Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyen a családunk, a...

Mit tegyen a családunk, a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok már esve, nem tudom mit tehetnénk.

Elég messze lakok, így messziről nagyon segíteni sem tudok, de szeretnék. Legalább tanácsokkal, vagy bármit megadnék.

A szomszéd terrorizálja a családomat, szó szerint. Feljelentett minket állattartásért, kert miatt, amit megnyertünk, nem is volt kérdés mert csak kapálózik. Most viszont megint zaklatja őket! Pl: nagyobb kővel dobálja a kutyánkat a saját udvarunkra, fenyegetőzik, hogy most miért és hova fog fordulni. De ilyen gyerekes, kitalált dolgokkal. Viszont amitől félek, hogy átmegy és bántani fogja őket.Volt már rá példa, szerencse, hogy többen voltunk otthon, de ez nem mindig megoldható. Anyukám is teljesen ki van már. A szomszéd nem mondja mi baja van, csak kikészít minket. Senki nem tesz és nem tud ellene tenni semmit, "sárga" papírja van, elismerten örült. Mit lehetne tenni, a költözésen kívül? Hogyan ne aggódjak ennyi? Köszönöm a válaszokat.


2014. nov. 19. 22:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%

Magasabb kerítést lehet felhúzni.

Láttátok a "sárga papírját"?

2014. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A kerítést is felakarja szedetni..! Amikor anyukám segítséget akart kérni, akkor mondták, hogy emiatt nem lehet semmit se tenni.
2014. nov. 19. 22:32
 3/27 anonim ***** válasza:

Akkor marad az, hogy lelövitek.


Vagy elköltöztök.

2014. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de valahogy egyiket se akarjuk :(
2014. nov. 19. 22:34
 5/27 anonim ***** válasza:
Értsd meg, nem tudtok mit tenni a szomszéddal.
2014. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

pár jóakaró férfiú barátod kicsit elkalapálhatja


(persze nem úgy, hogy félholtra verik)

2014. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Értem és tudom, hogy nem tudunk vele semmi se csinálni, de azért írtam ki, hátha valaki járt így, vagy van ötlete. Köszönöm, hogy megosztottad a tiedet, de lelőni senkit nem szeretnék.
2014. nov. 19. 22:38
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Vegyétek fel videóra amiket csinál és jelentsétek fel.Hiába sárga lapos,ha közveszélyes,mehet IMEI-be.
2014. nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A családjával beszéltetek már? Amúgy nemrég volt a tv-ben egy hasonló témájú "Segítség bajban vagyok" sorozat epizód. Ott sem volt semmilyen megoldás, csak a hozzátartozó nyomására ment be "önként" az ember egy otthonba, ahol ugyan úgy folytatta a lakókkal a terrorizálást.

Sajnos az ilyenre nincs megoldás, bármit tesztek ti lesztek a rosszak. Feljelenthetitek zaklatásért, meg hasonló, de csak rosszabb lesz. Amíg nem fog nyíltan rátok támadni és nem fog vér folyni addig a rendőrök se tesznek semmit. Esetleg a jegyzőnél lehet érdeklődni, hogy ilyenkor mit lehet tenni.

2014. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Kerjetek birtokvedelmet a jegyzonel.
2014. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!