Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha 20 évesen lenne egy 2...

Ha 20 évesen lenne egy 2 szobás lakásod (lakótelepi panel), akkor arra gyűjtenél, hogy felújítsd, vagy eléldegélnél benne, és magánházra spórolnál?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 09:00
 1/8 anonim válasza:
100%

Én most vettem lakást, és úgy voltam vele mint az emberek többsége, ahogy megvettem, úgy nem jó. Tapéta le szín fel. Nagyanyám féle és korú tapéta volt, jót tett a lakásnak egy kis változás, és ez simán a két kezeddel is megoldható, nem nagy dolog...

Ha olyan akkor kábelezés még javasolt idős paneleknél, vagy ha nagyon belelendülsz a nyílászárók lecserélendők.

Én egyelőre a festésig jutottam önerővel.


25/F

2014. aug. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi úgy vettük ezt a lakást, hogy fel volt újítva, de elég tré módon, jön fel pl. a járólap is... A kisebbik szobában igazából csak annyi dolgunk volt, hogy szegőlécet raktunk le, kifestettük, bebútoroztuk, és majd még fóliázzuk ezt az ocsmány panelajtót. A nappali is kb. ilyesmi menet lesz, mivel hogy ablakok faszán ki lettek cserélve, ilyen szempontból szuper. A dilemmámat a két legdrágább helyiség, a konyha és fürdő alkotja... A konyha lenne a nagyobb befektetés, és nem tudom, hogy belekezdjek-e, vagy csak cseréljem le a tűzhelyet, és hagyjam rá...
2014. aug. 14. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy képzeled el a jövőt, meg hol van az a panel.


Én hosszú távon kertes házra költenék, a panelt meg olyan szinten tartanám rendbe, hogy ki lehessen adni később.

2014. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a kertesházat, bár a panelt sem, de akkor már inkább a panel (mármint, ha jobb környéken van és nem egy szalagpanel).


Ezért én nem gyűjtenék egyikre sem, hanem csak élnék és élvezném az életet, van lakásom, ennyi.:)

27N (sosem lesz lakásom:D)

2014. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Végül is felújíthatod akkor is, ha csaladi házra spórolsz, később annyival drágábban tudod majd el/kiadni.
2014. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt fontos paraméter lenne a kereseted: ha látod, hogy 2-3-4-5 éven belül összejön egy nagyobbra, akkor nem érdemes ebbe nagyon pénzt fektetni. Viszont, ha úgy alakul, hogy még vagy 10-20 évig abban kell élned, inkább újítsd fel.
2014. aug. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Engem ez vagy 209 évig nem fenyeget.

De ahol élek az legyen olyan,hogy jól érezzem magam.

2014. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul gondolom, de egy felújítás 1-2 millióból megvan. Egy kertes meg bőven több.

Te tudod mennyi pénzetek van.

2014. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!