Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak este 6-10-ig fáj 4...

Miért csak este 6-10-ig fáj 4 hetes kislányom hasa? A hasfájás miatt akar ilyenkor állandóan enni?

Figyelt kérdés

4 hetes a kislányom, egy áldott jó baba napközben, eszik, fél órát nézelődik majd alszik vissza, 3 órákat alszik. Délután 5körül ébred, megetetem, majd kicsit többet van ébren és be-be alszik 10-15 percekre, de ilyenkor már csak kézben hajlandó aludni. (egész nap a kiságyban alszik vissza, nincs ringatva) 7 után kap megint enni miután leraktuk aludni másfél éves kisfiúnkat, de ilyenkorra ő már rettenetesen éhes. Majd jön a hasfájás, nagyon sír, húzgálja a lábát, közben eszi a kezét és keresi a cicit, szóval megint csak éhes. Hiába adok neki vizet, az nem elég, cumit nem fogadja el. Tehát kb 7től 10-ig megy ez a nagy sírás, egyik kézből a másikba, ringatjuk így-ringatjuk úgy, Infacolt kiköpi, tegnap már meglázmérőztem és csak utána tudott aludni. A kakija híg, szóval nem értem hogy miért csak segítséggel tud kakilni. Már ez megy lassan 2 hete, kezdek kicsit kikészülni, pont este van ez a macera amikor már hulla vagyok...

Az első napokban amikor elkezdte ezt akkor adtunk neki enni minden rezdülésére, de sokat visszabukott, meg mégjobban fájt a hasa, így most nagyon figyelek hogy 2 órán belül ne kapjon újra enni.

Kisfiam is hasfájós volt de neki egész nap fájt szinte, nem csak este.

Mit csináljak vele? Próbáltam hogy nem hagyjuk elaludni 6 után, hátha jobban elfárad és hamarabb elalszik de nem... ez sem jött be, mellesleg nagyon nehéz egy picit ébren tartani ha ő nem akarja...

Kezdek kétségbe esni, napközben sincs nyugi, este sincs nyugi...


2014. nov. 8. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Túl sűrűn kap enni. Azért fáj estére a hasa, mert ilyenkorra telítődik a gyomrakülönböző emésztettségű tejjel amit a nap folyamán evett (2 óra alatt nem tudja megemészteni amit előzőleg evett, Te pedig ráetetsz szóval ezért fáj neki). Mindenképpen várd ki min. a 3 órát a két etetés között. A babák mindent cumizással akarnak megoldani, szóval nem biztos hogy éhes amikor cuppog és cicit keres.
2014. nov. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
NE altasd kézben, és ne is ringasd! Ha hozzászoktatod ahhoz, hogy ringatod, akkor mindig ezt akarja majd. Este tedd az ágyába és ne vedd fel, akkor sem, ha sír. Ne etesd mindig, ha sírni kezd. Igaza van az elsőnek, hogy túleteted, azért fáj a hasa.
2014. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ėrtem, köszönöm. Ha 5kor eszik ės màr fėl7kor nagyon sir mert "ėhes" akkor mit csinàljak? Próbàlom ilyenkor húzni az időt fürdėssel, ėnek stb... de egy idő utàn màr egybefüggően nagyon sìr... Negyed 8kor meg ùgy eszik mint akit ėheztettek. Napközben nincs ilyen problėma, nincs ringatva sem csak este mert nagyon sìr.
2014. nov. 8. 07:42
 4/9 anonim ***** válasza:
az én lányom ugyanilyen volt. este 7-kor jött a hiszti es ejfel korul tudott elaludni. persze nem azert kert cicit mert ehes volt hanem mert fajt a hasa de a cumit meg nem figadta el. szerintem.hulyeseg h a ringatashoz hozza szokik, ennek ellenere en sose ringattam hanem ciciztettem es hagytam ott elaludni. akkor is ha ez csak hab volt a hasfajasnak..es 7 hetes korara kinotte szerencsere. utana csak ringatva volt hajlando aludni pedig sose ringattam :)))) most 3 honapos, most mar mukodik az agyba teves, nyekereg 5 percet es elalszik. viszont ujjszopos lehet hogy a ciciztezes miatt..
2014. nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl mohón eszik és sok levegőt nyel? Az én lányomnak ez volt a baja ugyanebben az idősávban. Ő most Espumisan cseppet kap minden étkezés előtt, és esténként tornáztatom, az segíti a levegő távozását, így már nyugodt esténként is és szépen elalszik fürdetés és evés után.

Egyébként megnyugtatásnak kipróbálhatod azt, hogy a karodra fekteted hason és úgy ringatod, attól elméletileg megnyugszik. Én nem hagytam sírni a kiságyban, amikor láthatóan szenvedett, az aztán semmire se megoldás.

2014. nov. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tegnap bejött ez az alkarra rakás, de kb 5 percig, utána megunta és ment tovább a sírás.

Igen, nagyon mohón eszik ilyenkor este, sok levegőt nyel, állandóan büfiztetjük a férjemmel felváltva, meg függőlegesen tartva mászkálunk vele a szobában. Napközben berakom a kiságyba és 5 perc után alszik is pici sírás után, de ilyenkor este annyira sír hogy 3 perc után kivesszük, ráadásul nem is hagyhatnám tovább sírni mert felébresztené a kisfiúnkat hiába vannak külön szobában. Felkészült voltam Infacollal mert kisfiam is extra hasfájós volt, de mint írtam, kiköpi az Infacolt, nem tudom úgy beadni neki hogy le is nyelje. (kisfiam meg imádta, ha beszélni tudott volna biztos kért volna még belőle :) )

2014. nov. 8. 08:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit leírsz az a fejletlen idegrendszer miatt van. Napközben a sok inger éjjel csapódik le. Ezért a kora esti óráktól éjfélig (az éjszaka első felében) zaklatott a gyerek. Egy ilyen kicsi valóban mindent evéssel akar még megoldani. Esetleg próbáld meg azt, hogy kifejed a melledből a tejet amennyire tudod, ezzel legalább eltávolítod a laktózban gazdag első részt és nem fog annyi gáz képződni a hasában, másrészt ha így rakod cicire csak kevés tejhez fog jutni, nyugodtan nyamnyoghat. Legalább elfárad rajta és talán jobbat alszik.
2014. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7es vagyok. Esetleg Infacol helyett próbálj Espumisant. Ugyanaz, de ennek az én fiam jobban elviseli az ízét, az Infacolt ő is kiköpködte. Van még egy rakás szer amit ki lehet próbálni. A Colief, vagy receptre kapható változata a Lactase Comfort például éppen arra szolgál, hogy az anyatejben/tápszerben lévő laktózt, amit a babák éretlen emésztőrendszere még nem tud lebontani, ezért felfúvódnak és csikarja a puki a hasukat, szóval ezt segít egy laktáz enzimmel lebontani.

Rengeteg dolog van még, torna, masszázs, szélcső, teák, homeós bogyók, hajszárítózás, hasra fektetés...

Ezeket próbáltad már?

2014. nov. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogok próbálni mindent amit írtatok és eddig nem próbáltuk.
2014. nov. 8. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!