Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mindig is irígyeltem a főváros...

Mindig is irígyeltem a fővárosi embereket! Lakhatok valamikor Budapesten?

Figyelt kérdés

Vidéken nőttem fel, hányatott sorsban volt részem. Szegény családban, ahol még tüzelő sem volt. Sem fürdőszoba, sem rendes egzisztencia.


Amikor egyesek írják, hogy a fővárosban laknak, belvárosban laknak....szinte a vágytól ég a lelkem a sóvárgástól, a vidéki lét gúzsbakötött rabságában a túlokos vadparasztok elsorvasztó vidéki sanyargatása közepette!



2014. dec. 28. 19:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Másfél szobás lakás.
2014. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nekem még így is megfelelne, ha ez a rám eső fél szoba elszeparált, wi-fis net van és kábel tv.
2014. dec. 30. 10:49
 23/31 anonim ***** válasza:
A tv meg a net be van kábelezve, de most nincs bekötve. Be kell jelenteni az igényt és megcsinálják.
2014. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Akkor feltételezem, nemrégiben költöztél oda Te is! Ha még nincs aktiválva a Net és a kábel tv! Most akkor hol Netezel?


Másfél szobás lakás? Akkor cvirka 70 ezer lehet, plusz a rezsi. Jól saccolok? Persze ez függ sok mindentől: hol van a hely, hányadik kerület, hányadik emelet,mi van a közelben, milyen a kilátás, kialakítás.


Akkor így ha tied a nagy szoba, enyém a fél szoba, fifti-fifti alapból egy kicsivel kevesebbet kellene fizetnem az úgy rendben van?

A rezsi persze feleződik teljesen.


Akkor ha 70-ért bérled, 30/40 ezerben korrekt a bérlés?


A rezsi meg ha pl. 40 ezer, akkor ez feleződik. Így ez neked havonta, bérlés-rezsi: 50 ezer Ft segítség! Szerintem megfontolandó, évi: 600 ezer Ft megtakarítás neked.

2014. dec. 30. 11:16
 25/31 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudok semmit az esetleges lakótársról, addig nem mennék bele a részletekbe. Írtam, hogy a pénz nálam csak 50 százalékot jelent egy ilyen döntésnél.
2014. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Hát, figyu! Vidéki vagyok, rendes, őszinte, korrekt. Nem dohányzom, nem iszom.
2014. dec. 30. 11:33
 27/31 anonim ***** válasza:
F/L, korosztály, életvitel (haverok, bulizás, stb)? És engem személy szerint érdekel, hogy milyen jellegű munkából tartja fenn magát a lakótársam. Ezt tőlem is megkérdezte a tulaj, teljesen jogosan. De inkább menjünk át privátba, mielőtt törlik a kérdést.
2014. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

hát ez csak rajtad áll hogy mikor lakhatsz! ha igazán szeretnéd, előbb utóbb sikerul felkoltoznod, ha nem is azonnal.

amúgy én is vidékről koltoztem fel. és sajnos azt kell mondjam hogy a keleti embereknek nagyon zárt a világnézetuk és iszonyat nagy nyomásban tartják magukat, főleg hajdú biharban...

tisztelet a kivételnek

nem szívesen látogatok arrafelé. imádom hogy itt senkit sem érdekel hogy ki vagy amíg teszed a dolgod és jóindulatú vagy... itt szabadnak érzem magam

2015. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

28-as. Így van, erről van szó! Végre egy rokonlelkű hozzászóló! Én nem a Hajdúságból megyek vagy mennék,de itt is hasonló a helyzet!


Pesten igen, a szabadságérzés, senkit nem érdekel,hogy ki vagy,honnan jöttél,amíg rendes becsületes,vidám,őszinte segítőkész vagy addig rendben van minden!


Míg megnézed vidéken, mindenki ismer mindenkit, még ez nem is lenne baj, de ha félreismernek vagy leszólnak, a hazugságok, a szemétségek terjednek és nem is tudsz rendesen ismerkedni, mert a hátad mögött már a 10.-ik hazugsággal lejárattak!

2015. jan. 8. 21:57
 30/31 anonim ***** válasza:

jaja!!! és nagyon durván nyomják!!! annyira nagy nyomásban tartják egymást, tele vannak előítélettel a másik iránt, semmi rugalmasság nincs bennuk.

szomorú - és lehet egyben szánalmas is - hogy ilyen "hűtlennek" kell lennem a foldijeimhez... de ez van. a családomból még a normálisabbaknak sem szívesen nyílok meg.

a nyitottság a kulcs. és már azon a szinten megmutatkozik hogy nem ismernek más szórakozási lehetőséget mint a tv... jó, pl. Debrecenben sem sok lehetőség van, de ott is van színház,, stb, lehetne menni kirándulni, de semmi...

nekem a tervem az hogy még vagy 10-15 évig itt maradok, aztán mikor kioregetdem Pestből, valamerre nyugatabbra megyek, Sopron kornyékére

2015. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!