Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldröl lehetseges Magyaror...

Külföldröl lehetseges Magyarorszagon az erettsegi letetele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1,5 eve költöztünk a csaladommal külföldre. 10.osztalyos tanulo vagyok ,viszont a teljesitmenyem a nyelv miatt ,nos,nem valami kitünö.Tudnatok valamit a feltetelekröl irni ,hogyan tudnam az erettsegit ,,kintröl" megcsinalni ? Persze ,ha ez nem menne ,tennem itt tovabb a dolgom tisztessegesen.Csak ,nem is tudom, kis kapukat talalni egyszerübb... :/

#külföld #érettségi #kitartás #egyszerübb megoldas #meghatralas
2015. jan. 11. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Kintről nem lehet érettségizni. Mért nem érettségizel kint? Ez még két és fél év, nyilván megtanulod a nyelvet.
2015. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kapok jo visszajelzeseket a nemet tanaromtol ,csak ,hogy ez nem megy ,abban sok a hianyossag .Pedig sokat teszek erte ,erdekel is ,nem hanyagolom el a sulit.Gondoltam Magyaro.-on több lenne az önbecsülesem .Visszakönyököltem ,nehez.Csoda ,hogy felvettek gimibe.Otthon az itteni oktatas ... nem valami magas szinvonalu ,pedig en egy jo nevübe jartam.
2015. jan. 11. 22:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Kerlek benneteket ,valaki teritsen eszhez! Nem birom ,de tudom ,van megoldas erre is ,csak nem veszem eszre.Nem adhatom fel ,mert kepes vagyok ra .Egyszerüen nem hagyhatom abba.Mi lenne ,ha megismetelnem az evet ? nem ciki 20 evesen erettsegizni ? Befolyasolhatja ez a tovabbi tanulmanyaimat ? Gyanitom nem(nem is hiszem el ,hogy ilyen egyertelmü kerdest leirtam .Csak egy kis info ,hogy ertsetek mi van a fejemben .Me´z .),de akkor is minden olyan kilatastalannak tünik... Mit es hogyan csinalnatok a helyemben. Minden szempontot ,ötletet szivesen fogadok! Egy ideig meg ezen fogok kattogni ...
2015. jan. 11. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismételhetsz évet, nem ciki. Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra. Ha a szüleid kint dolgoznak, kénytelen vagy megbékélni a helyzettel.
2015. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ciki, én is 20 évesen érettségiztem. :)


Egyébként lehetséges, ehhez kell találnod egy iskolát (mondjuk a régit), ahol egy adott időközönként osztályozó vizsgázol a 9-10-11-12. évfolyami anyagokból (helyben, akár egyszerre két évfolyamot is, ehhez haza kell utazni), majd jelentkezel érettségire, és az érettségire szintén hazautazol.


Nem egyszerű, de megoldható.

2015. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, csak Magyarországon lehet magyar rendszerben érettségizni, sőt még egy magyarországi levelezési címet is meg kell adni hozzá.
2015. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Es ha a regi cimünket adnank meg?(Meg mindig mienk a haz)
2015. márc. 22. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az érdekli őket, hogy régi vagy új vagy kié, csak magyarországi legyen, a többi a te dolgod, hogy kapod meg az oda kézbesített leveleket.
2015. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kerlek kifejtened jobban? Erdekelne ,meg mindig.Hogyan lehet megoldani kevesbe bonyolultan? Valakinek van mar tapasztalata?
2015. márc. 22. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!