Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyit kell keresni ahoz...

Mennyit kell keresni ahoz hogy fent tudjak tartani egy albérletet, és maradjon penzem ételre stb?

Figyelt kérdés

17 vagyok fél év hogy 18 legyek. Én meg egy ismerosom szeretnénk kulon koltozni 18 eves korunkra. Nem nagyon szeretunk otthon élni de szeretjuk a csaladunkat! :). Azt szeretném megtudni hogy milyen fajta munkát kene vallalnom ami ebben a korban megengedett (ugyszintén az ismerosomnek) hogy fentartsunk egy albérletet Budapesten

és majd munka melett tanulni is szeretnénk :)



2015. márc. 3. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
100-120 körül már nem haltok éhen, de készült fel, hogy a legtöbb pénz az albérletre és a rezsire fog elmenni. Egyéb luxusra nem nagyon fog maradni.
2015. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Egyet. Egy olcsó albérletet.
2015. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Na de a lényeg, hogy szakma nélkül, suli mellett nem fogjátok tudni eltartani magatokat egy saját albiban.
2015. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
értem. Jojennek meg kommentek :)
2015. márc. 3. 22:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakma nélkül suli mellett: esélytelen. Menjetek inkább kollégiumba, bár gondolom arra nincs lehetőség, mert helyben tanulnátok.
2015. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is attól függ, hogy hol akartok kivenni albit.

Ha itt Pesten akkor az drága lesz, főleg két főre. (≈40-45 ezer/fő)

Miskolcon meg ilyen helyeken olcsóbb valamennyivel. Kollégám fizet 30 ezret ha jól emlékszem de ők is hárman vannak. Szóval minimum 130-200 ezer forint lenne a megfelelő jövedelem egy főre, véleményem szerint.

Az sem árt, ha van pl mosógépetek, vagy hűtőtök ilyesmi amit tudtok vinni.

2015. márc. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy meló mellett nagyon gyilkos tud lenni a suli, szinte lehetetlen, hacsak nincs emberfeletti kitartásod. Legalábbis ha nappalin tanulsz. A levelezős valamivel könnyebb, jobban be tudod osztani az idődet, de szerintem én azt sem bírnám. No de nem ez volt a kérdés.


Albi:

Attól függ, hogy mi az elvárásotok. Egyszobásat (persze rezsi nélkül) már 40-60000 Ft-ért is találni havonta, viszonylag normális helyeken. Kétszobást is találni 60-85000 körül, ha szerencsétek van. Ehhez hozzájön a rezsi, ami 20-40000 Ft fogyasztástól függően. Ezt persze felezitek, ha ketten mentek, így 30-67500 Ft megy el fejenként albira igényeitektől függően. Ehhez még add hozzá a kaját (fejenként 30000 Ft körül) és az egyéb kiadásokat (bérlet, tisztálkodószerek, néha kiégő lámpák, pár hetente egy kocsmázás a haverokkal, stb: 20000-30000 Ft).


Összesen mindenre kb. 80-130000 Ft megy el havonta, attól függően, hogy mik a személyes igényeitek, s hogy milyen albit vesztek ki.

2015. márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszonom utolso :)


Van aki hozzám hasonlo modon kezdte ? :)

2015. márc. 3. 22:59
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megvigasztal, van. Én már a középiskolát is éjjeli vagonrakás mellett végeztem. (Persze ez még az átkosban volt.)
2015. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Javaslom, hogy ne Magyarorszagon kezdj egy felnott eletet. Feltetelezem, hogy beszelsz angolul vagy nemetul legalabb alapfokon. Vannak onkentes programok, amikkel kulfoldre mehetsz dolgozni. Felszeded a nyelvet, tapasztalatot szerzel, s nem a szurke Budapesten szenvedsz havi 200 orat, s kapsz netto 100-at.
2015. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!