Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Dunakeszin/Godollon/Vac...

Milyen Dunakeszin/Godollon/Vacon lakni?

Figyelt kérdés
Velemenyeket es tapasztalatokat varok mindenfele kerdesben. Kertes hazat keszulunk venni kisgyermekkel. Melyik varosreszben eltek? Miert koltoztetek oda? Szerettek ott lakni? Bolcsi ovik iskolak? Orvosi ellatas? Sportolasi es szorakozasi lehetoseg? Beutazas Budapeste mennyire flottul megy? Ti helyben dolgoztok vagy bejarosak vagytok? Koszonom szepen!

2015. febr. 2. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Váciak vagyunk, 5éve élek itt, de előtte is az egyik közeli településen laktunk, így már akkor is sokat jártunk Vácra. Mi a deákvári városrészben lakunk és nagyon szeretjük. Több ovi is van, játszóterek, park, több bolt. Kulturált emberek laknak ezen a részen. A Földvári térre nem költöznék, az a rész nagyon lepukkant.

2015. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Vác Dunakeszi vonalon a dunaparti rész a legjobb.Jó szabad strandok,csónakházak,biciklis út,szép családi házas övezetek.Nagyon jó,gyors a tömegközlekedés is Pest fele.Gödi vagyok,érdemes itt is körbe nézni.Jók az általános sulik,Vácon és Dunakeszin a közėpiskolák is elől vannak a rangsorban és könnyen megközelíthetőek.
2015. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

14/L Dunakeszről. (Egy lakóparkban élünk)

Itt nőttem fel, és nagyon jó helynek tartom.

Nagyon békés város, kisgyermekkel kifejezettem ajánlom a nyugodt légkör miatt:D

Jó helyen vannak az óvodák. És van (ha jól tudom) 2 általános iskola és egy gimnázium, ezeket busszal lehet megközelíteni, vagy séta/bicikli, mert nincs olyan nagy forgalom.

Pestre vonattal simán be lehet menni, 30 perc az út.


Engem személy szerint mindig vonzott Budapest(lehet, hogy ez korral jár) szóval Dunakeszin mindig azzal van/volt bajom, hogy "nem történik semmi" (persze másoknak ez pozitívum) és a boltok nincsenek közel.

Van Auchan, Spar, kisboltok, BuyWay..miegyéb..

2015. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3. kommentelő vagyok.

Az emberekről:

Kultúrált és viszonylag jómódú emberek laknak erre.


-Tóváros lakóparkot nagyon tudom ajánlani(mi is ott lakunk, már 10 éve)

Van játszótér, fagyizó, élelmiszer bolt, zöldséges.

És egy tó a játszótérnél, ahol lehet horgászni és télen korcsolyázni.

Gondozottak a házak, kertek és utcák.

(Ja és, télen a kicsiknek van Mikulás-vonat - nem hiszem, hogy ez fontos csak gondoltam leírom)

2015. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszi zold kezet kaptatok :-)

Vacon de foleg Deakvaron nehez szamunkra megfizetheto es az elkepzelesinknek megfelelo hazat talalni sajnos. Vannak godi ismeroseink, akiknek eleg vegyes tapasztalataik vannak. Igazabol God azert nem vonz mert a Duna part es a parti jatszoteren kivul nem nagyon tudok kikapcsolodasi lehetosegrol helyben. Bevasarlasi lehetosegek miatt is az emlitett telepulesek talan szerencsesebbek. De kinek a pap... Koszi mindenkinek aki leirja tapasztalatait :-)

2015. febr. 2. 17:53
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Én Vácon a Földvári téren lakok és egyáltalán nem lepukkant hely!! Ugyanolyan panel házak vannak Deákváron is, mint a Földvárin is. Van aki nem tud megfizetni nagy házakat.


Én régóta itt élek, és szerintem egy nagyon jó kis város. Sok óvoda, ált. iskola, középiskola van, boltok, dunapart, kikapcsolódási lehetőségek. A vonat 30 percenként jár, zónázó vonat 30 perc alatt, gyorsított vonat 35 perc alatt, személy vonat 45 perc alatt ér be a Nyugatiba. A vonat szokott késni gyakran ( jég, hó, eső, szél, vonat elé ugranak.. ), de most újítják a váci nagyállomást és allítólag nem lesz gond ezután a késésekkel. Bár ha a vonat késik, akkor mindegy, hogy Vácon vagy Dunakeszin laksz-e. Én Vácon dolgozok, de én amúgy sem vagyok az a nagyon utazós típus. Orvosi ellátás szempontjából is Vác jobb, hiszen a Dunakeszi körzet is a Váci Kórházhoz tartozik, ami helyben lenne. Szórakozási lehetőségként is Vácot mondanám, szórakozóhelyek, klubbok, dunapart nyáron, liget, sportklubbok, fitnesszterem, uszoda, strand, stb...

Én a Dunapartra azért nem költöznék, mert ha árvíz van, akkor menekülhettek onnan.


Én talán akkor is Vácot mondanám, ha nem itt laknék, mert ha BP-en dolgoztok, dolgoznátok, akkor ennyi erővel ne Dunakeszire hanem Pestre költözzetek, hiszen onnan egy köpés Dunakeszi.

2015. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Gödöllőn annyi a cigány mint kóbórkutyában a bolha. Kb a lakosság fele, mesterségesen lettek betelepítve anno ..szóval nem ajánlom és ahhoz képest még túl drága is. Közlekedés nem rossz.

Dunakeszi jó hely ,Vác meg már aránylag messze van Bp-től oda nem mennék.

2015. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
deákvár jó hely, kertes házas övezet, máshova szerintem nem érdemes a városon belül költözni. persze az anyagiak döntenek általában
2015. aug. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a máv nem túl utasbarát, helyben meg már szinte nincs álláslehetőség, és nem is tűnik úgy, hogy változni fog a helyzet. jelenleg helyben dolgozom, de ha ez a gyár is bezár, fogalmam sincs hova menjek, lehet külföld lesz
2015. aug. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én Gödöt ajánlanám. Dunakeszi-Vác közt van.

Pestre is gyorsan be lehet jutni(vonat), ott a Duna. Nekem nagyon tetszik.

2016. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!