Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti is utáltok Pesten élni, és...

Ti is utáltok Pesten élni, és ha vidékről jöttetek fel több év után, nektek is elegetek van Budapestből?

Figyelt kérdés
Már 7 éve hogy vidékről fel költöztem, nagy reményekkel ide a fővárosba. Eleinte még nem is volt olyan rossz egész jó környéken, sikerült jó áron albérletet találnom, viszonylag nem sok pénzért(kinek persze mi a sok). A 7 évem mindíg az ujra kezdésről szólt, mert sosem voltam képes nyalni a főnökeimnek, és a kollégáimnak. Tapasztalatlan voltam, nem sok mindent értem el, de valahogy nem bánom, sőt. Már tudom mit kerestem eddig, mit akarok igazán:nyugalmat, amit Pesten a kihalt részeken sem nagyon találok, teli van koszos emberekel, erőszakkal, szemétel, verekedések, balhék, ez minden csak nem jó. Ki használják, h ez pest a munkahelyen és már szinte teljesíthetetlen dolgokat kérnek. Ugy érzem bele fáradtam, és készülök vidékre vissza menni. Lehet kevesebet fogok keresni a szakmámban, de nem fogom albérletre költeni. Lesz kertem, és talán pár állatom is. Az biztos, hogy Budapestből nekem is elegem van. Undorodom az iteni emberektől, forog a gyomrom, mindenkinek a szemében ugyanazt látom, munka előt, közben, és után, a sietést. Hova kell anyira sietni? A belvárosban egyik busz éri a másikat, ha lassabban mész fellöknek, mindenkinek hogy elöbbre jusson az egyetlen érdeke. Régeben is mondogattam, it vagy eltaposnak, vagy te taposol. Már nincs kedvem, kezdem egy életre megutálni a fővárost, az 5 éve legjobb környék is lassan csak egy csöves juk, mindenhol állat,-és ember ürülék, jobban kell már tudni idegen nyelvet, mint a sajátunkat, mindenki bunnkó, és többnyire üresfejü rinyapina, és rózsaszín inges anyámasszony katonája, inkább hagyjuk(tisztelet a kivétewlnek!!! ) Akinek nem inge....

2014. máj. 22. 01:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Melyik ez, amit a legjobb környéknek tartasz?
2014. máj. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bocs, de én csak azt látom, hogy másokat hibáztatsz és mindenben a rosszat látod. Másokat szidsz, hogy rinyálnak, miközben te teszed azt itt. Ha nem érzed jól magad Budapesten, akkor menj el oda, ahol neked jó és ne siránkozz és ne másokra mutogass, hogy velük van a baj.
2014. máj. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem sietek soha sehova és mégsem löknek fel. Nem a legnagyobb tömeg közepén kell komótosan lépkedni, ki kell őket kerülni, nem lehetetlen. Nekem meg pont vidék nem jött be, legalábbis a magyar vidék nem. Egy tipikus angol kisváros / falu viszont jó lenne majd.
2014. máj. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

En pestrol koltoztem videkre, nyugat MO-ra, aztan 2x is vissza pestre nehany evre. Laktam a 12.ben, azt imadtam, ott is dolgoztam, aztan kobanyan, ott mar annyira nem volt jo, pusztulat reszek vannak.

Osszessegeben nem undorodom pesttol, jo neha visszamenni, de videk nekem is sokkal jobban bejott.

2014. máj. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én most jöttem fel pár napja. Furcsa egyenlőre.
2014. máj. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Nyilván, aki vidéken nőtt fel egy totál ingerszegény környezetben, annak egy nagyváros az, amit leírtál.

Én meg itt vidéken érzem azt, 27 évnyi Budapesten eltöltött idő után(és még utána is ott dolgoztam) hogy meghülyülök itt, úgy érzem, mintha élve lennék eltemetve, itt sosem történik semmi, csak az agyament szomszédaimat hallgathatom, bámulhatnám egész nap. Az egész faluban az egyetlen értelmes ember a körzeti doki, még a polgármester is egy sűrű sötétség.

