Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szomszéd...

Mit lehet tenni a szomszéd bérlő ellen, ha nem lép egyik hivatal sem? (Kettes társasházban, ahol nincs közös költség sem részleges társasházi okírat. )

Figyelt kérdés

Szomszédom bérlői lassan 3 éve rongálják a lakásom. Szóltam szépen, csúnyán, szóltam a tulajnak is, de csak rosszabb lett. Ez oda vezetett, hogy küldtem szakvéleményt a rongálásról a tulajnak ügyvéd által, de semmi. Bementem a bíróságra jogi tanácsadásra, ott azt a választ kaptam, hogy elegendő bizonyítékom van, hogy a rendőrségen zaklatás és rongálás címen feljelentést tegyek. Megtettem írásban, az ügyet befogadták. Pár nap múlva értesítettek minden indok nélkül, hogy úgy ahogy van átadták a jegyzőnek az ügyet. Pedig akár meghallgatást, akár helyszíni szemlét vártam volna a rendőrségtől, de semmi…

A jegyző szintén meghallgatás vagy indok nélkül írt 2 sort, hogy nem tudja lefolytatni a rendőrség által kért eljárást, mert nincs elég bizonyíték!, indítsak birtokvédelmet…

A "legszebb" ebben az, hogy a tulajdonos az Önkormányzatnál dolgozik, gondolom ezért ennyire „segítőkészek”. Szóval van statikai szakvéleményem a rongálásról, amely azóta is folyamatos.

A bíróságon azt mondták a rendőrség köteles vizsgálni, a rendőrség befogadta, de vizsgálat nélkül tovább passzolt a jegyzőhöz… Szóval nincs semmi! Mit tehetnék? Látszik az egész eljáráson, hogy senki nem szeretné hivatalból felvállalni, viszont a lakásunk és az életünk közben tönkremegy.

Forduljak a Polgármesterhez, az segíthet? Hívjam ki valamelyik tévéadót, hogy végre valaki tegyen valamit? Pereskedjek bíróságon évekig, amíg a bérlő lelép? Elköltözni nem tudok és nem is szeretnék csak nyugalmat és az, hogy az ingatlanom ne károsodjon tovább!


2015. febr. 20. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De konkrétan mit rongáltak? És csak a te részeden??? A sajátjukon nem?

Én a helyszínre hívnám ki a rendőrséget, amikor a rongálás történik.

A polgármester is jó ötlet, elmész a fogadóórájára és elmeséled, hogy eddig mi történt, és nem kaptál segítséget.

Keresd meg a kerületetek képviselőjét is, neki is elmondhatod.

Talán segít valamelyik.

Bíróságra is elmehetsz újra tanácsadásra, hogy most akkor mi a további teendő.

2015. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit ronálnak? Mi a bizonyíékod? Szereltess fel egy kamerát, ha annyira nagy anyagi kárt okoznak, akkor megéri.
2015. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy harapós kutya nem segítene, hogy ne férjenek hozzá a te részedhez? Vagy megerősíteni fémlemezzel, áramot vezetni bele, ilyesmi?
2015. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A TE lakásodban hogyan tud a SZOMSZÉD bármit is rongálni?
2015. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fordulj írásban a felettes szervükhöz. Rendőrség esetében az ügyészséghez, önkormányzatnál pedig tudtommal a megyei közigazgatási hivatalhoz. Vannak fogadóórák is, a neten meg tudod nézni, itt személyesen elmondhatod a gondodat, kötelesek jegyzőkönyvbe venni.
2015. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem valami bazi nagy ajtót csapkodnak a szomszédék, ami valahogyan károsítja a falat.

Még mindig nem sikerült felszerelned egy ajtóféket nekik?

2015. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
leírnád hogyan és mivel rongálják a házat?
2015. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jegyző, birtokvédelem. Mellette NAV, lakásbérleti szerződés vizsgálata.(Pech a tulajnak, ha elfelejtette bevallani.)
2015. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!