Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bunkóság visszaszórni a...

Bunkóság visszaszórni a faleveleket a szomszédhoz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szomszéd kertjében bazi nagy ecetfák és akácok vannak a kerítésünktől úgy 2 méterre. Erről ősszel (a széljárás miatt) a levelek kb 80% a mi szépen rendben tartott, füvesített kertünkbe hullik át. Már szóltam nekik, hogy valamit kéne csinálni. A fákat kivágni nem akarják, annyit tettek, hogy levagdosták a fölénk átnyúló ágakat. Ősz végére viszont - ennek ellenére - mindig térdig járunk a faleveleikben.

Minden évben hatalmas sittes zsákok telnek meg az összegereblyézett leveleikkel és az a helyzet hogy már kezdem unni..

Nálunk csak örökzöld fák vannak, ennek ellenére úgy úszunk a falevelekben, mintha valami ősparkot tartanánk fenn..

Nagy bunkóság lenne, ha a több köbméternyi összegereblyézett falevelet egyszerűen visszaszórnám hozzájuk a kerítésen? Már unom, hogy mintapolgár módjára minden évben szépen csendben föltakarítom és elszállíttatom utánuk a szemetet a kertemből..


2014. dec. 2. 11:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%
13. csak hát ezzel meg az a probléma, hogy lehetőleg olyat kéne "akarnom" amit meg is tudok valósítani.Ha valaki kertes házban akar élni , akkor azzal is kel számolnia, hogy ha még be is tartja a szomszédom az előírt szabályokat , lehet hogy a szomszédból a szél átfúj egy csomó falevelet. Nyilván a szomszédnak is kell ezzel számolnia, hogy egy másik szomszédból őhozzá fújja át a szél a levelek egy részét.Ez sajnos , vagy nem sajnos így működik.Jobb ha elfogadom mint ha harcolok ellene.Persze ha sok pénzem van akkor vehetek egy lakatlan szigetet és talán ott ilyen problémám nem lessz. Bár....soha nem tudni, mert valaki a szigetem mellett épít egy szigetet manapság már ez lehetséges, és teli ülteti fákkal aztán majd fújja a szél a levelet..:))))Értem én , hogy annak az embernek aki a "kert kultúra" az örökzöldet jelenti, az azt szeretné, hogy a szomszéd is hasonlóan gondolkodjon a "kertkultúráról".Tudom! Nem kel a másiknak örökzöldet ültetni, de "ne hulljon át a fáinak a levele".stb.stb. Képzeld , olyat is hallottam, hogy valaki a szomszéd tujáin fészkelő madarak csivitelését nem bírta elviselni.Ilyenkor pl. mi lenne a teendő? Ki kellene vágatni a tujákat, hogy a madarak ne fészkeljenek oda?vagy netán a madarakat kéne kilőni?
2014. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

17-re:

Nem, sajnos a minősítésed fordítva áll.


Maradjunk annyiban, hogy kétféle ember van: aki ésszel cselekszik és aki ész nélkül. Aki egy ház árát nem akarja elcseszni, igenis megnézi a szomszédot, sőt a környéket is. Vagy úgy jár, mint ismerősöm gyereke, aki vett egy házat 300 m-re egy disznóhizlaldától. Most ők árulják.

:-))))


Sok esetben pont azért olyan olcsó egy ház, mert van valami gubanc a környékével: mondjuk egy dzsumbujos szomszéd-telek.

Igen, ott az árban ez is benne volt!


A másik csúnya melléfogásod, hogy fát a telek határától kb. 15 métere lehet ültetni. Gondolkodj már! Akkor 30 méternél keskenyebb telekre ELEVE nem lehetne semmilyen fát ültetni! Mikor az átlagos telekszélesség 9-16 méter körül van!


Van ilyen korlát, de én úgy tudom, kisebb fánál 3 méter, nagyobbnál talán 5 méter. Ha a kérdező szomszédja ezt betartotta volna, de a fák ágait hagyta volna a telekhatárig nyújtózni (kérdező írta, hogy ott le is vágta a szomszéd), akkor kb. ugyanitt tartana.


"Tök mindegy, hogy csicsóka, vagy málna lopódzik át a kerítésen, mindegy, hogy (ejj-hajj) akácfa hullajtja a levelét"


Nono!

