Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédom állandóan este...

Szomszédom állandóan este fúr/kopácsol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap is este fél 10-kor kezdett el kalapálni.

Aztán reggel 6kor arra ébredek hogy fúr valamit.

Ezeknek nem lehet szólni mert igazi parasztok.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Nem hiszem hogy valakinek csak késő este vagy kora reggel van ideje ilyenekre.



2014. dec. 23. 21:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Tényleg 7-es és mit fogsz csinálni ?


Engem már ütöttek földig és abból is felálltam és fordítottam.


Szerintem te nem vagy valami nagy harcos, ha kiütnek valami hülyeségért akkor szépen abba hagyod.


Ezért tanácsolom a kérdezőnek, nem csicskulni hanem megsemmisíteni.

Ha nem vagy elég erős akkor hívd a haverokat, tök mindegy csak feküdjön a csávó

2014. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is ennyi.

emlékszem még kiskoromban egy felső szomszéd olyan vehemensen ütötte az asszonyt,hogy faterom nem tudott aludni.

igazából az nem izgatta,hogy verik a nőt csak a hangzavar.

az egész ház kint volt már olyan patália ment.

faterom felslattyogott egy papucsban és komoly verésben részesítette az embert,aztán visszajött ugyanolyan nyugodtan és lefeküdt aludni,meg jött mögötte a megvert feleség és a két kislánya,akik a vendégszobánkban aludtak.

mindenki előre köszönt utána fateromnak az egész környéken.

pedig én ismerem és tudom,hogy nem hősies volt,csak fáradt és ebben lett megzavarva.

2014. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Itt mindenki milyen verekedős, csak aztán mikor jön érte a rendőrség elvinni és aztán a bíróságon elítélik súlyos testi sértésért akkor gyűszítenek enyhítésért.
2014. dec. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

13-as kicsikét máshogy van ez.


Ha valaki éjjel-nappal fúr/farag azzal elég nehéz jogilag mit kezdeni ezért kell máshogy rendezni a dolgot.


Nekem volt egy szomszédom aki napi 3-4 órát körfűrészelt ami elég nagy zajjal járt.


Én bementem a helyi önkormányzathoz és megtudakoltam hogy mit lehet tenni ilyen esetben.

A legegyszerűbb ha kihívod a zsarukat.

Én megtettem de mivel a zajártalom nappalra vonatkozott és az intézkedés a zsaruk belátásán múlik ezért eléggé el lett bagatelizálva a dolog. Átmentek a szomszédhoz és megmondták neki hogy tulajdonképpen jogában áll ezt a tevékenységet folytatni így az közömbös arccal fűrészelt tovább.


Pokolian dühös lettem és átmentem hozzá és -mivel nem volt mit ütni egy 60 éves emberen és normális volt- ezért csak szimplán elmagyaráztam neki hogy az összes létező helyen fel fogom jelenteni még a nav-nál is mert ilyen mértékű fűrészelést akkor sem csinál az ember ha minden nap egy 10 emeletes faházat akar építeni.


Az ember értett a szóból de a fellépésem elég határozott volt -és most nagyon finoman fogalmazok.


Egyébként írásbeli feljelentést is lehet tenni az önkormányzatnál de az olyan procedúra amit nem biztos hogy szivesen végig csinál az ember mert neki is be kell mennie meg az embernek is, és ott is az ügyintéző belátásán múlik a dolog.

Ezen kívül ha már bejelentesz valakit utána te leszel az első számú gyanusított ha bármi történik az emberrel.


Amiről te beszélsz az nehezen bizonyítható dolog és ilyen esetben nem is szoktak feljelentést tenni mivel az ember nagyon jól tudja miért kapja a pofont ráadásul tetlegesség előtt általában normálisan is meg szokták kérni az embert hogy hagyja a bba amit csinál.

Ezen kívül a feljelentés is macera mert első lépésben látleletet kell vetetned ami nálunk itt pesten a belvárosban 3000 ft ellenében történik ahogy azt egy zsaru elmagyarázta a multkor.

Szóval utiköltséggel együtt lehet 5 rugóba van a dolog és ha nincs szemtanú akkor még az elkövető jelenthet fel téged rágalmazásért.

