Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom felvételt készített...

Szomszédom felvételt készített az udvarom előtt rólam és gyermekeimről! Ezzel személyiségi jogot sértett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerettem volna eltakarni a lencsét(további felvétel készítését megóvva)ami dulakodásba torkollott!Fél óra elteltével megjelent a rendőrség mert a szomszéd könnyű testi sértés vétsége miatt bejelentést tett!Mit tegyek?
2014. jún. 30. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Atyám...

Milyen felvételt készített, épp nudiztatok az udvaron?

Ha nem, akkor pont nem érdekel.

Most a dulakodásért felelned kell, de ha akarod, jelentsd fel azért, mert felvételt készített rólad.


Éljen a jó szomszédi viszony.

2014. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Remélem akkor a jegyzőkönyvbe mondtad, hogy mit akartál megakadályozni evvel, vagyis egy jogsértést.

Azért, mert eltakarnád a lencsét, még az nem könnyű testi sértés.

Erre vigyázz, hogy ilyen ne legyen.

Biztos akkor lesz egy határozat majd erről, azt megfellebbezheted, ha eddig nem közölted volna velük a felvételt.

2014. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Társasházi lakásban élünk!Úgy tudom szabálysértést követ el ha beleegyezésem nélkül készít felvételt!Sajnos provokált és én úgy gondolom hogy a lencsetakarással nem vétkeztem!Az ami közben történt tanúk nélkül meg sem történt!Az illető két diplomás tanárnő .
2014. jún. 30. 10:09
 4/11 A kérdező kommentje:

10:09

A rendőrség akkor csak meghallgatott!Jegyzőkönyv akkor készül ha a szomszéd ténylegesen megteszi a feljelentést!Ha nem akkor is ott marad az a tény hogy felvétel van rólam és családomról amit bárhol és bárkinek lejátszhat!

2014. jún. 30. 10:12
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

És mit vett fel? Hogy átmentetek az udvaron?

A függöny mögül bármikor bármilyen felvételt készíthet rólad bárki...


Egyébként szép látvány lehetett két kakaskodó nő, ahogy dulakszik az udvaron.

2014. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

10:13

A tárva nyitva álló kapum előtt az udvaromon zajló eseményeket rögzítette(ahol én és két kisgyermekem érdekes képét rögzítette mert csak bámultuk hogy mit tesz és közben csak azt mondogatta hogy most mondjad...most mondjad)!Provokáció közben megnéznélek téged is!Az ember olyankor nem tud normális képet sem választ nyújtani mert a düh szól ki belőle!Nem kell olyan dulakodásra gondolni(persze ez is elég nevetséges szitu,de megtörtént és kész)

2014. jún. 30. 10:24
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

[link]


2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről


2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.


---


Tehát marhaság az, hogy "A függöny mögül bármikor bármilyen felvételt készíthet rólad bárki... "

Az új Ptk. életbelépése óta már a felvétel elkészítése is törvénybeütköző, amennyiben a kérdező nem járult hozzá.


Továbbá attól függetlenül, hogy anyagi kár őt nem érte, követelhet sérelemdíjat:


2:52. § [Sérelemdíj]


(1) Akit személyiségi jogában megsértenek, sérelemdíjat követelhet az őt ért nem vagyoni sérelemért.


(2) A sérelemdíj fizetésére kötelezés feltételeire - különösen a sérelemdíjra köteles személy meghatározására és a kimentés módjára - a kártérítési felelősség szabályait kell alkalmazni, azzal, hogy a sérelemdíjra való jogosultsághoz a jogsértés tényén kívül további hátrány bekövetkeztének bizonyítása nem szükséges.


(3) A sérelemdíj mértékét a bíróság az eset körülményeire - különösen a jogsértés súlyára, ismétlődő jellegére, a felróhatóság mértékére, a jogsértésnek a sértettre és környezetére gyakorolt hatására - tekintettel, egy összegben határozza meg.

2014. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg te kezdted ,pl megfenyegetted ezért akart bizonyítékot szerezni róla. Mert különben letagadod majd a bíróságon. Értelmes ember provokációnak sem enged, de te nekiestél így már ő van nyerő helyzetben. Mivel a bíróságon szabad bizonyítási jog van , ezért a felvételt még ha nem is engedéllyel készült elfogadhatják bizonyítéknak a testi sértéses ügyben. Lesz itt még csata és károkozás ,szép éveknek néztek elébe..
2014. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

12:09

Anno volt egy ügyünk állattartással kapcsolatban!Társasházban élünk.Elsőkörben 2 kutyája volt aztán 3 lett!Sokat voltak egyedül,sírtak,vonyítottak,ugattak!Hétvégén volt a legrosszabb őket hallgatni amikor az ember pihenni szeretne!Többször kértük őket szóban,írásban aztán megtettük a bejelentést!Azóta néha-néha feltűnik egy kutyus aki éppen ugyancsak egyedül hagyva sír,vonyít!Én megvártam míg hazaér és szóvá tettem hogy öntörvényű(A határozat akkor kimondta hogy 1 kutya tartható szomszédok beleegyezésével).Pár perc után kirohant,megállt a kapum előtt és megnyomva a felvételt elindítva elkezdett provokálni!Igazad van:nem okosan reagáltam le a dolgokat!Akár hogy is egy tanárnak nem ilyen hozzá állást kéne tanúsítania pláne hogy a két csemetém is szerepel a felvételen!Én elsősorban őket védtem azzal hogy szerettem volna eltakarni a fényképezőgépét.A saját udvarom előtt!

2014. jún. 30. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Viselkedj normálisan! Milyen példát mutatsz a gyerekeidnek? Most boldog vagy? Tudod-e, hogy innentől kezdve ha a gyerekeid apjával -neadjisten- válásra kerülne a sor, ez alapján a könnyű testi sértéses ügy alapján jó eséllyel elperelhetné tőled a gyerekeket?! Mindezt egy kis kutyaugatás miatt! Rámehet az életed, ha nem tanulsz meg normálisan viselkedni! Gondolom a te két gyereked is gyakran visít, hancúrozik, a RENDELTETÉSSZERŰEN használt kertben, mégsem szidalmaz titeket senki, mert toleránsak! Tudod mennyi szavad lesz ebben az ügyben a tanárnővel szemben, aki csak saját magát védte tőled, te felbőszült anyaoroszlán: semmi! Most már csak annyit tehetsz, hogy eljátszod a bűnbánót és nem szítod tovább az indulatokat! Még ha igazad lenne (de nincs, a kutya ugat, ez már csak ilyen) akkor is húzd magad össze, mert mondom, rámehet az életed erre az ügyre, ha a gyerekek apja ellened akarja valaha fordítani!
2014. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!