Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A fővárosiak mennyire ismerik...

A fővárosiak mennyire ismerik Budapestet? El szoktatok tévedni néha a saját városotokban? :D

Figyelt kérdés

2014. jún. 15. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahol élek és ahova naponta járok ott gond nélkül tudok tájékozódni. De persze vannak olyan pontjai a városnak ahol térkép és mobil nélkül simán eltévednék.
2014. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem nagyon egyszerű kiismerni az itteni tömegközlekedést.
2014. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan helyre megyek, ahol még sose jártam, és nyilván bőséggel vannak ilyenek, természetesen megnézem a térképen vagy az internetes útvonaltervezőben.
2014. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak helyek, amelyeket nem ismerek a városban és térkép vagy útvonaltervező nélkül eltévednék simán, de én nem számítok átlagos mércének, nem jó a tájékozódási képességem, néha még egy aluljáróban is megzavarodok, nem tudom, merre melyik út visz odafent.
2014. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

El ám, bár bevallom, hogy tehetségem van hozzá. Szálltam már buszra ami rossz irányba ment, olyan buszra is ami pont nem állt meg annál a megállónak ami nekem kellett volna így sétálhattam vissza, rossz helyen mentem fel az aluljáróból, felújításoknál nem találtam a buszok, pótlóbuszok új megállóhelyét...:D


Amúgy jól kiismerem magam a belvároson és a főbb tömegközlekedési eszközökön, de a peremkerületeken és egy két kisebb járaton teljesen sötétség van nálam...:D Nyilván mert sose járok arra szinte.

2014. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt már hogy úgy eltévedtem, igaz iszogatós este után, de kb 5 átszállással jutottam haza, beutazva a fél várost, meg vagy 3 ember adott tanácsot hogy merre. Végén már a buszsofőr megállt mondta itt szálljak le, és menjek eddig-addig. Vmi olyan útvonal volt hogy Kármán koli-Zugló vasútállomás-Blaha-Árpád híd-Koli a Váci úton. Évekkel később buszon utaztam, akkor néztem hogy jééé...anno itt vártam a buszt :D Poén az estében az volt, jött szembe a végén 3 srác, mondom nem tudjátok hol van xy koli...erre ők: hát mi is arra megyünk...mondom az remek, mert pont a koli felőli irányból jöttök :D


De volt hogy Kelenföldre akartam kimenni, gyors 7-es helyett simára szálltam, az meg egy kis állomásnál tesz le, én meg nézek hogy basszus, hol van akkor Kelenföld :D


Vagy hasonló eset, mikor 41-esre szálltam 49 helyett, és az is kivitt a fenébe... :D


Vagy rendszeres hogy sima 7-es helyett gyorsra szálltunk ami nem áll meg az egyetemnél, csak a Móriczon.


De volt hogy 4 busz jött egyszerre, rosszra szálltam, és elvitt Óbuda felé.


Meg olyan is akadt, hogy volt időm, bérletem, jegyem nem, és nekiálltam hogy lesétálok a Stadionoktól a Blaháig...azt se tudtam merre induljak :D


De volt hogy öcsém is Pesten utazgatott, és felhív hogy itt van meg ott merre kell menni, mondom király, sétálj vissza 3 kilómétert :D Meg mondta hogy a Keletitől nem messze van, és elindultunk szembe elvileg egymással, kiderült hogy kb 3 metrómegálló különbség van köztünk :D


De pár ismerős anno elindult valami tél közepi jakuzzi partira, kb szál törölközőben a poén kedvéért, 20 perc buszozás helyett 45-öt buszoztak, valahova a külvárosokba, majd ott vártak 1 órát a vissza buszra, és örültek hogy hazaértek.


Egyszer dolgoztam együtt egy női kollégával, aki leoltott hogy x éve Pesten vagyok, és nem tudom mi hol van...csak mert ő V. kerületben nőtt fel, én meg kb az életben nem jártam arra, de ha fordítva én kérdeztem bármit Újbudáról, azt se tudta fel vagy le.


De amúgy a google maps tényleg életmentő, egyrészt akkor ha épp eltévedek, másrészt meg ha előre megnézem hova megyek. De mondjuk egy Budapest simán van olyan nagy, hogy ne tudd mi merre van, sztem a 80%-ában még nem is jártam mert minek.


Sőt, még egy kisebb városban is el lehet tévedni, mikor excsajomhoz jártam, 1x rámbízta hogy oké, sétáljunk haza, kb végignevette a fél utat mert elmentünk a fenébe :D


Szóval ja...nekem tehetségem van az eltévedéshez :D

2014. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

persze! ez egy óriási város, ahol élek, azt tudom, ott nem tévedek el, bár a kis utcák nevét pl. nem tudom, vagy nem jegyzem meg mondjuk a Jászaitól a Nyugatiig sem tudnám őket felsorolni.


Eltévedni gps mellett nem szoktam,mert elég jól ki van táblázva, kertesházas környékeken meg sosem járok.

2014. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Gorgo 20 ***** válasza:
0%
Normális ember általában tudja hova megy, vagy ha ismeretlen helyre megy akkor legalább utánanéz. ha meg sz..ar készen akartok kóvályogni az utcán akkor bárkit megkérdezhettek hol is vagytok hisz sokan vannak Budapesten...
2014. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
15 éve élek budapesten, majdnem hogy itt nőttem fel, és egész Budapestet bejártam már 100x. De vannak helyek ahova nem sűrűn vetett el a sors, így ha autóval kell mennem bajban vagyok,inkább tömegközlekedéssel megyek be a városba, de vannak idők, mikor meg kell néznem a BKV honlapján hogy melyik busz merre megy. Volt olyan is nem is olyan rég, hogy megnéztem, még is meg kellett kérdeznem hogy ezt meg azt hol találom, mert foggalmam sem volt, de akkor a legfurcsább és legviccesebb, ha még az sem tudja mi van, akitől megkérdezem, pedig ott lakik 25 éve ahogy ez is megtörtént egy párszor. Szóval én azt vallom, hogy nem szégyen kérdezni, és úgy tájékozódni, én úgy vagyok vele hogy egy kérdezés nem kérdezés, megkérdek 3 embert, és levonom a konzekvenciát. Szóval igen, a Budapestiek is eltévednek Budapesten. Én is.
2014. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minden fővárosi embert ki tudnál rakni olyan helyen, ahonnan ha nem használhatna térképet, akkor csak véletlenül és nagyon sok idő múlva találna haza.

A Belvárosban általában azért mindenki kiismeri magát, plusz ezen felül a saját kerületét egy idő után felderíti az ember (boltok, szórakozóhelyek stb), esetleg nagyjából ismeri azt a kerületet, ahová dolgozni jár, ha ez éppen másik, mint a lakóhelye. Ha nem területi képviselőként dolgozol, akkor ennyi a mindennapokban bőven elég.

Ha valami miatt el kell menni teljesen ismeretlen helyre, akkor szépen a pestiek is megnézik a térképen és az útvonaltervezőben, hogy nohát akkor merre is kell indulni.

2014. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!