Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van valami módja annak hogy a...

Van valami módja annak hogy a szomszédomat rákényszerítsem hogy csinálja meg a kerítést köztünk? Eddig csak egy raklap volt odarakva és szabályosan átjárnak szinte folyamatosan, átjön a labda már az unokái is rögtön jönnek át, nem is szólnak!

Figyelt kérdés
Vasárnap pedig a fia ( aki nem is lakik itt ) csinált oda egy kisajtót hogy át tudjanak jönni! Erről és semmi másról nem is szóltak-szólnak! Volt velük vitám is, amiből az jött ki hogy 40 éve itt ilyen szomszéd nem volt-szóval fogjam be a szám hogy én 7 éve "új szomszédként" vergődök itt!
2014. júl. 17. 08:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A dologhoz hozzátartozik hogy van itt nekik a házuk hátsó falán egy kályha nyílás, nyilván azért van az átjárási lehetőség, de mi úgy gondoljuk hogy ez már kicsit sok! Tavaly pl. egyszer arra jöttünk haza hogy a két ház közti rész ( kb2 méterre van egymástól a házaink hátsó fala ) fel van ásva, a föld a mi falunkra van rádobálva és egy fickó benne művészkedik a gödörben a víz csövekkel. Erről sem szóltak előtte!
2014. júl. 17. 09:06
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csinálod meg te a kerítést?
2014. júl. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, miért nem csinálsz te kerítést, ha téged ez zavar. Nem egyszerűbb, mint állandóan veszekedni?
2014. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

attól még h van nyilás nem járhat át az udvarodba...

csinálj mellé egy kerítést te is, az ővéhez nem nyúlhatsz, de mellé nyugodtan tehetsz 10cm még egy keritést és akkor nem jönnek át....

2014. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez teljes mértékben nekünk is eszünkbe jutott, és meg is csinálnám, mondjuk az az ő építési oldala tehát a kerítés is az ő feladata lenne, de úgy tudom hogy akkor meg feljelenthetne és lebontathatná hogy csak úgy neki kezdtem kerítést csinálni, tehát minden maradna a régiben....
2014. júl. 17. 10:18
 6/14 A kérdező kommentje:
A nem járhat át az udvaromba-ra meg gyakorlatilag annyi volt a válasz, hogy a fia kiabálva közölte hogy az az ő portája, az anyja meg másnap annyit mondott, hogy miért, átment? Nem ment át! Tehát ott van valami láthatatlan kerítés, amit szerintük ők sosem sértettek meg, csak az a baj hogy a gyerekek meg a kutya ezt nem tudja....
2014. júl. 17. 10:23
 7/14 A kérdező kommentje:
Na, meg persze ő is volt már nem egyszer hogy átjött váratlanul, tehát gyakorlatilag azt csinálnak amit akarnak!
2014. júl. 17. 10:24
 8/14 anonim ***** válasza:

Miért bontathatja el ha a saját portádat körbekeríted?

Azért mert az õ kötelessége lenne kerítést csinálni az nem jelenti azt hogy te nem csinálhatsz oda kerítést. Menj be a földhivatalba, ha kell kijönnek és kimérik hova csinálhatsz kerítést, mert tudtommal akkor bontathatná el valami akadékoskodó szomszéd ha akár egy centivel is átmész az õ portájára.

Nálam volt egy olyan helyzet hogy a szomszédnak kellett volna kerítést csinálnia de sosem volt elég pénz rá de az is mindig átjárt, és amikor én csináltam kerítést akkor azt mondja hogy nem lenne muszály a kerítés mert õ nem jár át, mondta ezt úgy hogy már az én udvaromban volt.

2014. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Telepíts aknamezőt. Egyszer jönnek át, többször nem.
2014. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, hogy lebontatja...ha a telekhatártól akár egy centivel beljebb építesz egy kerítést (akármilyet, akár 3 méteres 40 centi széles vasbetonból is készítheted), az a te dolgod. Ha ahhoz hozzányúl (nemhogy átmászik rajta!!!), te hívhatsz rá rendőrt.

Nyilván van valami fű/veteményes a kertedben, és nem örülsz neki, hogy a szomszéd Józsika mindig letapossa.

Majd ha mindig be kell csöngetni a labdáért, akkor ésszel fognak játszani, hogy ne menjen át. De még ha nincs is így, akkor is maga az elv(telenség), hogy van pofájuk kérdés nélkül bemenni más telkére, vérlázító.

Minket úgy neveltek, hogy még akkor sem megyünk be máshoz, ha nyitva van a kapu, csak miután behívtak, ezt kellene megtanítani a kölköknek is.

2014. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!