Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van a Gyakori Kérdések oldalán...

Van a Gyakori Kérdések oldalán külföldi ember? Úgy értem, hogy olyan, aki megtanulta a magyar nyelvet, és itt regisztrált? Semmi különösebb oka nincsen a kérdésemnek, csak érdekelne!

Figyelt kérdés

#ország #magyar #kiváncsiság #külföld Gyakori Kérdések
2015. márc. 2. 11:27
 1/5 stiw válasza:
94%
Nos, én Ausztráliában születtem magyar szülők által, és még itt tanultam meg magyarul, noha Magyarországon is éltem sok évet.
2015. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves 1.es,magyarabb nem is lehetnél;csak nem tartod magad "külföldinek"?

Szerintem a kérdező arra gondolhatott,hogy minden magyar kapcsolat nélkül idegen nyelvként tanulta a magyar nyelvet.Vannak olyanok is;olvastak valamit a nyelvről,és szanszkrítul már tudtak,kipróbálták,hogy megtudnának-e tanulni magyarul.

Bér nem tudom;milyen külföldi emberre gondoltál,kedves kérdező?

2015. márc. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan emberre gondoltam akinek nincs köze Magyarországhoz, hanem csak tanulja/tanulta a nyelvet.
2015. márc. 13. 07:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem apukám ír, anyukám magyar, Írországban születtem és itt is lakom, de tudok magyarul.
2015. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4/es; te is magyar vagy. Külföldön élő magyar.


Aki magyar apától vagy magyar anyától születik akárhol, az automatikusan magyar. Akár beszél magyarul, akár nem.


Ezért is volt teljes igazságtétel a magyar állampolgárság visszaadása az elcsatolt területekről származó magyaroknak és a leszármazottaiknak.

Hiszen ők is magyarok voltak a megváltozott helyzet ellenére, sőt.

2015. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!