Az fa jelenleg nem lóg át, azt levágták a szomszédok. A levelét meg messzire is viheti a szél. Akár a második szomszédtól is jöhetne (persze nem ennyi).


Kérdező!

Tökmindegy, hogy te mit tartasz jó ötletnek és szerinted rondák-e a fák.

Egyedül a kerítéstől való távolsággal tudsz operálni. Ezt önkormányzatnál valószínű meg tudják mondani, arra a fafajra pontosan hány méter, de 2 méter valószínű túl közel van. Ezen az alapon akár a kivágásra is kötelezhetik a szomszédot, de az biztos, hogy akkor ellenségek lesztek.

2014. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
20. Te vagy rohadt nagy tévedésben, mert egy egészséges tuja nem hullajtja ilyen szinten a lombjait, mint amit leírtál. A szomszédaidnak valószínűleg beteg a tujája, ha ennyire áthullik.
2014. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Az én tapasztalatom is az, hogy örökzöld esetében nem igazán beszélhetünk levélhullásról, ill. ha mégis, akkor ott valami betegség áll a háttérben. A belsőbb, fényszegény részeken sárgulhatnak el inkább a levelek, de ez tipikusan a növény alsó részén a törzs közelében történik, és innen közvetlenül a fa alá hullanak le. A szél onnan már nem tudja sehova se hordani azokat. A lehullott száraz tűlevelek amúgy teljesen ártalmatlanok.
2014. dec. 2. 14:17
 25/30 anonim ***** válasza:
megértem, hogy ki vagy akadva, de ha átdobálnád a levelet, az mégis mire lenne jó? csak elmérgesedne a viszony köztetek, neked ugyanúgy plusz munka lenne összeszedni és átdobálni, ő meg lehet még vissza is dobná hozzád.. magasabb kerítés nem lenne jó?
2014. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele hogy x időnként szól hogy mikor és átmegy gerebjézni, ill csatornát tisztítani.

Ha nem hajlandó akkor dobáld neki vissza. Bár tudom, nagyon nagy munka összegerebjézni.

Esetleg bíróságra is mehetsz, de ezt az esetet nem tudom csak a határon lévő fákét. Annál a gyümölcsöt, permetszert, fa kivágás árát, mindent felezni kell.


(tehát ha valaki sunyi, akkor kerítés mellé ültet fát, majd a vele járó nyűgök felét rásózza a szomszédra, mindezt jogszeűen)

2014. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaszórod, esetleg büdös égetésekbe kezd. Mi lenne, ha valami hálós kerítésmagasítást eszközölnél? Nem szép, de megoldaná a gondod.
2014. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
27: Az ötlet nem lenne rossz, de 6..7 méter magasságra egy 30 méter hosszú hálót kiépíteni azért nem tűnik túl egyszerű projektnek. Valószínűleg benne lenne min. 200e huf-ba.. na és a tartó konzolok esztétikus elhelyezése is enyhén szólva problematikus lenne.. na meg a bazi nagy háló sem lenne túl szép látvány..
2014. dec. 2. 21:24
 29/30 anonim ***** válasza:
Akkor a komposztálás? Az még el is adható.
2014. dec. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Megértem a kérdezőt, ez biztosan nagyon bosszantó dolog. Azt mondanám, hogy meg kellene kérni a szomszédot, hogy segítsen eltakarítani a leveleket. Egy próbát megér, még ha kicsi is az esélye, hogy hajlandó rá. A másik lehetőség szerintem is a komposztáló, a lehullott levelekből igen jó komposzt lesz. Lehet kapni formás műanyag komposztálókat, de a zsákban is megérik, ha benne marad. Térfogatra nem lesz nagy, mert összeesik, az örökzöldek alá meg pont jó lenne. Így a kellemetlen szituációt a hasznodra fordíthatnád. És végül is nem mindennapos a probléma, csak évente egyszer kell vele foglalkozni.

Úgy érzem, a kérdező sem igazán akarja visszaszórni a leveleket, csak kétségbeesésében jutott az eszébe. Jogi úton megoldást keresni főleg nincs értelme.

2014. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!