Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van bűntudatom?

Miért van bűntudatom?

Figyelt kérdés
Nemrégiben elkezdtem tanfolyamra járni a tőlem nem messze lévő városba. Elég sűrűn látok egy hajléktalant de nem olyan mint sok másik soha nem láttam kéregetni vagy ,hogy részeg lenne vagy bármi fajta negatív cselekményt csinálna. Egyszerűen azt érzem ,hogy nem az ő hibája az ,hogy ott van ahol .... Annyira jó lenne neki segíteni de az a baj ,hogy én is elég "csóró" vagyok . Nem értem hogy miért nem hagy nyugodni pedig csak egy vad idegen .

2014. aug. 9. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj,szerintem adhatsz neki egy kis pénzt,de sajnos teljesen nem tudsz neki segíteni,egyszerűen nem fogadhatod be magadhoz,nem adhatsz neki helyet,nem segíthetsz neki hatásosan,úgy,ahogy szeretnél.Én is éreztem már ilyet,hogy akartam segíteni,és egyszerűn nem tudtam,borzasztó érzés volt...

De jó ember vagy!Hidd el,a sors visszaadja ezt neked:DD Legalábbis remélem!:D

2014. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyira át tudom érezni amit ő érez én is voltam hasonló helyzetben csak nekem van/volt hol laknom szerintem ez lehet az oka 20 éves vagyok és egyedül élek be nem fogathatom persze ,de ha olyan gazdag lennék mint egyesek akkor nem tudnék elmenni egy ilyen ember mellett . Vajon van egyáltalán valakije ? ,miért került az utcára ?Örökre ott fog maradni ? Na ezek a kérdések nem mennek ki a fejemből és ez annyira érthetetlen .
2014. aug. 9. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Az érzés ismerős, de ahogy a fentiek írták - sajnos tehetetlenek vagyunk. Én is kb ugyan ezzel az érzéssel mentem el nemegyszer pár hajléktalan mellett, sőt, egyszer valami hitelen felindulásból le is ültem mellé, hogy beszélgessünk, mert mindig egyedül volt, és egy csomó mindent mesélt; és ő sem a saját hibájából került oda ahova. Viszont én se vagyok eleresztve pénzügyileg, így nem tehettem sokat, de ha bele gondolsz, ezeknek az embereknek nem is pénz kellene leginkább, hanem egy munkahely. Mert az a férfi is, akivel beszéltem azt mondta, hogy még a mai napig munkát keres, és már így is szégyelli magát, hogy felnőtt ember létére egy aluljáróban kuporog és aprót gyűjtöget néha. Így is épp elég megalázó lehet nekik.. Pedig sokan közülök hasznos tagjai lehetnének a társadalomnak - ha kapnának rá lehetőséget.

De sajnos ez olyan valami, amit hozzánk hasonló átlagemberektől semmiképp, de nagyoktól se mindig kaphat

2014. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
beszélgethetsz is vele, nem csak pénzzel lehet segíteni.
2014. szept. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!