Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha éjjel a környéken csoportos...

Ha éjjel a környéken csoportosan hangoskodnak, átvonulnak, randalíroznak és kihívom a rendőröket, akkor az rám nézve jár esetleg valamiféle hátránnyal ha időközben odébb állnak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ha éjjel kihívom a rendőröket mert hangoskodnak, vagy padot rongálnak suhancok, de mire kiérnek a rendőrök ezek elmentek másfele, akkor ilyen esetben mi történik? Megkeresnek engem, felveszik az adataim, vagy ez az általános bejelentés úgy működik hogy kijönnek, szétnéznek és ha találnak vagy már nem találnak errefelé suhancokat akkor elmennek? Mert heti szinten szinte minden hétvégén elszaporodott mifelék a 15. kerületben a csendháborítás, utcai bandák, részeg vagy drogos fiatalok padokat törnek néha és senki nem tesz semmit. Felszereltek ugyan errefelé egy köztéri kamerát, de az annyira kívül esik az utcából ahol ezek történnek hogy nem lát el idáig. Engem is vertek már meg a házunk előtt és őszintén szólva esténként azóta nem is járok az utcára ezen a környéken. Szeretnék ez ellen tenni, rendszeres bejelentéssel amikor ilyet tapasztalok. Csak ugye mi van akkor ha kiérnek a rendőrök és ezek meg már odébb állnak addigra? Valaki tud ebben tanácsot adni?

2014. máj. 11. 01:19
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
Ha elég sok bejelentés érkezik, akkor alanyi jelleggel ki fognak küldeni valakit, egyébként meg vagy nem jönnek ki, vagy csalódottan távoznak, de szerintem nem fognak téged elővenni, ha egyébként látszik, hogy rongáltak. (És gondolom a leírás alapján, hogy ha el is mennek, csomó szemét, egyéb ott marad, tehát azt látják majd, hogy nem palira szóltál be.) Esetleg a környéken ki lehet ragasztani, hogy ha valaki ilyesmit észlel, szóljon be, és akkor ha tényleg létező probléma (és miért ne lenne az?), hamarabb eléritek a kritikus tömeget.
2014. máj. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fognak téged ezért felelősségre vonni, de basszus, ha elmennek és csak átmennek, akkor mi a jó fenének hívsz rendőrt? :)
2014. máj. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
savanyújóska: Nem hiszem hogy sok bejelentés érkezne mivel éjjel 1 órakor mikor általában ide merészkednek ezek az alakok már sokan alszanak. Az a maroknyi ember aki meg fent van és hallja mi folyik itt, csak elhúzza a függönyt maximum és kinéz vagy tudomást sem vesz róluk és a fejét a földbe dugja. Vagy nem akarnak, vagy nem mernek bejelentést tenni én ezt nem tudom. Persze mikor engem megvertek itt a ház előtt másnap már jött sok ember okoskodni hogy ki lehetett a tettes, de a rendőrségtől csak annyi választ kaptam hogy a tettest nem találták meg, bár erre számítottam, mivel mikor váratlanul támadnak az ember nem látja az arcukat, főleg ha még kapucni is van a fejükön. Két éve lakunk itt de az első évben nagyon nyugodt környék volt, majd hirtelen romlásnak indult és nem messze innen még késelés is történt tavaly novemberben az utcán. Aztán oda tettek egy kamerát, de azóta erre befelé jönnek ezek az alakok ide a parkos részre. De igazából azért is kérdeztem meg így ezt a kérdést hogy jár e felelősséggel,mert ezek az emberek sokszor itt vannak 30-60 percet, addig hol rongálnak, hol üvöltöznek és sörös üvegeket törnek, hol csak átvonulnak, de rendszerint félelemben kell lenni ilyenkor, mert aki arra megy azt 100% hogy megverik. Aztán mire kiér a rendőrség (isten tudja mennyi idő múlva) lehet hogy ezek már régen odébb csinálják a balhét. A plakáton én is gondolkodtam már, nem hülyeség, lehet meg is teszem.
2014. máj. 12. 01:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Második hozzászóló: Nem minden esetben csak átvonulnak, ha ezt tennék lehet észre sem venném innen a 8. emeletről. Általában többen 3-4 fő ilyen fiatal suhanc keménylegény minimum bejön ide a parkba, üvöltözve majd van olyan eset amikor szét tépkedik a fák ágait, majd felszedik a padokat a parkba és a léceket eltörik és azzal ütik poénból egymást, majd verekszenek miközben kiabálnak, ha meg arra téved az ember mert épp szeretne hazajönni a munkából, szó nélkül megverik.
2014. máj. 12. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!