Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan tudnám feldolgozni a...

Hogyan tudnám feldolgozni a nagyvárosból vidéki kisebb településre költözés okozta sokkot?

Figyelt kérdés

200-ezres nagyvárosból költöztünk a családommal egy 4000- lelkes vidéki településre, mint 17-18 éves úgy gondoltam, hogy jó lesz, de sajnos így felnőve nem tudok beilleszkedni így 7-év elteltével sem.

Normális munkám sajnos nincs, néha közmunkásként dolgozom aminkor indul egy-egy ilyen program és kisikerül valami, ebből sikerül némi pénzhez jutnom(éhen halni sok, elköltözéshez kevés). Érettségivel rendelkezem csak sajnos, tapasztalatom szerint ennyivel nem könnyű elhelyezkedni bárhol is.

Sajnos még szüleimmel élek, nehéz szociális helyzetem miatt nem nagyon tudok még sajnos el költözni.

Tanácsotokat kérem. Köszönöm.



2014. máj. 27. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
7%

A kerdesedbol itelve azt gondoltam hogy valami fiatal kis plazacica vagy aki a varosban minden nap vasarolni jart meg minden hetvegen moziba. :D

Tegyel felre a penzedbol mindig egy kicsit mikor megkapod, elobb-utobb csak psszejon valamennyi. Valami rokonod nem lakik varosban akihez odakoltozhetnel?

2014. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Imola Ágnes ***** válasza:
94%
Pl. kezd saját vállalkozásba. Nem nagyra gondolok egyenlőre, de esetleg termessz valamit: zöldséget, zöldhagymát, virágokat, akármit. Az más segít majd kicsit több pénzhez jútni. Vagy tarts haszonállatot, pl a kecsketej nagyon kelendő. Házi tojás, stb. Vagy végezz tanfolyamot: fodrász, manikűrös, kozmetikus, és vállalj munkát a településen.
2014. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"A kerdesedbol itelve azt gondoltam hogy valami fiatal kis plazacica vagy aki a varosban minden nap vasarolni jart meg minden hetvegen moziba."


26F vagyok, és nincsenek ilyen igényeim, de néha-néha jó lenne a szabadidőt értelmesen eltölteni a meló után, sajnos itt vidéken nem nagyon van rá lehetőség, normális melóról meg álmodni sem merek itt, mert nem nagyon van sajnos. A társasági élet egyetlen mindennapos színtere a kocsma meg a presszó(finoman szólva nem ilyen társasági életre vágyom).


Sajnos nagyot csalódtam a vidékben, és keresem a kiutat ebből a helyzetből.

2014. máj. 27. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Debrecen is vidék...
2014. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az állattartást és a nagyobb kaliberű földművelést hiába is tanácsolták, nem ajánlom (vidéken élek, kistelepülésen születésem óta, tehát nem a levegőbe beszélek) megfelelő tőke nélkül, mert nem olyan egyszerű, mint hiszik és még ha meg is van hozzá a fedezet (mondjuk a kérdésedből úgy veszem ki, nálad nincs), elég rizikós.

Termelhetsz persze a kis kertedben valamennyi zöldséget, virágot, tarthatsz tyúkokat a tojásért, kiviheted a piacra, de azzal a jövedelemmel, amit ebből ilyen kis településen szerzel, nem tudsz elindulni. Persze jó keresetkiegészítés, de ennyi.


A fodrász, műkörmös, stb. tanfolyamot is akkor ajánlom, ha van tudsz saját üzletet nyitni, mert máshogy nem fogsz tudni velük elhelyezkedni, úgyhogy ehhez is tőkét kell szerezned, ez nem tudom, mennyire lehetséges.


Amit nálunk csinálnak mostanában, hogy vagy kimennek külföldre dolgozni, vagy egy nagyobb városban keresnek munkát és felköltöznek.

Vagy kimennek pár hónapra külföldre dolgozni, összeszednek annyit, hogy el tudjanak menni egy olyan nagyobb városba, ahol van munka.


Mondanom sem kell, a környékbeli kistelepülések kezdenek kiürülni, egyre kevesebb a fiatal, lassan csak az idősebbek maradnak.

2014. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem nagyobb kaliberű gazdaságot javasoltam, csak jövedelemkiegészítést, ami apránként nőhet...persze ahhoz dolgozni kell, viszont simán hoz egy minimálbért a kasszaába. Én sem a levegőbe beszélek, már óvodás koromban árultam nagymamámmal az otthon termeszett virágot, és így 26 évesen még mindíg azt teszem hétvégenként, és a fizetésem egyharmadást/felét kiárulom belőle, amiből be tudok vásárolni egész hétre. Állatokat szintén tartottunk, nem kell nagyban gondolkozni elsőre, de hidd el, főleg a legközzelebbi nagyvárosban simán lesz vevő a házi paradicsomra, zöldségre, tojásra, csak egy kicsit dolgozni kell rajta. Pl. meghírdeted, hogy hétfőn és pénteken beszállítod a friss cuccot, és előjegyzés szerint annyit viszel, amennyit eladsz.
2014. máj. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!