Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék a szomszéd...

Mit tehetnék a szomszéd ellen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Felvázolom:

Van egy kutyánk, egy 800 m2-es telkünk, no meg persze a házunk. Minden irányból szomszédok vannak és a hátsóval van gond. A hátul lévő szomszédod egy jerítés választ el. A kerítést az ő lovai megroncsolták egy kicsit. Ez a roncsolás sajnos elég ahhoz, hogy a kutyánk átszökjön. Átszökött egyszer majd 2X és ma átszökött 4X-re is. Pont hátul voltam de nem tudtam megakadályozni hogy átmenjen a kutya. Ő erre felháborodottan hozza a számszeríját (fenyegetve) hogy "ha még egyszer átjön a kutyátok, lelövöm ezzel" én persze higgadt voltam, tudom hogy azért ez nem így megy. Higgadtan elmondtam neki (láttam a szemében és az arckifejezésében, hogy meglepődött azon, hogy egy picit sem ijedtem meg) hogy ez nem ilyen egyszerű. Elmondtam neki hogy a kutya azért megy át mert az ő lovai tönkre tették a krerítést. Elmagyaráztam neki, hogy szíveskedjék a kerítést helyrehozni és azt is mondtam neki, hogy nem lőheti le a kutyát mert abból rendőrségi ügy lesz. Őt persze nem érdekelte hogy én mit pofázok és hogy megmutassa ki itt a főnök, a számszeríjával lőtt eggyet a földbe. Én tudom hogy nem érdemes ő vele vitatkozni, fogtam a kutyát azt visszamentem. Mondjuk még visszafordultam és mondtam neki, hogy nekünk is van számszeríjunk. Mondjuk nekem semmi célom azzal és később rájöttem, hogy fölösleges volt neki mondanom szerintem bőven lesz*rja hogy nekünk milyen harcászati eszközeink van és milyen nincs.

Most a kutyát megkötöttem de nem szeretném ott tartani örökre. Hogyan vegyem rá a kedves szomszédot, hogy javítsa meg kerítését?

(Bocsi az esetleges helyesírási hibáért de telefonról nehezen tudok írni, nem vagyok hozzászokva)



2014. ápr. 6. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne rá várj, tegyél oda rácsot. Ha meg ilyen agresszív, te is fogj fegyvert rá. A rendőrségre hiába vársz, még akkor is, ha neadjisten lelőné a kutyádat.
2014. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűbb, ha te vmivel befoltozod, hogy ne tudjon átmenni, mert ez sosem fogja megcsinálni. Le fogja azt a kutyát lőni, nem érdeklik a következmények.
2014. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Veszel egy shotgunt, pl. egy Merkovot, és azzal ijesztesz rá.Az ilyen tahó türhő taplóállatok a szóból nem értenek, az erő nyelvén kell "beszélni" velük. A számszeríj vs. Merkov csatából mindenképp a Merkov kerülne ki győztesen...
2014. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten, ilyen allatok miert is elnek?
2014. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A rendőrség semmit nem tenne, ha tényleg lelőné? Ez érdekes...

Akkor ennyi erővel én is lelőhetném a mi számszeríjunkkal az ő lovait. Most akkor én javítsam meg a kerítést? Én vegyek a saját pénzemen anyagaot, majd én a saját szerszámaimat használva javítsam meg az én időmből másnak a megrongálódott kerítésért? Abban még (talán) benne lennék, hogy ha ő ad anyagot, amit ő vett meg az ő pénzén és az ő szerszámaival amit szintén ő vett meg az ő pénzén, akkor hajlandó vagyok megjavítani az ő kerítését, ami az ő feladata lenne helyrehozni. Annyit tehetek, hogy átmegyek a szomszédhoz, közlöm vele hogy nem birtoklunk a kerítés megjavítására alkalmas eszközöket és anyagot, szíveskedjék nekem biztosítani alkalmas eszközöket, hogy megjavíthassam a kerítést. Ez így jó lesz?

(Ha tegyük fel, lelőné a kutyát, a rendőrség miért nem lépne)

2014. ápr. 6. 15:14
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké, oké. Shatgune-unk van, légpuskánk is, katana-nánk is (szamurájkard)-unk is, sokkolónk is no meg a számszeríj.
2014. ápr. 6. 15:16
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagyok benne biztos, de egy lovat ha lelőnél valószínű nagyobb "botrányt" csinálna a rendőrség, mert az egy haszonállat.
2014. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
biztosító?
2014. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A másik oldala az, hogy a TE kutyád megy át, mit felelős gazdinak NEKED kell gondoskodni, hogy ne kóboroljon a kutyád sehová. Nem hiszem, hogy nincs otthon semmi amit a kerítéshez rakhatsz, hogy elzárd a lyukat, inkább TE IS keménykedsz. Van egy mondás okos enged szamár szenved.
2014. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy a rendőrség tényleg semmit nem fog csinálni.Az enyém 1x átszökött a szomszédhoz az meg vadászpuskával lelőtte.És még minket is megfenyegetett, hogy ha hazamerünk vinni még egy kutyát ami átmegy az ő telkére mi következünk(és hadonászott is felénk a fegyverrel, majdnem el is sütötte).Telefonáltunk a rendőröknek felvették az adatokat és "Rendben majd intézkedünk".Kijöttek mondtak egy ejnyebejnyét a szomszédnak azt el is mentek.Ő meg tovább fenyegetőzött.

Azt hogy miért nem lépnének semmit azt nem tudom, egyszerűen nem foglalkoznak a kisebb ügyekkel.


Egyébként ahogy előttem is írták csináld meg te a kerítést.Nem hiszem hogy abba a 1-2ezer forintba fogsz belehalni amiből kihozod az anyagot..

2014. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!