Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Beleszólhat ebbe a szomszédom,...

Beleszólhat ebbe a szomszédom, vagy tehet panaszt? Több lent.

Figyelt kérdés

Egyszerűen meguntam őket, meg mellettük is úgy néz ki beköltöznek ilyen igazi tahó emberek...

Én az erdőben lakom, nem rég költöztem, és nem azért, hogy a szomszéd leséseit élvezzem, meg véleményét, meg bármijét...

A közvetlen szomszéddal olyan a viszonyom, hogy jó jó de ki nem sz@r le benneteket...utánuk a tahók akik viszont sportot űznek abból, hogy leselkednek..

Jön már a kérdés.. :DD

A szomszédé a kerítés, de a sövény ami "elvileg takar" az én felemen van, kitépethetem-e és építhetek 3-méteres falat,(persze a szexi kerítése megmaradhat nekije) hogy a büdös életbe ne lássak senkit?

Vagy megszívathat, mint egy ismerősömet, aki ilyet épített ilyen céllal, és lőréseket kellett vágnia a falán,mert a drága szomszéd feljelentette a polgármesternél, hogy nem lát át.. :DD (ez hót komoly)

És felszólították az ismerősömet, hogy csináljon szó szerint "leső lukat" ..

Tényleg lehet ilyen gondom, vagy ez egy kivételes helyzet lehetett?



2014. júl. 30. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem építhetsz ilyen falat te sem.
2014. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
na jó de legalább indokold meg, légyszíves...
2014. júl. 30. 10:19
 3/11 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne.

Nekem ugyan nincs ilyen problémám, de miért ne építhetnék 3 méteres kerítést? -hiszen ez az enyém.

SZERINTEM se jogilag, és semmilyen más módon semmi köze a szomszédaidnak, hogy nem látnak át.

De sajnos minden jel (pl.: az ismerősöd esete, ami elég nevetséges és az 1. válaszoló válasza) arra mutat, hogy ezt mégsem lehet így kivitelezni.


Jó lenne, ha valaki nem intézné el egy nemmel, hanem megindokolná.

Nálam csak két dolog jöhet szóba (,de ezek már csak az elvont gondolataim, egyszerűen nem tudok másra gondolni):


1. Ha valakinek valamilyen baja lenne, és csak ő van otthon, akkor a szomszéd nem tudna szólni a mentőknek stb.


2. (Ami egy kicsit reálisabb) Ha valami illegális dolgot művelsz, (pl.: fű termesztés, droglabor, fegyverraktár, pénzhamisítás, emberrablás stb.) a szomszéd, akkor meg a rendőröknek nem tudna szólni.


Attól hogy te tudod magadról, hogy ezeket (talán) nem csinálnád, attól még a fal 3 méteres és ők nem tudják, hogy csinálod-e.

2014. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na igen, de laktam 7-évig pesti bérházban, 6-emeletes, én az elsőn laktam, és hónapokig nem láttam ha nem akartam egy szomszédot se, azt se tudtam a 7-év alatt jó formán ki lakott mellettem, nem hogy tenyésztett e füvet...

Amúgy kaptam tippet, és holnap megyek is a helyi önkorzóba, milyen jogszabályok érvényesek, hogy csinálhatom normálisan, hogy még véletlenül se lehessen mibe belekötni..

Ha gondolod megírom holnap privátba.. :))

2014. júl. 30. 11:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség ez a "lesőlyuk" Nincs erre jogszabály hogy a szomszédnak joga van bekukkolni más telkére. Ha hoztak is ilyen ítéletet, az csak egy helyi kiskirály önkormányzati lefizetett senki döntése, simán meg lehetett volna támadni felsőbb bíróságokon. Elég ha arra hivatkozol ,hogy pucéran szeretsz napozni és a szomszéd téged kukkol naphosszat. És ahogy sétálok az országban rengeteg teljesen zárt kerítést látok ,az olcsóbb megoldás a pala, vagy a trapézlemez, drágább a téglafal. A 3 méter szerintem sok, erre lehet valami szabály de a 2 méter amin szintén nem látnak át az szabályos.
2014. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető. Amennyiben a telek határvonalán támfal építése is szükséges, a támfalon tömör kerítés csak akkor építhető, ha a támfal és a tömör kerítés együttes magassága a 3,0 m-t nem haladja meg."
2014. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző forrása:

[link]

2014. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ekkora fal már engedélyköteles
2014. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 5, 6-os válaszolók, amúgy már a 2-méteres fal is király lenne, végre birtokba vehetném a teraszt, igaz meztelenül nem napozok,:) de még a párommal se szeretek kiülni, egy jó vasárnapi ebédre, mert még az is kellemetlen...
2014. júl. 30. 12:43
 10/11 anonim ***** válasza:

5-6 vagyok. Nincs mit, s elismerem, az első válaszom elég szűkszavú.


Neked is, de hangsúlyosabban kételkedőknek írom még: A telekhatáron belül sem tehet meg bármit az ember, különösen nem a másik rovására.

Gyerek koromban olyan házban laktam, amelynek az egyik fala a telekhatáron volt. A szobán csak 2 méter magasan lehetett ablak, hogy bejöjjön némi fény. Az átlátás miatt.

Telekhatárhoz nem is szabad építkezni, hiába az enyém a telek. sőt fákat sem lehet bárhová ültetni.

Ha a szomszéd gyümölcsfájáról a gyümölcs áthullik, az nem az enyém. Sőt köteles vagyok beengedni, hogy felszedhesse, vagy a fáról leszüretelje.

Van még pár ilyen a jogban.

2014. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!