Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kispest Árpád u. , ki az a...

Kispest Árpád u. , ki az a hajléktalan?

Figyelt kérdés
Hónapok óta ott alszik / lakik pont a megálló melletti padon. Pár napja konkrétan láttam, hogy műanyag felsőbe öltözött emberek arrébb paterolták a másik padra (hűdemessze!), majd lefújták valamivel a "régi" padot, és azt is leborították fóliával. Ez komolyan senkit nem zavar, hogy közvetlenül a megállóban lakik egy csöves? Minden egyes nap elmegyek mellette, és ugyan én toleráns vagyok, és úgy gondolkozom, hogy nem lehet mindenhonnan elküldeni őket... Na de egy lakótelep közepén, pontosan a megállóban? Ma még magyarázott is nekem valamit, nem értettem mert zenét hallgattam, de hallottam... Na innentől meg már igenis zavar hogy ott van, eddig legalább csöndben volt. Szóval ki ez, és mit tudni róla, és miért nem viszik el?

2014. aug. 31. 01:03
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
vigyék el? kik? hova? tehát a te "toleranciád" az, hogy addig nem zavar, amíg nem beszél? lenyűgöző. én sem örülök a hajléktalanoknak, és én sem akarom megoldani a problémáikat, de nem írok ki ide kérdést azért, mert valahol van egy hajléktalan. Neki sokkal rosszabb, mint neked...és azt akarod, hogy még rosszabb legyen neki? vagy csak hogy ne zavarja a köreidet azzal, hogy szembesít a saját helyzetével?
2014. aug. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha te akarod tudni, akkor te kérdezd meg tőle. még te is kerülhetsz oda, vagy bármelyik szülőd kerülhet oda.
2014. aug. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, a város közepén, a fő-fő buszmegállóba beköltöztek a hajléktalanok. De nem egy, hanem vagy 3-4 folyamatosan ott van. 2 nagy fedett buszmegálló van egymás mellett, ők folyton ott tanyáznak, ha esik az eső, az emberek inkább kint áznak, mint hogy oda bemenjenek.

Sajnálom őket, elég szomorú ez :( Ettől függetlenül nem néz ki túl jól a hely.

2014. aug. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Félreértetek...

Már hónapok óta ott lakik, éjjel-nappal ott fekszik. Sajnáltam, sajnálom. Viszont eddig nem szólogatott be embereknek, ha meg már ezt csinálja, akkor már zavar. Plusz az se túl biztató, hogy orvosi kocsival kell jönniük fertőtleníteni a helyét. De mondom, még ez se zavarna, mert csórónak tényleg nincs hova menni, HA nem kezd el kötözködni az emberekkel, eddig nyugodtan ült ott és nem magyarázott. Nem igaz h nem értitek a különbséget egy padon meghúzódó hajléktalan, meg egy ugató kötözködő csöves között... Akit még hipózni is kell, mert valószínű maga alá csinál. Nem azért, de a világ másik felén ebola vírus van, valszeg hasonló okok miatt.

2014. aug. 31. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
tehát akkor fertőző, ha kötözködik? értem, hogy félsz és undorodsz tőle, csak azt mondom, hogy azzal, hogy ide kiírtad a "kérdésedet", azzal nem segítesz semmin - se magadon, se a helyzeten, se a hajléktalanon. Jelenleg nincs egyetlen csodás megoldás sem a hajléktalanok problémáira, amit megtehetsz, az az, hogy kihívod a rendőröket, ha nagyon kötözködik. esetleg felhívhatsz pár hajléktalanokat segítő alapítványt, és megkérdezheted, hogy tudnak-e segíteni a szerencsétlenen (de ehhez nagy reményeket nem fűznék).
2014. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kérdést pedig azért írtam ki, hogy hátha van itt valaki, aki ugyanitt lakik, és esetleg tudja, ki ez, vagy az előéletét, mert arra gondoltam, hogy ha ennyire ide rendezkedett be, akkor lehet h itt lakott valahol csak elvesztette a lakását, de amúgy ismerik. Ha ez a helyzet, akkor még kaját is vinnék neki néha, vagy legalább tudnám, hogy egy szerencsétlenül járt "helyi", aki itt élt és dolgozott, akkor eszembe se jutna félni tőle.
2014. aug. 31. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ott ketten vannak, az egyik tolókocsival.

Már évek óta a környéken voltak, de hogy kik, azt nem tudom.

2014. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!