Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol lehet önkormányzati...

Hol lehet önkormányzati lakásban élők ellen panaszt tenni?

Figyelt kérdés
Párommal kettesben panel 1. emeletén lakunk. Felettünk önkormányzati lakás van. Egy éve meghalt a felettünk lakó bácsi. Februártól augusztusig hallgattuk a felújítás zajait, szinte naponta. Először az önkormányzat, később a majdani lakók részéről. Sebaj, türelmes emberek vagyunk mindketten, bízva abban, hogy minden felújítás véget ér kibírtuk. Ezután jött csak a feketeleves. Háromgyerekes család költözött fölénk. (nem kisebbségiek) Augusztus végétől főleg hétvégén, de sokszor hétköznap délután is kegyetlen világot tudnak csinálni. Futkosnak, ugrálnak, dobálóznak, fociznak, valamit húzkodnak, sikongatnak, őrjöngenek... Egyszer szóltam szépen, a párom egyszer szólt erélyesebben. Beszéltem a felettük lakóval, még ők is hallják tv nézés közben is, ők már árulják is a lakást többek között a kibírhatatlan zaj miatt is. Úgy gondolom felesleges többször szólni nekik. Hol lehet ilyenkor panaszt tenni?
2015. febr. 7. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Akár hinnéd, akár nem, az önkormányzatnál... Mivel ő a tulajdonos, és neki kell intézkednie, ha a lakói szerződésellenesen használják a lakást.

(Azonban a legtöbb önkormányzatnak van vagyonkezelője, és általában ott intézik ezeket a lakásügyeket, szóval, ha nálatok van vagyonkezelő, oda fordulj először a panasszal.)

2015. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen azt gondoltam, hogy az önkormányzatnál, csak nem tudtam, hogy keressek rá a telefonszámra. Így, hogy vagyonkezelő, megtaláltam, köszi!
2015. febr. 7. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!