Itt mást nem lehet csinálni, mint kapálgatni a kiskertet, elbattyogni a vasútállomásra, meghallgatni Pirike nénit, egyetlen orgazmusteli élmény, elvinni a kutyát sétálni.

2014. máj. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Biztos hogy ugyanarról a városról beszélünk? Tény hogy vannak putris részei, mint bármelyik másiknak, de miért nem nézed a pozitív dolgokat?


Közlekedésben pl ahol lakom vidéken még inkább bunkók voltak az emberek, tipikusan ahogy nyílik a buszajtó már jött felfele meg se vára hogy leszállj. De mostanában fokkal kulturáltabbak már az emberek ilyen téren akár Pesten akár vidéken.


Vagy nézd úgy, Pesten folyamatosan vannak rendezvények, fesztiválok, az éjszaka közepén is be lehet ülni valahova, és azért a város egy jó része éjszaka sem kihalt, nem is veszélyesebb mint nappal. Meg annyi jó hely van, el tudsz menni futni egyet a Margit szigetre, bringázni a fél városon át lehet, ki lehet ülni a kopaszi gáthoz, tele van parkokkal, múzeumokkal.


Sőt, még sok program ingyenes is. Meg a környék tele van kisebb hegyekkel, túraútvonalakkal, simán lehet menni oda is.


Nem kell mindig negatívan nézni a dolgokat, mert ha ezt teszed, akkor vidéken is meg fogod találni a hibákat.

2014. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanarról a Budapestről beszélünk?? Mert szerintem nagyon nem. Ne állítsd már úgy be, mintha vidéken szentéleű terézanyák élnének kizárólag, akik mind dolgos, becsületes emberek...

A hova sietnek kérdésre válaszolva, ilyen egy 2 milliós nagyváros tempója. Ha korzózni akarsz, menj ki a Margit-szigetre, én meg azt utálom rohadtul, mikor valaki egy gyászmenet tempójával csoszog az út kellős közepén.

De ha ennyire undorosz az egésztől, takarodj el egy tanyára, nem vagy emberek közé való. Ugyanúgy van, a nak kisebb városokban is bunkó emberek, a kerítés meg sehol nincs kolbászból, hogy a segged alá toljanak mindent. Marhára el vagy te tájolva. Elég sok ismerősöm jött fel Pestre kisebb városokból ide tanulni-dolgozni, és tozedennyire se voltak ennyire szerencsétlen tesze-tosza "falusiak", mint te...

2014. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

10:59


Na itt az egyik városi bunkó díszpéldánya. Köszönjük a bemutatkozásodat!

2014. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a kérdező normálisan leírta a véleményét, és van 1-2 válasz, amit kulturáltabban is meg lehetett volna fogalmazni...

Én is "vidéki" vagyok és átérzem mit érez. Ha összehasonlítjuk Bp-et Béccsel, hatalmas különbségek vannak. Valahogy tisztább és "barátságosabb" (mármint Bécs). Én sem szeretem Budapest nagy részét, viszont a külvárosa szép, és kedvesebb.

A vidéki és városi életstílus nagyon különbözik. A vidékiekről azt hiszik hogy mindegyik fejből vágja az traktor minden részét, mi pedig a fővárosiakról úgy gondoljuk hogy paraszt, önző dögök (mind a kettő példa túlzás volt). Viszont amibe érdemes belegondolni, szinte (SZINTE) minden tudós, híres ember (akit hazánk kitermelt), vidéki volt.

Vidéken sokkal szabadabb lehet az ember, 7 éves koromban már kint bicikliztem a települések között, ezt egy belvárosi nem igazán teheti meg. Persze, aláírom BP-en vannak éjjelnappalik, temérdek ruhabolt, igény szerint választható szórakozóhelyek (stb).

2014. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!