Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetek a saját védelmünkben?

Evangelline kérdése:

Mit tehetek a saját védelmünkben?

Figyelt kérdés

Van két kutyánk. Az egyiket egy éve hoztuk, kidobott kutya volt, a másikat menhelyről vettük magunkhoz. A menhelyi kutyus még "gyerek" kutya.

A szomszédunk pár hete elkezdett piszkálni minket, hogy őt megijeszti a kutya, ugatja, "fél kimenni az udvarra". EZ IRREÁLIS ÁLLÍTÁS!!!!! Valóban, ha kimegy a fiatalabbik kutya vakkant kettőt, de rögtön rászólunk. Az öreg hétvégente jön csak ki, neki nyaraló telke van mellettünk, és kötekedik. Mi már tettünk a kerítésre nádat, megmagasítottuk, de így sem jó neki, feljelentéssel fenyegetőzik, hogy megdobja a kutyát téglával vagy a baltát mutogatja. Mi teszünk ellene, hogy "béke" legyen, (nád, plusz kerítés)de így is kötekedik azért, mert a kutya megugatja. (nem véletlenül ugat egy kutya). Kérdésem az, és elsősorban tényleg jogi választ kérek, hogyan védhetem meg a kutyákat és persze magunkat. A kutyáknak keneljük is van, azt is mondta az öreg, hogy záruk be őket, ha itt van. Neki ez sem jó, ha kenelben ugat, az is zavarja (megjegyzem nem egyfolytában ugat, csak ha hall valamit a többi kutyával együtt). Mi mindent megteszünk a kutyák érdekében, de az első kis vakkantásra is magyaráz. Szabályosan, törvényszerűen tartjuk őket, figyelve arra, hogy senkit se zavarjanak. Ez a szomszéd a nádkerítésen keresztül is piszkálódik. Feljelenthetem zaklatásért? Már nagyon unjuk, megkeseríti az életünket. A kutyák senki mást nem ugatnak, persze tényleg nem véletlenül. De ez a szomszéd már nagyon a bögyünkben van. Légy szíves adjatok ötleteket kihez fordulhatunk, hogy leállítsuk. Nem akarunk minden egyes hétvégén idegben lenni, a kutyát bezárva tartani miatta, mert ezzel a kutya "rendjét" is megzavarjuk vele. Köszönöm!


2014. szept. 6. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól kifogtál egy dilis szomszédot.

Közöld vele, bármit megtenne a kutyával, van az udvaron kamera, és máris megy a feljelentés ellene. Az pedig neki nem lesz jó, mert ma már az állatkínzást, bántalmazást törvény tiltja, bünteti.

feljelentéssel meg ne törődj, mert ilyen mértékű zavarással nem foglalkoznak sehol sem a hivatalokban.

2014. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, már beszéltem önkormányzati jogásszal, aki azt mondta, hogy "nem kötelezhetik a kutyát, hogy ne ugasson". Át nem tud menni, én úgy gondolom hiába is jelentene fel, a semmiért nem büntethetnek meg. De elegünk van abból, hogy nincs a köcsög szomszédtól nyugtunk, és csinálja a feszültséget.
2014. szept. 6. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán egy teljesen zárt kerítés a szomszéd felé valamit segítene. Teljesen kiiktatni sajnos nehéz az ilyen embert. Még mindig jobb, ha csak hétvégén van ott, mintha állandóan ott lakna.
2014. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kerítés majdnem teljesen zárt. Ott, ahol az öreg mászkál majdnem 2 méteres nádat húztunk (két rétegben is!!). Sehol sem tud a kutya átmenni, folyamatosan magasítjuk a kerítést!
2014. szept. 7. 08:13
 5/8 anonim ***** válasza:

A te érveidet is értem, de egy sokat ugató kutyától annak, aki nem állatbarát/idős/félős... a töke ki van.


Ha tényleg féltek, hogy bántja a kutyát, akkor csináljatok olyan kerítést, amin pl. nem tud átdobni, v sövényt - az szebb, mint a beton, bár gondozni kell.

Egyébként meg tenni rá, ha nem állandóan ugat a kutya, akkor mit problémázik - pláne, hogy csak hétvégén van a telkén.


Engem pl. csak az a kutya zavar, aki mindig ugat, vagy mindig éjszaka ugat (mint a szomszédé, hogy nem tudunk tőle aludni).

2014. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ááááááá, abszolút nem ugat egész nap!! Tök csöndben van úgy egyébként. A szomszéd meg ráadásul, ha egy ici-picit vakkant a kutya, már fenyegetőzik. De ha ugatná is, azonnal rászólunk, és behívjuk a házba, amit a vén ..... kint van az udvaron. Mi figyelünk, hogy ne zavarjon senkit, az öreg túloz!!!!! Sőt!!! Szerintem szándékosan provokál.
2014. szept. 7. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Már az elején le kellett volna ordítani a haját, hogy ez kertes ház és a kutya az olyan hogy néha ugat ,ha nem tetszik jelentsen fel ,de nem vagytok kíváncsiak a pofázására. Most hogy ezt kihagytátok, elemében érzi magát, mert látja hogy féltek tőle, és addig fog baxtatni amíg el nem adod a kutyád. Rosszabb esetben megmérgezi .
2014. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hali

Történt valami változás?Sikerült helyretenni a szomszédot?

2014. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!