Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek a vidéki-bud...

Mi a véleményetek a vidéki-budapesti ellentétről?

Figyelt kérdés

Én vidéken élek,és rendszeresen tapasztalom,hogy a fővárosiak nem kedvelik,lenézik a vidékieket,és nem csak a falusiakra gondolok,hanem pl.:a szegedieket vagy a debrecenieket is.

Ez miért lehet?Vélemények az egészről?



2014. máj. 6. 11:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

A suli miatt laktam Bpn 2 évig, de amúgy egy vidéki kisvárosban lakom.

Aki azt mondja, h mindenhol vannak az bunkó emberek, annak igazi van vmennyire, mégis mellébeszél. Itt vidéken is vannak, de arányaiban Bpn sztem is sokkal több a bunkó, mondjak ha itt vidéken 10ből 5 bunkó, Bpn mondjuk 10ből 7.


Szóval a sztereotípiáknak a budapestiekről azért van alapja, persze vmennyire érthető is,h több a frusztrált, bunkó ember Budapesten, mert amilyen mocskos, koszos, zajos hely, sztem normális ember nem is érzi ott jól magát.


Engem az zavar,h ahogy a fórumokon is olvasom, a budapestiek nagy része meg van róla győződve,h náluk van csak kultúra, és Bpn kívül az emberek szekérrel járnak.

2014. máj. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én meg 26 évig éltem Budapesten, már 14 éve lakok vidéken, de sosem tudtam beilleszkedni ide vidékre, mert nagyon mások a szokások.

Engem pl azért utál egy helybéli emberke, azóta nem köszön nekem, sőt, ha elmegyek mellette, rendszeresen utánam szól valamit...valami szép, kedveset, mert...

Sétáltattam a kutyám nap közben, hétköznap, lent a mező mellett(már eleve hülyének néztek, mert sétáltatom a kutyát), jött szembe velem ez az ember, egy közös ismerősünkkel mászkált ott lent, rámköszönt az ismerős, erre ez az ürge rámröffen, hogy: mi van, nem dolgozó?

Semmi köszönés, semmi előzmény, így kerek-perec bele a közepébe.

Én meg mondom, de.

Valószínű ezután én lettem a nagyképű pökhendi pesti bunkó, mert nem az ő stílusában válaszoltam?

Vagy hogy az ördögbe van ez vidékieknél?

Ha már valaki betartja az alap etikai, erkölcsi normákat, és ez messziről látszik rajta, akkor az bunkó pesti pökhendi valaki.

Mások a szokások, emiatt örök az ellentét, és a falvak lakóira nem a kifejezetten géniuszi tehetség a jellemző, ezért az alap emberi gyenge jellemmel reagálnak: mielőtt minősítenék őket, támadnak...bárhogy, bármivel.

2014. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12

Itt meg te minősítettél általánosítva több millió embert.

2014. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!