Ezen kívül nem biztos hogy rendes külsérelmi nyoma lesz a dolognak, ha nincs szétrepedve a szája vagy valami egyéb vérző sérülés akkor nem is lehet komolyan venni az egészet. Egy piros folttal az arcodon férfiként max kiröhögnek.


Gondolj bele jogilag azt sem tudják elintézni ha valaki keményen veri a feleségét pedig ott nő sérelmére történik a dolog.


Legtöbb engem érintő jogi dologgal tisztában vagyok mert az egyik rokonom az ügyészségen dolgozik.

És bátran mondhatom hogy súlyos testi sértésnél legtöbbször semmi nem lesz az ügyből hacsak nem történt nagyon komoly dolog. Multkor egy késelésért is csak felfüggesztettet kapott valaki pedig az már jóval súlyosabb kategória.

2014. dec. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Hát én nem egy ilyen "csak megverem és nem lesz semmi" embert láttam már lecsukva ,vagy felfüggesztve ami után lapíthat 1-2 évig kussban,szóval én nem bíztatnék ezzel senkit. Nem kell tanuk sora sem a bizonyításhoz, Ha a sértett azonnal elmegy látleletért és hívja a rendőröket,azok hamar kiderítik hogy a konkrétan megnevezett szomszéd volt e vagy sem a tettes. Nem kell tanúk sorfala hozzá.Millió eset van ahol nincsenek tanuk és mégis rábizonyítják a tettesre. De nekem mindegy.Az önbíráskodás nem megoldás.
2014. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

valszeg azért,mert azok az emberek a rendőröktől meg a felhajtástól beparáztak és simán bevallották,hogy igen megütöttem.

ha meg valaki ekkora balfarok,akkor meg is érdemli,hogy meghurcolják.

ha ilyen van annyi,hogy bevisznek,te mindent tagadsz aztán kiengednek.

ezért kell a testét szétütni,rugdalni inkább,azon kevésbé marad külsérelmi nyom.

2014. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Jókat lehet röhögni a hozzászólásokon, főleg a kérdező a legnagyobb spíler. Írjunk helyetted valami kérvényt a szomszédodnak? Az a legnagyobb baj, tanácstalan vagy, ez meg első perctől látszik egy emberen. Rokonaimnál is van egy ilyen alak, mindenki hisztizik, de hat háztól egy se megy tenni valamit. Ilyen emberekkel nincs mit tárgyalni, meg kérlelni, hogy ne így csinálja...

El kell küldeni... oda aztán ütni...


Rájöttem én is, hogy hiába vagy engedékeny s jó lelkű a másiknál semmit se ér. Gondolj csak bele a forgalomba, ész nélkül nyomják a dudát még ha nincs is igaza... Integetnek, aztán ha kiszállsz az autóból magára zárja s fenyegetőzik a rendőrökkel meg ilyen-olyan ismerősökkel...


Lényeg: Üvölteni s ütni!

2014. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Aztán van csodálkozás ha visszaütnek ,kést ,önvédelmifegyvert rántanak ami teljesen jogos ha saját házában lakásán támadás éri az embert,vagy utána még inkább csinálják amit eddig, vagy revansot vesznek két három ismerőssel.Vagy ugyanezek az ismerősök letanuznak , hogy láttak támadni. Az erőszak erőszakot szül és végtelen háborúskodást.
2014. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ezek annyira tipikus hozzászólások. Előveszi a pillangókést, jön a Jani, egy ütéssel megfektettem. Ha a-t mondok akkor b lesz biztosan...
2014. dec. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Következetesen hívni kell a rendőröket. Újra és újra akár többször egy este. Ameddig csak zajong. Persze a rendőröknek se van kedvük az ilyen ügyekhez, de ha folyton ki kell jönniük, egy idő után megunják és megbüntetik a pacákot. Egy pár 20 ezres helyszíni bírság és abbahagyja meglátod. Jelezd a rendőröknek, hogy ne fedjék fel a kiléted. A legjobb persze az összefogás, ha minden alkalommal, amikor elkezdi megy a riadólánc és mindenki hívja a zsarukat.
2015. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!