Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik cikizik az ismerőseiket,...

Akik cikizik az ismerőseiket, vagy a környeken sétáló emberekre megjegyzést tesznek bármivel kapcsolatban, úgy hogy az illettő hallja, nem erzitek úgy, hogy szemetek vagytok?

Figyelt kérdés
Azoknak szól a kérdés akik cikiznek embereket .Annak kapcsán jött a kérdés hogy egy ismerősőm a normal testsúlyaból akar leadni ilyen kedves kis beszólogatók miatt.Fogyókúra lett az élete s be akarja bizonyítani nekik hogy nyárra csontos lesz.S még egy csomó ilyet hallottam.Nincs bennettek olyan hogy esetleg egy életet tesztek tönkre a jóindulatú megjegyzéseitekkel?

2014. dec. 18. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem nekem címezted, de a megszólítottak úgysem fognak írni. Engem az is zavar, hogy valaki nem az illetőnek mondja, hanem nekem, aki 3. személyként ott állok. Ismerek olyan embert, aki szóvá tette többször, hogy egy-egy arra járó ember hogy tud így megjelenni, el sem tudja képzelni, hogy lehet ilyen ruhákban járni. Nekem is megvan a véleményem dolgokról, de megkértem ezt az illetőt, hogy nekem ne mondja. Mert akiről mondja, az róla meg azt gondolná, hogy fantáziátlanul öltözködik, vagy csak nem tetszik neki. 2x megkértem, és megértette, legközelebb már mondta, hogy ja tudom, hogy te nem szereted, ha mondom neked. Szóval 3. személyként sem jó hallgatni, hogy megszólnak valakit, nem szeretem.

Pedig ez az illető nem egy kötekedős valaki. De szerintem az ilyen emberek abból indulnak ki, hogy van egy alapvető helyes megjelenés, vagy életstílus, vagy bármi, ami nekik tetszik, és az a fix, és megfigyelésem szerint ők általában hétköznapian öltözködnek. 2 egymástól különböző, de extrémebb stílusú ember kevésbé szidja egymást.

2014. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akik cikiznek, azokat mások másért cikizték/cikizik. Ettől frusztráltak, és ezt próbálják kiadni magukból.

Másrészt, ha tényleg a fogyókúrára, és erre az oldalra hegyezzük ki a kérdést, baromira fárasztó ezredszer is elmagyarázni ugyanazt.

2014. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,de vannak olyan emberek,akiket tönkretesznek.Nem egy ilyet ismerek aki azóta fogyózik.Úgyhogy nem kell semmit magyarázni hanem a cikizőknek kéne magukba nézniük.
2014. dec. 18. 15:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Aki hallgat az ilyen megjegyzésekre az az igazi hülye.


Ha ott állok valaki mellett és azt mondom ugorj be a kútba és az megteszi akkor ki lesz a hülye ?


Nem akarom védeni a beszólogatókat de azt sem értem hogy minek hallgat valaki rájuk.

Nem ők teszik tönkre más ember életét hanem az teszi tönkre a sajátját aki hallgat rájuk.


Ha valaki nekem azt mondaná hogy ugorj, akkor egy válldobással bele hajítanám a kútba és közömbös arccal elsétálnék.


Velem sosem fordul elő ilyesmi, de ha mégis előfordulna megkérdezném az illetőt hogy mi a problémája, aztán a reakciójától függően kaphat egy jó nagy fülest.

De nem hiszem hogy ilyesmire sor kerülne mert akik ezt csinálják nagyon gyáva emberek.


Nem kell ezt felvenni.

Mindenki kezelje a saját vérmérsékletétől függően.

Aki elnézőbb típus az sétáljon arrébb.

Aki agresszívabb az rendezze le és akkor legalább nem fog beszólni másnak sem.


Múltkor láttam a nat geo-n a még életben maradt katonák elmondták milyen volt a partra szállás a 2. világháborúban.

Ott aztán szarrá lőttek, a haverod agyát kiloccsantották a repeszek, a tankodat kilőtték, nem volt mit enned nem tudtál aludni sem mert azt sem tudtad meg éled-e a reggelt.


