Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mindig is irígyeltem a főváros...

Mindig is irígyeltem a fővárosi embereket! Lakhatok valamikor Budapesten?

Figyelt kérdés

Vidéken nőttem fel, hányatott sorsban volt részem. Szegény családban, ahol még tüzelő sem volt. Sem fürdőszoba, sem rendes egzisztencia.


Amikor egyesek írják, hogy a fővárosban laknak, belvárosban laknak....szinte a vágytól ég a lelkem a sóvárgástól, a vidéki lét gúzsbakötött rabságában a túlokos vadparasztok elsorvasztó vidéki sanyargatása közepette!



2014. dec. 28. 19:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lakhatnál?
2014. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Mert szegény családba születtem. Még vonatjegyre sincs pénzem. Saját lakás így nem jöhet szóba. Albérletre meg nincs pénz. Az első havi fizetésig kellene ott kihúzni, ott lenne munkám is.
2014. dec. 28. 19:23
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom vágj bele az élet közepébe,izgalmas lehet.

Ha nem jönnek össze a dolgok maximum hazamész.

2014. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is szegény családban nőttem fel Szabolcs megyében. Fürdőszobánk sem volt 10 éves koromig.. wc kint.. Éhezni azért szerencsére nem éheztünk soha. De volt egy alkoholista apa... gondolom nem kell részleteznem.


Pestre költöztem 18 évesen.. (20 évvel ezelőtt). Albérletbe. Barátnőmmel ketten egy szobát béreltünk. Dolgoztunk, tanultunk, férjhez mentünk mind a ketten. Mi építkeztünk. Most szép családi házban lakunk, szép autónk van. Nem vájkálunk a jóban, de nem is panaszkodhatom. :) Mindezt saját erőből.. egy kis szegény falucskából indulva... :)


Ne add fel!

2014. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
53%

pesten se sokkal jobb, rengeteg ember van de munka ugyanúgy nincs.


keress valakit akinél 1 hónapig kihúzhatnád, de elárulom hogy átlag pesti fizetésből nem telik majd albérletre. pl minimum 70et számolj bérletre meg rezsire, és ha kapsz egy 80ezres munkát, akkor felejtheted el. már ha találsz munkát.

2014. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Látszik hogy te is csak a Barátok Közt-ből ismered Budapestet :D


Belvárosban is lakhat az ember egy kis lepukkant lyukban, meg alapból Pest nagy része panel.


Amúgy arra tényleg számolni kell, hogy nem egyszerű csak úgy ide jönni, mert van egy ördögi kör, hogy sokan albérletet akkor adnának, ha kereső ember vagy, munkát meg akkor ha Pesti albérleted van. Kell némi kezdő tőke, pár hónapnyi albérletre.


Meg az sajnos igaz hogy egy albérlet önálló fenntartása önmagában elvisz egy minimálbért, és akkor még nem ettél, nem vettél bérletet.

2014. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanulsz még vagy már dolgozol?

Milyen végzettséged van-lesz?

Miért pont te ne tehetnéd meg,hogy Pestre költözöl???

2014. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten is csak olyan tulkok az emnerek,mint egyesek vidéken,különösen a szegényebb részeken.A belbáros is igen vegyes képet mutat,néhány utcára a központi részekektől.De van egyfajta varázsa,az biztos.Sokan jönnek fel vidékről is,általában többen egy külvárosi albérletbe,ami azért elég kiánrándító,de akinek nincs pénze,mind innen indul.
2014. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

viszonyításképp, a barátokközt amit a tvben lát az ember, kb 20-30 milliós alapáron kezdődő lakások helye. ez azt jelenti hogy csak a bérlet annyi lenne mint amennyit egy tróger munkával megkeres az ember.


az emberek meg sokkal rosszabbak, mint egy megyei városban. a falu sem jó, de pest már "túl nagy", aki ide jön, ezt is viselje el.

2014. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Imádom (imádnám) Budapestet! Jóval több lehetőség van, jóval több ember, mint vidéken. Még éjszaka is lehet utazni villamosokkal vagy éjszakai buszokkal.(metro az leáll).


Nincs annál szebb, mint éjszaka a körúton egy gyros vendéglőben gyrost majszolni, miközben nézzük a kifüggesztett tv-n a focimeccset.

2014. dec. 29. 13:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!