Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszéd vásárolt egy új kutyát, ami éjjel nappal folyamatosan ugat?

Figyelt kérdés
Hajnalban elkezd ugatni, lehetetlen aludni tőle. Megpróbáltam megbeszélni vele a dolgot, azt mondta, nem zavaró, meg amúgy sem ugat sokat. Eddig egy csendes, nyugodt környék volt ez, többen tudnak nyugodtan kutyát tartani (pici kertes házakról van szó, ilyen sorházak). Nem szeretnék semmiféle illegális dologhoz folyamodni, viszont teljesen tanácstalan vagyok, sajnos, hogy mit kell ilyenkor tenni.

2014. jún. 7. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélj még a szomszédoddal. Én kutyás vagyok, de nagyon kínos volt, amikor a kutyám fél éjszaka ugatott, amikor egyedül volt, és megoldottam, hogy ilyen máskor ne forduljon elő (nem hagytam egyedül vagy elvittem magammal, amíg nem nőtt be a feje lágya). Szerencsére csak kiskorában voltak ilyen problémák, mire felnőtt, rájött, hogy otthon, egyedül nem kell ugatnia, mert attól nem lesz jobb. :)

Ha a tulaj baszik a panaszaidra, többszöri szólás ellenére is, akkor szólni kell az önkormányzatnál szerintem, de túl sokat onnan nem hiszem, hogy lehet várni...a legjobb az, ha egymás között meg tudjátok oldani civilizált keretek között.

2014. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos kétszer voltam már nála megbeszélni, szerintem nem is érti, hogy van aki nem szeretne reggel 7-kor felkelni, mert olyan a munkaideje, hogy késő estig kell dolgozni, viszont nem kora reggeltől.
2014. jún. 7. 14:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég gáz. :( Mondjuk hozzáteszem, hogy kertes házaknál a kutyaugatás az normális jelenség, tehát igazából az a meglepő, hogy eddig nem volt senki, aki ugasson. De az tényleg zavaró, ha egy kutya órákon át ugat...
2014. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem igazi kertes ház ez. Van kb 10 négyzetméternyi zöld terület minden házhoz. Az szerintem egy kutyának állati pici, ezért nem tartja kb senki csak a kertben a kutyát. Meg azért más egy napközbeni kis kutyaugatás, mint minden reggel erre kelni.
2014. jún. 7. 15:35
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze, ez nem normális, nem akarom a szomszédot védeni...
2014. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Nem is ugat annyira"... Tipikus lerázó duma. Magyarul azt jelenti hogy szarok a véleményedre. Nagy istenverése egy ilyen szomszéd. Ha meg rendszeresen panaszkodsz, akkor gyorsan meglapod hogy menjél el egy lakatlan szigetre. Fogadd őszinte részvétemet.
2014. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:D Köszi mindenkinek, de azért csak van valami megoldási módszer. Nem tudtok semmit?
2014. jún. 7. 17:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Még egy lehetőség: hívd meg vacsorára, vagy menj át egy üveg borral/sörrel/pálinkával, és üljetek le beszélgetni. Legyél barátságos, és magyarázd el, hogy a minden reggeli ugatás TÉNYLEG zavaró, és jó lenne, ha tenne valamit. Ennél jobb esélyed a dolog békés megoldására nincsen...
2014. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezt még átgondolom, nem biztos, hogy jó benyalni az agresszornak. Nem békés megoldások ügyében tud valaki segíteni? Nem ütközik ez semmilyen jogszabályba? Rendőrség?
2014. jún. 7. 17:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez nem benyalás, legalábbis akkor nem, ha eddig a kapcsolatotok normális volt. Lehet háborúzni is, de sok kényelmetlenséggel jár, és a kimenetel kétséges.
2014. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!