Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok, mivel lehet...

Kerékpárosok, mivel lehet védekezni az ellen, mikor este elvakít egy szemből jövő autó?

Figyelt kérdés
Este jöttem haza, de olyan világosak voltak a szembejövő autók, hogy semmit nem láttam a nagy fehérségen kívül. Eléggé meg is ijedtem, mert azt se láttam merre megy az út, teljesen elvesztettem a térérzékemet.
2013. okt. 27. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne nézz bele. Nézd az út jobb szélét, esetleg nézz le egy- egy pillanatra. Akkor sem fogsz sokat látni, de legalább tudod hol vagy.
2013. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Néztem volna az utat, de nem láttam hol van. :) Közvilágítás sem volt.
2013. okt. 27. 11:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyjából sehogy.

Ilyen esetekre jó egy baromi erős lámpa(mondjuk 1000lumenes :D), megfelelő 20-30°-os lencsével, a vezető szeméhez állítva. Akkor garantált hogy rögtön lekapcsolja :)

2013. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha van több fokozatban állítható fényerejű lámpád, akkor egy pillanatra villantsd fel erősebb fénnyel. Akkor visszaveszik az autósok a távolsági fényt.


De ha a tompított fénytől sem látsz, akkor lassíts, adj időt a szemednek!

2013. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Távolsági fényszóróval jöttek? Lehet nem voltál megfelelően kivilágítva. Hordjál láthatósági mellényt és jó minőségű helyzetjelzőt előre. Ha látnak, lekapcsolják.


Kipróbálhatsz esti vezető szemüveget. Ezek sárga lencsés szemüvegek elvileg tompítják a fényeket, de látást nem korlátozzák. Még nem próbáltam ilyet.

2013. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Volt rajtam mellény (anélkül nem is szabad ilyen helyen közlekedni ha jól tudom), lámpa elől, hátul. Szerintem távolságival jöttek, mert egy autónál észrevettem, hogy valamit lekapcsolt mert már nem világított olyan erősen, biccentettem is neki. Ez a villantós lámpa nem is rossz ötlet, úgy is most szeretnék másik lámpát előre.

Köszi a szemüveges tippet is, nem is tudtam hogy van ilyen.


@heeegany: Nem tudom mennyire jó ötlet egy sofőrt elvakítani aki szembe jön... :)

2013. okt. 27. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig nálunk, autósoknál ez a bevett szokás, hogy villantunk egyet, ha nem veszik le maguktól a távolságit, szóval ha te a bringáról jelzel egyet, nem lesz semmi.
2013. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Autót is sokat vezetek, sok retardált is van aki nem kapcsolja le a fényszórót még akkor se ha egymás után 4-5 autó jön szembe és mindegyik villog rá.

1000lumenes lámpa meg nem vakít annyira(főleg 30-40m-ről) mint egy autó fényszórója. De ha nem teljesen retardált a sofőr akkor lekapcsolja.

Egyébként egy normál, erős fényű LED-es lámpa is megteszi ha mondjuk van benne gyors villogás. Bicajomon olyan van, ilyen esetekben szemmagasságba fordítom a sofőrnek, átkapcsolom "stroboszkóp" módra és a többség le is kapcsolja.

De volt már olyanra is példa hogy nagyon rossz úton mentünk páran, autós szembe fényszóróval, már levettem a lámpát és úgy világítottam a szemébe, végül megállt de még akkor se kapcsolta le, mellé érve mondtam neki, és még ő volt felháborodva...

2013. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: az egyik szemedet hunyd le, míg a másikat nyitva tartod, amikor az autó elment nyisd ki a másik szemedet és tádááám: látsz. Ilyenkor amúgy érdemes akár váltogatni is, hogy melyiket csukod be és melyiket tartod nyitva, de ez rajtad múlik. Amúgy még egy tanács, mielőtt kivakuzná a szemedet érdemes az út jobb szélét nézni, kicsit távolabb, és "emlékezetből" tartani a távolságot. Hát nagyjából ennyi.
2013. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
Én ilyenkor a sapka ellenzőjét szoktam lehúzni annyira, hogy a közvetlen lámpafényt leárnyékolja és lefele nézek, az út szélét figyelve.
2014. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!