Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha jelenleg az...

Mit tegyek, ha jelenleg az általam legjobban utált emberrel lakok együtt?

Figyelt kérdés

Nőszemélyről van szó. 4-5 éven keresztül jó kapcsolatot ápoltunk, nagyon megbíztunk a másikban, bár néha voltak nagyobb viták, mosolyszünetek. Barátomnak neveztem... legalábbis azt hittem róla, eddig.

Az elmúlt pár hónapban eléggé megváltozott. Egy olyan emberré válik, akit a pénz és a karrier vezérel. Állandóan a pénzről, munkáról, beszél, meg arról, hogy tízezreket költött xyz cuccokra. Nekem, aki nem áll olyan jól anyagilag, kissé kellemetlen volt ezt hallgatni. Egy idő után elkezdett velem, és másokkal is flegma stílusban beszélni, ami nagyon nem tetszett.

Meg is mondtam, hogy ezt tovább nem fogom tűrni, és hogy ezt az új stílusát irritálónak találom. Megemlítettem neki még azt is, hogy már rég óta le sem sz*r, csak akkor keres meg, ha kell neki tőlem valami.

A reakciója nagyjából ez volt: "Hát jó, nem muszáj a barátomnak lenni, nem mintha nem lennének mások, akikkel beszélgetni tudnék." Meg még emellé a szokásos "rosszul hiszed, és rosszul gondolkozol" dolgok.

Ez nagyjából tönkre is tett. Ez az ember, akiben sok-sok éven keresztül nagyon megbíztam, csak így elküldött a fenébe. Olyan érzésem van, mintha éveken keresztül csak meg lettem volna vezetve egy kamu barátsággal, kamu bizalommal. Mintha csak egy kihasználható erőforrás lennék, ha épp nincs más. Jelenleg a sz*rt is kiutálom belőle. Nem akarom látni, és a hangját se hallani.

A dolog iróniája: miatta költöztem ebbe az albérletbe. Én, ő, meg a legjobb barátja (egy fiú, ugyanannyi ideje ismeri, mint engem) lakunk együtt. Azért költöztem ide, mert megbíztam benne. És most minden elb*szódott.

Ott tartok, hogy nem merek kimenni a szobámból. Folyamatosan attól félek itthon, hogy ha meglátom, pánikrohamot kapok, vagy valami őrültséget művelek. A depresszió mellé kezdem azt érezni, hogy paranoiás is vagyok. Így elveszíteni egy "barátot" a legrosszabb érzés, amit eddig megéltem.


Mit tehetek így?



2014. nov. 4. 02:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos, egyszer nekem is volt ilyen lakótársam, aki nagyon megváltozott és kiakasztott. Igaz, nem volt szoros barátnőm, csak szimpi volt amikor megismertük egymást. Aztán pár hónapmúlva rémes lett.

Kerestem másik albérletet és hagytam őt a francba. Pénzzel is becsapott, meg hazudozott még a suliba is, de szerencsére nem az én osztályomba járt, szóval utána beszélni se akartam vele többet.

2014. nov. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fiúval beszéltél, hogy mit szól a lány változásához?
2014. nov. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, de mivel legjobb barátok, így ő is azt várja el, hogy valami varázslatos módon ÉN változzak meg az Ő ízlésének megfelelően. Természetesen ez nem így működik nálam...
2014. nov. 4. 08:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Költözz el és szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2014. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A probléma ezzel az, hogy ha el akarok költözni, akkor egyrészt bukom a kb. 80 ezer forintos kauciót, másrészt hetekig keresgélhetek megint albérletek után. Nehéz helyzet...
2014. nov. 4. 12:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor mérlegelned kell, hogy a maradás és a költözés közül melyik éri meg jobban.

A kauciót miért bukod? Az egészet te fizetted?

2014. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Fejenként volt 80 ezer.
2014. nov. 4. 14:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Valamiről pedig le kell mondani a cél érdekében! Mond meg a másik csajnak, hogy el akarsz menni máshová albérletbe. Talán neki se mindegy, hogy 2-en vagy 3-an fizetik ezt a lakást. Ha nem érdekli, akkor pedig a tulajtó kell ekérni a rádeső 80 ezres kauciót. Ki írta alá a szerződést az albérletre? Ha te is, akkor ez visszajár, ha nem írtál alá semmit akkor mond meg tulajnak mész az Apeh-hoz bejelented, hogy nincs vele szerződésed és tart alberlőket.
2014. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5: Cserélj valakivel!

:)

Akár egy kollégistával!


(A kaució nem arra kell, hogy ha kért okozol, abból finanszírozzák, egyébiránt pedig visszajár?...)

2014. nov. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Bukod a 80 ezres kauciót? Ó, kérdező! Kérdezz meg egy elvált férfit, ő mennyit bukott? Én magam pl, mivel nem volt gyomrom cigánykodni, alkudozni, és fontosabb volt a lelki békém, mint az anyagi javak, egy huszárvágással hátrahagytam mindent, és 40 évesen egy vas nélkül újrakezdtem mindent. Elhiheted, pár nullával több volt, mint 80e.
2014. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!