Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen hatékony, akár jogi...

Milyen hatékony, akár jogi megoldás létezik abban az esetben, ha a társasházban a szomszéd miatt éjszakákon át nem tudsz aludni, és ezt minden lehetséges úton próbáltad tudatni vele, de sikertelenül?

Figyelt kérdés

2015. jan. 29. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinál? Hangoskodik, zenét hallgat?

Hívd ki minden alkalommal a rendőrséget. Előbb-utóbb meg fogja unni.

2015. jan. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
közös képviselővel kell beszélni, ő tudni fogja mit lehet lépni ez ügyben.
2015. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A közösképviselő sem tudja megoldani a problémát és a rendőrség sem. A jegyzőhöz kell fordulni a polgármesteri hivatalban és ők felszerelnek esetleg egy decibelmérőt és ha túllépi a szomszéd a határt, megbírságolhatják.

De ez a szomszédkérdés nagyon sarkalatos kérdés. Először mindenképp te beszélj a szomszéddal normális hangnemben, hátha nem is tudja a problémát.

Én 1 év után inkább elköltöztem, mert mindezek után hiába basztam pofán a felettem lakó alkoholista barmot, még az sem segített. És nem vagyok verekedős ember, képzelheted, milyen szinten volt zavaró már az éjjeli hangoskodása.

2015. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hangoskodik, de nem zenét üvöltet, hanem rádión vagy tévén valamilyen beszélgetős műsort, de olyan hangerőn, mintha a szobánkban beszélgetne valaki, és ezt minden szobánkban hallani. Ezért sem merem a rendőrséget hívni, ez nem üvöltő zene, de mégis elég hangos, nem tudom, ilyenkor hogy reagálna a rendőrség. Már sokszor kértem a szomszédot, hogy ne tegye ezt, de letagadja és bújkál előlünk, nem nyit ajtót, kikapcsolja a csengőjét, mi meg egész éjjel ébren vagyunk, így kell dolgoznunk, tanulnunk.
2015. jan. 29. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

jegyzőtől birtokvédelmet kérni ... elvileg kimennek és megmérik nálatok adott időpontban, hogy hány decibel


de sokra nem mész ezzel az egésszel, ha a szomszéd nagyot hall, vagy bunkó

2015. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, nálam is ugyanez volt, hogy hangos volt a TV-je és csörömpölt a sörösüvegekkel is. Ezért már simán szólhatsz, ráadásul a csendháborítás már éjjel-nappalra szól. De mondom, a rendőrség nem bírságolhatja meg, csak a jegyzővel érhtsz el valamit (vagy ver(es)d meg)!
2015. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés csendháborításért a házirend megsértésért (ha estse 10 után csinálja). Persze hatékonyabb ha több lakó teszi meg.
2015. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha egész éjszaka tévét néz, nyilván nappal alszik. És ti sem dolgoztok egész nap ;)
2015. jan. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es: Csendháborításért csak akkor tudod feljelenteni, ha van bizonyíték.
2015. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as: nem az zavarja őket, hogy tv-t néz, hanem, hogy hangosan!
2015. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!