Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A főbérlőm unokája az idegeimr...

A főbérlőm unokája az idegeimre megy, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

10 éves kis srác, de nagyon visszamaradottnak tűnik, látszólag az 5 éves kishúgom értelmesebb nála. Nem bántásból, komolyan. Egy udvarban lakunk a főbérlőkkel, de külön ház.

A kisfiú mikor itt van, egész álló nap az udvaron ordibál, hogy "MAMAAAAAAAA PAPAAAAAA" mert ha gyümölcsöt akar enni a fáról, nem tudja magának leszedni, mert ennyire nem önálló ( igen, elérné ő is ) ... Ez fölött még elnézek, hiszen még is csak ők a főbérlők, hetente 1-2* belefér.

Viszont. Van két kiscicánk, semmit az ég világon nem ártanak, csak játszanak egymással az udvaron. Egyfolytában azt hallom, hogy "minek vannak itt ezek a macskák?" "mikor mennek már el? " "kidobnám őket legszívesebben" Sőt, egyik nap láttam, ahol belerúgott az egyikbe, mert a járdán feküdt. Velünk is bunkó a kisgyerek, mikor vittem ki tegnap a szemetet, hangosan elkezdte az anyjának, hogy " AZT MONDTAD A BÉRLŐK NINCSENEK ITTHON" és elkezdett hisztizni, hogy mennyire utál minket. Ha meglát, nem köszön, én hiába köszönök rá. Elöltözés nem jöhet szóba, meg nem is akarok, szeretünk itt lakni.

De most ezzel a helyzettel mit kéne kezdenem? Rászólni nem szólhatok, nem akarom, hogy elküldjenek minket, vagy ilyesmi... Csak annyira nem tudom elviselni az ilyen kisgyerekeket, főleg, hogy bántja az állatokat.



2014. aug. 24. 19:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*elköltözés
2014. aug. 24. 19:19
 2/16 anonim ***** válasza:
Semmit
2014. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
a cicák miatt tőlem már megkapta volna élete első nagyon nagy pofonját.
2014. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Macskákat zárd be a lakásba ha nem tudsz éppen rájuk felügyelni ,mást nagyon nem tehetsz. Ha pampogsz vagy próbálod nevelni a kölköt csak szalad majd a szüleihez bepanaszolni és biztos nem neked fognak hinni. Írtad hogy nem költözhetsz..hát ilyen nincs, szerintem ,de ha mégis rászánod magad máskor nem veszel ki főbérlős lakást, mert az nem szül jó vért.
2014. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem nem költözhetek, szimplán nem akarok. Olcsó, jó környék, munkahely mind kettőnknek párom/én 5 percre. Havi 35 ezret fizetünk, + villanyszámla, télen majd fűtés. A többi albérlet 50e + rezsi a környéken, amit nem tudunk megfizetni.

A főbérlők pedig nagyon aranyosak, imádjuk őket, csak mikor az unokájuk itt van.... Akkor áll a hátamon a szőr.

Azt remélem, hogy jön a suli, és akkor kevesebbet lesz itt.

A cicákat sajnos nem tudom bezárni a házba, egyrészt mert nem szobatiszták, mivel mindig kint laktak, másrészt allergiás vagyok rá, ha ráfeküdne az ágyra, nekem végem lenne.


Szerintetek beszéljek a főbérlővel, megkérdezzem tőle esetleg, hogy mi a baja a gyereknek velünk, vagy hasonló?

Ők tényleg nagyon rendesek, imádjuk őket, ez +1 ok amiért elköltözni sem szeretnénk.

2014. aug. 25. 00:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, jól írod. Megkérdezed, nem pedig számonkéred. Jó esetben visszafogja a kölköt, ha meg elbagatellizálja, te csak mondjad neki időnként, mennyire kellemetlen ez neked.

Vagy még megkérdezheted magát a gonosz gyereket, "bántott-e téged az a macska, hogy belerúgtál?". Te vagy a gazdája jogod van megvédeni.

2014. aug. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszi :)
2014. aug. 25. 13:37
 8/16 anonim ***** válasza:
a gyereket szerintem fölösleges megkérdezni, a leírtak alapján "menthetetlen". a szüleit inkább szánom, mint sajnálom, hogy ennyire futotta nekik. a főbérlőket(=nagyszülőket?) viszont igen, mindenképp érdemes megkérdezni ezügyben. ha épp nincs arrafelé a gyerek, akkor szerintem szervezz(etek) egy beszélgetős estét nemtudom vörösborral, sütivel stb. ha rendesek akkor már ok nélkül is csak pozitívan lehetne kijönni ebből. még ha ilyen nem is lesz, őket muszáj megkérdezni, nem is panaszkodni kell, hanem akár előre kigondolt intellektuális kérdésekkel rávezetni őket, hogy miért ilyen a gyerek, miért nem fogad el titeket.
2014. aug. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, valami hasonló lesz, jó ötletet adtál.


Igazából az is átfutott a fejemen, hogy mi lesz ha kiraknak, mert az unoka utál minket, vagy hasonlók.

Pedig soha a köszönésen kívül (már mikor rászóltak, h "Lacika köszönj" ) nem váltottam vele egy szót se, nem ártottunk neki. De gondolom akkor mindenkivel ilyen lehet.

2014. aug. 26. 00:46
 10/16 anonim ***** válasza:
ez nevelés kérdése, valószinüleg mindenkivel ilyen, nem is kérdés. én azon csodálkozom, hogy mit keres ott ilyen sokat egy unoka? oké nyár van, de a szülők mégis mit csinálhatnak?:D már csak egy hetet kell kibírni a nyárból, egy hűvösebb szeptemberi estén biztos mindenkinek jót tesz majd egy beszélgetés, amikor nincs ennyi zavaró tényező. de komolyan nemértem, hogy 10 évesen egy gyerek, hogy lehet ilyen félrenevelt.
2014. aug. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!