Én nem mondom hogy ez a jó, de hasonlítsuk már össze a két generációt. A mostani embereknek tényleg ennyire jó dolguk van hogy azt figyeljék hogy a másik a buszmegállóban mit mond róluk és emiatt rosszul érzik magukat ?


Ugyanmár

2014. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha emiatt akar leadni és anorex gebe lenni, hajrá. Na, AKKOR majd megtanulja, mi az, ha beszólogatnak az embernek, mert MOST fogalma sincsen róla.


Amúgy én simán visszaszólok az ilyeneknek.

2014. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért a kútba ugrás nem ugyanaz. Ha valaki kövérnek nevez, olyan dolgot mond,a mi manapság általánosan témában van, és kiterjeszted képzeletben: ha ő így gondolja, biztos más is. A kútba ugrás sem tűnne akkora hülyeségnek, ah minden magazinban arról írnának, és tippeket adnának, hogy lehet minél hamarabb sikeresen kútba ugrani.
2014. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kútba ugrás is állandó témában van.

Nevezzük öngyilkosságnak mert ugye ezt akarja jelképezni.


Mondjuk az utóbbi időben szarul sültek el a dolgaid, a párod elhagyott, zsetonod nincs, a melóhelyedről a kollegáid ki akarnak fúrni, esetleg meghúztak a suliban és otthon nem mered elmondani és ezen kívül mindenki szemétkedik veled.


És akkor ott állsz a kút mellett sírva és valaki azt mondja hogy ugorj mert ez az egyetlen végleges megoldás a problémáidra.

És akkor te is komolyan fogod gondolni és lehet hogy megteszed.


De én még mindig azt mondom hogy az embernek a saját értékrendje szerint kell élni és nem pedig aszerint hogy mit mond a másik.

2014. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A kútba ugrás is állandó témában van.

Nevezzük öngyilkosságnak mert ugye ezt akarja jelképezni. "


Lehet, hogy te így érzed, de számomra, mivel ez már szólássá vált, teljesen hatástalan és jelentéstelen klisévé vált, mindig akkor mondják, ha a másik birkaként követésével akarnak példálózni, és a reflexszerű válasz, hogy nem, nem ugrom kútba, illetve ezt illik rá válaszolni. Ha valaki ezt mondaná nekem, nem merülne fel bennem, hogy komoly halálesetre gondol.

2014. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kútba ugrást hasonlatnak írtam.


Arra nézve hogy ha a másik azt mondja ugorj nem kell hallgatni rá, ugyanúgy ahogy arra sem kell hallgatni hogy ismeretlen emberek milyen megjegyzést tesznek rólad.


Azt hiszem ez mindenki számára napnál világosabb egyértelmű dolog.


És akkor te jössz ellenkezni hogy neked a kútba ugrás 'jelentéstelen klisévé vált'


Ez részedről csak szőrszálhasogatás.

És bocs de hagy ne foglalkozzak már ezzel.

Szia.

2014. dec. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De rossz volt a hasonlat, mert ez direkt egy túlzó hasonlat. Értem, amit mondasz, de ez pont olyan, mintha én eltörném a kisujjam, és ahhoz hasonlítaná valaki, hogy eltörik a csípőm. Kisebb dolgokat könnyebben magunkra veszünk. ha valakinek nem tetszik a ruhánk, könnyebben lecseréljük, épp azért, mert könnyebb megtenni. De ha valaki azt mondja, hogy rossz vagyok az egyetemen, nem fogok kiiratkozni. Mert az nagyobb dolog. És ilyen kis dolgokból tevődik össze az ember alapvető élete. Értem, hogy konkrétan a kútba ugrás maga az egy darab hasonlat, de az alapvető stílus, amivel írod, hogy ne foglalkozzunk vele, az olyan, hogy egy lapra helyezel dolgokat. Egyszerűen a kis dolgok ott maradnak az ember fejében, nagy dolgokkal könnyebb nem foglalkozni. ha valakinek nem tetszik a házam, elmehet a fenébe, nem fogok elköltözni. De ha nem tetszik neki a nyakláncom, lehet, rossz érzésem lesz, mikor legközelebb felveszem. Abban igazad van, hogy ez nem ideális. De tény.
2014. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!