Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valóban csendháborítást...

Valóban csendháborítást követek el? Ordítozó barom szomszéddal mit lehet tenni? (lent)

Figyelt kérdés

Üdv kedves olvasók!

Nos, egy társasházban lakunk, aminek van egy nagy hátsó kertje, még régen rakattunk oda egy jó kis kosárpalánkot. Vagy 2 sarokkal arrébb van egy másik társas ház, melynek erkélyei a mi udvarunk felé nyílnak, szóval nem közvetlen de még csak nem is közeli szomszédok. A palánk műanyagból van, szóval ha rádobunk, kisebb zajt hallat. A mi szomszédjaink a házban teljesen rendben vannak vele, egy szót nem szóltak. Egyik nap kijött egy hölgy, aki elkezdett minket okítani, hogy máshol dobáljunk, finoman csak annyit közöltem vele, hogy szerintem a saját kertemben dobálhatok kosárra délután fél 4-kor. Erre kihívta az alkoholista, szerintem nem túl józan férjét, aki elkezdett káromkodni meg ordítozni össze-vissza, aztán amikor rájött, hogy nem figyel rá senki visítva ordítozott pár másodpercig, aztán bement egy utolsó anyaszidás kíséretében.

Nos azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mennyire számít ez csendháborításnak, ha minden szomszéd aláírja, hogy dobálhatunk rá estig?


2014. máj. 4. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

fiúk,

társasházban/társasház udvarán nem végezhető olyan tevékenység,ami mások pihenését zavarja,

-nyílván ez a szórakozásra vonatkozik,nem szabad olyan módon szórakozni ,hogy az másokat zavarjon,

-egész más,ha valaki azért zajong és zavar másokat,mert pl tatarozza a lakását ,ezt az ott lakók kötelesek eltűrni,

-de a kosárra dobálást senki nem köteles hallgatni,

2014. máj. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Na most, értem, hogy ez így hangzik logikusan meg más szemszögéből nézve ez így működhetne, de én kizárólag a jogi részére lennék kíváncsi, és arra, hogy ez hogy működik a gyakorlatban.

Mindenesetre köszönöm a választ.

2014. máj. 4. 18:39
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja igen és még annyi, hogy a kérdésben elírtam, mert nem szomszéd csak felénk nyílik az udvaruk a másik oldalt.
2014. máj. 4. 18:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

csendháborításnál már régóta nincs olyan, hogy csak este 10 után büntetendő. gondolom ezért írtad, hogy délután fél 4kor csináljátok.

ha másokat zavar, és lépnek az ügyben, ti húzzátok a rövidebbet. ha kihívják a rendőöket, első körben csak szólnak, hogy hagyjtok abba, következő alkalommal már pénzbüntetést kaptok.

bevallom, engem is zavarna, ha hazaérek munkából, fáradtan, és azt hallanám, hogy dübög vmi. egy ilyen dübögéstől nem lehet lepihenni, de tévét nézni sem.

2014. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De akkor meg azt nem értem, hogy a palánktól kb. 20 méterre lévő teljes házat és szomszédságot, valamint az ordítozó koma teljes szomszédságát miért nem érdekli, hogy mi kosarazunk? Ezért kérdezem, mert kb. ők laknak legmesszebb, ha azt vesszük, hogy még a ház tetején is vannak. Ráadásul az ő házuk olyan jó 50 méterre van.
2014. máj. 4. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

tesó,azt próbáld megérteni,hogy ti ezzel a kosarazással ,szórakozás képpen, olyan tevékenységet végeztek ,ami zajjal jár ,és ez a zaj ,zavarhatja azok pihenését,akik ezt hallhatják,

-és ha pl az 50 méterre lakó szomszi azt mondja,hogy ő ezt hangosnak tartja és őt ez zavarja,akkor ez teljesen érthető,és jogos,

-nektek a csend zavarását ezért abba kell hagyni,mert a rendőrség is kikényszerítheti,hogy szűnjön meg az olyan tevékenység ,ami mások pihenését zavarhatja,

2014. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez hülyeség. Ennyit azért el lehet/kell viselni.

Én iskola, focipálya és játszótér mellett lakom, mégsem ordítozom, hogy ne játsszanak lent. :)

2014. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
Aki fáradt már el rendesen életében, az nem állít olyasmit, hogy csakis lakóház mellett 20 méterrel lehet kosarazni, sőt. Talán érthető, ha azt látja ideálisnak, ha lakóövezettől tisztes távolságban végeznek zajosabb sporttevékenységet anyuci kedvencei. Tényleg húgy nőtt az agyatok helyére?
2014. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
A többi meg nem szól, mert birkák, vagy legalábbis türelmesebbek, mint aki először szólt, és látják/hallják, hogy végre tudtotokra adja valaki, hogy nem kell nektek pont pihenésre használt otthonok között játszogatni. Ha már apátok nincs.
2014. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Gratulálok utolsó, itt is sikerült képviselni az emberiség legalját. Mondjuk ha annyira pihenhetnék vagy meg "igazából" elfáradtál, akkor menjél aludni és ne itt oszd azt a valamit, amit te észnek nevezel.
2014. máj. 5. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!