlen, de már csak hozzászólni se merek,mert ki tudja hogy ordít le.
2014. márc. 29. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a ti szemszögetek, most lássuk a szomszédét: még be sem költöztek, de már kéréssel fordultok hozzájuk. Emiatt vita van köztük, mert az egyikük igent mondana, a másik nemet. Jó, megbeszélték egymás között, beleegyeznek, erre ti kárt okoztok nekik a figyelmetlenségetekkel. Ráadásul nem anyagi kárt, ami megfizethető. Emiatt a nő hevesebben reagált, no de van ilyen, őt is meg lehet érteni.


"Jobb megszabadulni ilyen szomszédtól"

Mit megszabadulni? Megölöd és elásod a kertetekben, vagy mi?


"Nagypapám már eleve úgy kezdte hogy ő nem fogja aláírni az ő építésükhöz a papírt"

Hát gratulálok. Ők aláírták a tiéteket, viszonzásul ti tönkretettétek a mittudomén miért fontos fájukat, majd ti nem írjátok alá az övékét. Fikarcnyit nem vagytok különbek, mint a hisztis szomszédasszony, sőt..


"ahol tudja kihasználja a kapcsolatait, el tudja intézni hogy évekig ne tudjanak építeni. Ez igaz, tényleg el tudja. "

Ezt inkább nem is kommemtálnám. Még neked vannak kétes érzelmeid..?

2014. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát már ne is haragudj, de az hogy én kikérem az ő engedélyüket, hogy a SAJÁT telkemen építkezzek az nem basztatás hanem kötelesség, a másik, nem egyből kértünk, eltelt 1 év.


Nem egyszer okoztak kárt VÉLETLEN( de akár a sors is lehetett) a szomszédok egymásnak, akár olyanban ami fennállás óta megvolt , ettől nem esett neki senki egy éppen ottlevő gyengébb, mit sem tudó embernek, pl.a gyereknek. Szóval igen, az ilyentől már úgy gondolom megszabadulni kell, semmi komkunikációs érzék, csak hiszti , meg fenyegetés, elhiszem hogy neked ilyen a normális új szomszéd, sajnálom.

2014. márc. 30. 08:41
 5/8 A kérdező kommentje:

És igen , kétes érzéseim vannak, eddig sajnáltam őket ,de emelett mérges voltam arra ahogy regált.Érdekes módon a pasi csak tárogatta a kezét, hogy mit csináljon. Lehet ha rászól a nőre meg is csapta volna.

Nekem ha valami nagyon nagyon fontos , nem leállok ordítani 20 percig, meg kitépni a földből elhajítani,meg se nézve hogy meg lehet e menteni, hanem elbőgöm magam.

A másik meg, ha én új helyre költözök,inkább meghúzom magam, mint egyből játszak a jogaimmal és akadályozzak ismeretlen embereket akikkel még 40 évig szomszédok leszünk, csak mert pénzem van.

Mondhattam volna, hogy minek fél m-re ültette a kerítésünktől ha megnő úgyis átlógott volna a tetőnkre, de mégse tettem,főleg hogy az se biztos hogy mi voltunk. Egy fél centis átmérőjű 1 méteres szár. Se kikötve, semmi.

De nem vagyunk egyformák, ez van.

2014. márc. 30. 08:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt egyik szomzsednak koltozni kell. Itt sosem lesz beke.
2014. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehetne, mert én nem hajlok a rivalizálásra, most épüla házunk,de ha egy idős férfi ember ezt a fejébe veszi akkor hiába mondod neki, hogy jobb a békesség. És azért írtam a kétes érzéseket, mert megértem őket, de a stílus az nem mindegy, ezt nem így kelett volna.
2014. márc. 30. 12:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyapát hagyni kell intézkedni. Nem lesz itt már nyugalom soha és ezt tudja jól az öreg. Most a fa ,utána majd a kerítés, aztán majd az hogy zajongtok ,ugat a kutya , átjár a macska, átviszi a szél a levelet stb stb... Ha meg tudja akadályozni az engedélyt akkor tegye.
2014. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!