Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan jelezzem a barátnőmnek,...

Hogyan jelezzem a barátnőmnek, hogy inkább maradjon csendben?

Figyelt kérdés
Osztálytársak vagyunk, végzősök. Én jól tanulok, ő örül, ha mindenből épphogy megvan a kettese. Nem igazán érdekli a tananyag, ehelyett állandóan dumál nekem órákon, mikor írnám az anyagot, amit a tanár diktál. Néha bólogatok, meg válaszolgatok neki, de akkor meg bunkónak érzem magam, mikor csak mondja mondja, én meg a tanárra figyelek. Nem akarom megbántani se, de már kezd idegesíteni, hogy alig bírok órákon figyelni, mert 5 percre nem tudja befogni a száját, csak hajtja a hülyeségeit, aminek nagyrésze fiúkról szól, és a fele szinte csak a saját képzelgése. Már a tanár is ránk szokott szólni, holott nem is én vagyok, aki jártatja a száját. Rendben, szünetekben meghallgatok bármit, amit mond, de mit csináljak, hogy az órákon csendben legyen, vagy legalábbis ne hozzám beszéljen? Nem akarom a szemébe mondani, mert sértésnek is veheti vagy valami.
2014. okt. 2. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Értelmesnek tartod a barátnődet? Ha igen, akkor kérd meg, hogy legyen szíves csendben maradni, mert habár szívesen meghallgatod a mondanivalóját, szeretnél odafigyelni.


Ha nem, akkor ülj el mellőle.

2014. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki, hogy ,,Na jó, de most maradjunk csöndben, mert figyelni szeretnék, majd a szünetben megbeszéljük". Aztán ha továbbra is dumálna, akkor megkérném még egyszer, hogy ,,Jó, de hadd figyeljek légy szíves! Ha olyan fontos, írd le, hogy nehogy elfelejtsd, aztán majd a szünetben beszélünk" De ne sértően, idegesen, hanem inkább mosolyogva, kedvesen mondd neki. Egy jó barátnő ezen nem sértődne meg.
2014. okt. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
erre találták ki a levelezést...leköti magát amíg leírja neked a dolgokat,addig te tudsz figyelni,majd amikor épp kevésbé érdekes amit a tanár mond akkor gyorsan elolvasod és válaszolsz valamit röviden...nekem is volt ilyen barátnőm,de mikor tudta hogy olyan óra van amin éppen szeretnék figyelni akkor szólni se kellett hanem rajzolgatott inkább pletykálás helyett :)
2014. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig mondd nyugodtan a szemébe, észre kell vennie magát. Téged zavar, és jogosan. Ha ő nem akar figyelni, az az ő dolga, akkor foglalja el magát - de csendben.
2014. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!