Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy fel kellett mondanotok a munkahelyeteken, mert a kollégákkal nem jöttetek ki jól?

Figyelt kérdés

Nos, velem is ez a helyzet. Nem szeretném részletezni, elég annyi, hogy nem találtam meg velük a közös hangot. Sokan dolgozunk egy helyen, volt akivel jól kijöttem, de a legtöbbjük rendesen kinéz maguk közül. Nem fogadnak el pedig mindent megtettem, ami csak tőlem tellett. Még új vagyok egyébként.

Ti mit tennétek? Felmondanátok és inkább keresnétek mást?



2014. márc. 14. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem érzed magad jól közöttük az a egészségedre fog rá menni semmi másra . En a főnököm miatt fogom ott hagyni na meg a pénz is kevés amit keresek ott de nem akarok idegbeteg lenni mint ő mert sose lehet oda jó kedvel be menni .Az otthoni légkört vezeti le a munkásokon sajnos nekem ebbe nem kell hogy részt vegyek otthon nyúl itt meg kis király ez nem kell!!
2014. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen helyzetben, az utálat kölcsönös volt. Majdnem egy évig húztuk, akkor eldöntöttem, hogy na innen megyek. Ahogy találtam másik melót, azonnal eljöttem.
2014. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg, amíg nem találsz valamit maradj. Én is voltam így, még a próbaidő alatt felmondtam. Annyi zombit egy helyen még sose láttam ahogy beletemetkeznek a számítógépeikbe. Olyan volt a hangulat, mint egy irányított misén.

Szóval ha nincsenek normális munkahelyi kapcsolatai az embernek, akkor megette a fene az egészet, hiszen a harmad életedet ott töltöd, ha nem többet.

2014. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én mondtam fel, de inkább egy pasi miatt, mint általában a kollégák miatt. 4,5 éve voltam a cégnél, és volt hova mennem dolgozni. Szerintem az elején nem könnyű a beilleszkedés, és nem is valószínű, hogy mindenkivel jóban lennél később akár, de én várnék még. Elég, ha 1-1 emberrel kijössz, mert ahhoz mindig csapódik még egy, és még egy idővel. Ha a munkakör se jön be, vagy van más kifogásod is, az más. Mindenképp körülnéznék, hogy van-e más lehetőség, mielőtt felmondanék.
2014. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer majdnem. 4 hónap keresgélés és vergődés után felvettek valahová. Először örültem, aztán elkezdődött a "mobbing" ugráltattak, beszólogattak, kiutáltak, én meg mindent eltűrtem mert nem akartam megint munkanélküli lenni. Végül pár hónap után úgy döntöttem, hogy még azt az évet kibírom ott (november volt) aztán a karácsonyi leállás után nem megyek vissza. Onnantól kezdve viszont, hogy ezt elhatároztam, valami hihetetlen gyűlöletet éreztem a többiek iránt és -amit addig sosem mertem- visszaszólogattam és rendreutasítottam őket. Megmondtam, hogy ezt a hangnemet nem tűröm, hogy senki helyett nem fogok ugrálni a saját munkám kárára stb. December végén a már senki nem volt undok, a főnök közölte, hogy nagyon elégedett velem és felemelte a fizetésemet.. maradtam és nem bántam meg.


Próbáld ezt ki te is, ha már nincs vesztenivalód, ha már minden mindegy, akkor fordítsd meg a viselkedésedet, ne tűrd el a megaláztatást, nem kizárt, hogy éppen ettől kapod majd meg azt a tiszteletet, amit az eddigi kedvességeddel nem sikerült kivívni.

2014. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi miatt 100%, hogy nem mondanék föl!

Mondjon fel más! Nem azért járok be a munkahelyemre, hogy szeressenek, pont leszarom, mit gondolnak rólam.

Vastagon fosom telibe, ha valakinek nem vagyok szimpi.


A góré meg van elégedve a munkáddal?

Fizetésed megkapod érte?


Minden további kérdőjel fölösleges.


" pedig mindent megtettem, ami csak tőlem tellett"


Miért, ez is benne van a munkaköri leírásodban??!!


A munkaadódnak felelj meg, munkavállalónak mentél oda, nem a kollégák csicskájának.

Ha folyton feléjük akarsz megfelelni, soha nem fognak tisztelni.

2014. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

... pont arról beszélek, mint az #5-ös!


Legyen tartásod, ha mindig meghunyászkodsz, akkor nem tudnak másképp bánni veled, mint egy alárendelttel.

Ez pont olyan kicsibe, mint amikor a préda elkezd futni, és a menekülés váltja ki a ragadozóból az üldözést.


Másképp kell hozzáállni, más energiákat kell generálni, tiszteletet kell kiépíteni.

A neked nem tetsző hierarchiának a legkisebb megnyilvánulásának is ellen kell állni, sőt, inkább úgy kell viselkedni, hogy leginkább meg se forduljon senki fejében úgy viselkedni veled, mint ha neked bármit is tenned kéne értük.

2014. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán várj még egy kicsit, próbáld meg, amit a fentebb hozzászóló / pl. kérd ki magadnak ezt a rossz hozzáállást irányodban / vagy beszéld meg velük, és ha sehogy nem bírsz dűlőre jutni, akkor lépj. Rámehet az egészséged.

Én is voltam egy helyen még régen, 1 árva napot voltam ott. A főnöknőnek semmi nem volt jó, amit csinálok, a másik két csaj egyszerűen levegőnek nézett. Nem bírtam elviselni, másnap már be sem mentem.

Szerencsére nekem ettől az egytől eltekintve jó munkahelyeim voltak, persze, 1-2 ember mindenhol volt, akivel nem voltunk úgymondj cimborák, de ez elkerülhetetlen. Nem kedvelhet téged mindenki és te sem kedvelhetsz mindenkit.

Én is most állást fogok váltani, mert nagyon rossz irányba változtak a munkakörülmények, a fizetésről nem beszélve. Többen kiléptek emiatt és én is ki fogok. Szétesett a jó kis csapat.

Én is izgulok, végül milyen új munkahelyen fogok kikötni, milyen lesz a főnök és az új kollégák, de igyekszem pozitív lenni. Nem vágytam erre, de rákényszerültem sajnos.

Kitartás Neked is!

2014. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én érdemben nem tudok válaszolni, csak köszönöm a válaszadóknak, nagyon jókat írtak.
2014. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én is ilyen menekülős személyiség vagyok. Ha valakivel nem jövök ki,akkor inkább felmondanék. Majdnem ebben a cipőben jártam most én is. Hónapokig keresgéltem munkát, mert az egyik nő a cégnél teljesen ellenem fordult. Nem tehetem meg, h csak úgy ott hagyjam a munkát, keresnem kell mást előtte. Eddig ez nem jött össze. Viszont fordult a kocka, engem előléptettek, neki meg kiáll a szekere. Így maradok. De ha nem változik semmi, akkor tuti felmondtam volna.

Mondjuk ha van legalább 1 személy, akivel jól kijössz, meg tudod beszélni a benti dolgokat, az jó dolog. támaszai lehettek egymásnak. De ha nincs ilyen, a meló is szar, akkor keress előbb mást és utána mondj fel.

2014. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!