Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken lakunk családi házban,...

Zsiroka kérdése:

Vidéken lakunk családi házban, hogyan tudnék fellépni a szomszédból jövő csótányok ellen?

Figyelt kérdés
Több mint két éve levelezem az önkormányzattal,hogy a szomszédaim büdösek (a szennyvizüket az udvarra engedik,mert tele az akna), kb. egy éve pedig jó időben rendszeresen átjárnak a csótányok tőlük.Kicsiket soha nem látunk,kizárólag bazi nagyok vannak, egyértelműen kiderült hogy az ablakokon jönnek be,estéink úgy telnek,gyerekfektetés előtt gyerekszoba átnézése,saját ágyunk ellenőrzése,stb.Fürdőben,konyhában ahol amúgy "normálisan" szoktak lenni,nagyon kevés van.A fényre egyáltalán nem szaladnak el.Két hónapja hívtunk irtást,azt hittem jobb lesz.A szakember megállapította,hogy fészek valószínűleg nincs nálunk,maga az irtás 22800 ft volt,amit kifújt egy hónapra volt hatásos az elmondása szerint utána a vándorlás továbbra is akadálytalan.Elegem van már a levelezésből,az ÁNTSZ nem foglalkozott a levelemmel,én pedig napokon belül szülök,iszonyú érzés hogy nem tudok mit tenni,hazajövök az újszülöttel,és bármikor rámászhat egy.A szomszédban egész éjjel ég minden villany,már arra gondoltunk,hogy emiatt lehet,mert tényleg eszük ágában sincs rejtőzködni ezeknek a bogaraknak,pedig mindenhol ezt írják róluk.Bármilyen ötletnek örülnék,hogy hova forduljak segítségért.Köszönöm!

2014. okt. 11. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugy latszik nem csak ciganyok, hanem magyarok kozott is vannak putriban elok (szomszedod).
2014. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Egy külön álló családi háznál ez tök egyszerű. Nem olyan mint egy lépcsőházi lakás, ahol szoros kapcsolat van.


A csótányok csak oda költöznek be, ahol jól érzik magukat, vagy nem irtják őket.

Ezer féle csótányirtó van, rá kell áldozni azt az összeget.

Utána pedig csótányriasztókkal védekezni.


Ez a pisztolyos csótányirtó az egyik legjobb.

2014. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

A kiegészítést utólag olvasta, látom az irtáson túl vagy, és olcsóbb megoldás kell.


[link]


Ebből tudsz ötletet meríteni.


Igazából ennyit tudsz tenni.

"Segítségért fordulni valakihez" szerintem fölösleges időpocsékolás, és energia befektetés.

Ezzel nektek kell kezdeni valamit.


Egyébként az ántsznek szinte semmi hatalma nem maradt, a legtöbb hatáskörét az állategészségügyi hatóság vette át.

2014. okt. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a WD 40-et. Küszöb, ház alja kívül és ablakpárkány alja kívül befújása.
2014. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 12. 07:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Külön köszönet a WD-40-es ötletért! Kipróbáljuk!:)
2014. okt. 12. 15:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Csodás dolog :))

[link]

2014. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Bórax, nekünk panelban is bejött, olyan szinten hogy még a lépcsőházban is majdnem eltűntek pedig csak a lakásban használtuk, mert ezek ugyebár megeszik egymás hulláját is, meg simán bejárták a falrésekben az egész lépcsőházat.
2014. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Hogy teszed ki?Liszttel vagy cukorral? Nem veszélyes gyerekre? Most már nagyon el vagyok keseredve miattuk,annyira undorító:-(
2014. okt. 18. 01:21
 10/11 anonim válasza:

nem keverem semmivel, alapból fehér por, én olyan helyre raktam ahol nem érheti el senki, mert azért szájba venni TIL0S!

Ágy mögé szórtam be, radiátor alá, konyhaszekrény mögé, és minden eldugott helyre ahol egyébként tanyáznak, persze ha a gyerek nagyobb akkor meg kell neki mondani hogy nem nyúlhat hozzá, és végigszórod a falak mentén.

estére a mosogató környékére, nálunk az volt a kedvenc helye.


Ezer meg egy dolgot kipróbáltunk előtte, nem is tudom mennyit költöttünk rá mire jött a borax végre olcsón és hatásosan.

2014. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!