Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Havonta kifizetitek az albérle...

Havonta kifizetitek az albérletet, szerződés nélkül?

Figyelt kérdés
3 éve élünk a jelenlegi albérletünkben a párommal, csak akkor kaptunk szerződést, mikor ide jöttünk az első évre, de akkor se hagyták, h ideiglenesen bejelentkezzünk... Szal a szerződés rég lejárt, viszont benne van, h anno letettünk két havi kauciót. Minden hónapban rendesen fizettünk, de most nem fizették ki a melóba párom, és ebbe a hónapba nem tudunk fizetni, ugy gondolom, nem küldhet el, mert a kauciót 1 hónapra(ugye rezsivel együt) lelakhatjuk. Vagy ha nem vissza kell adnia azt. Ráadásul a nav nme tud rólunk, és őt, nyílván ezért megbüntetnék, ha jól sejtem, nem csak pár tízezerre... Mi a véleményetek? Egy 27/L

2014. nov. 15. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy kifizetjük, ez így korrekt.

Ha nem tudtok fizetni, akkor beszéljetek a tulajjal, hogy ez a helyzet. De arra apellálni, hogy majd a nav így meg úgy, nem annyira szimpatikus. No meg ha most le akarjátok lakni a kauciót, az azt is jelenti, hogy a hónap végén viszont költöznötök kell.

2014. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Én bérbeadom a lakásom, és az albérlő nem írta alá a legutóbbi szerződést, pedig állítólag hosszú távra tervez. Nagyon nem vagyok boldog tőle, a szerződés mindkét felet védi. Én nem zsarolással és a nav-val való fenyegetéssel kezdeném a dolgot, hanem beszélnék vele erről.
2014. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Elméletileg igen, a kaució pont ilyesmire való.


Ha kekeckedik a főbérlő, az gáz.

Van nyoma annak, hogy minden hónapban fizettek? (banki utalás, átvételi elismervény, stb.)

Van arról papír, hogy nála van a kauciótok?


Ha ezek közül egyik sincs, akkor bizony ahogy Clouseau felügyelő mondaná benne vagytok a szoáréban, hiszen azt is letagadhatja, hogy egyáltalán ott laktok.

Ezért kell a papír mindig, ez az albérlő érdeke is.

2014. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban egyetértek a többiekkel, hogy ne rögtön feljelentgetéssel fenyegetőzz!
2014. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
A navnak semmi köze a ti szerződésetekhez. Ha nem tudsz fizetni, alkudj meg a főbérlővel, vagy költözz ki. Ez így korrekt. Azt, hogy a párodat nem fizették ki, nem lőcsölheted rá a tulajra. Ő is a piacról él, nem mondhatja azt az eladónak, hogy bocs, de most nem fizetek, mert a bérlőmet nem fizették ki.
2014. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen!
2014. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rendesen fizetett mindíg évek óta az albérlő, két alkalommal felhívott, hogy csak később tudja fizetni az e havit. Megbeszéltük, rendben.

Ha eddig rendesen fizettetek, meg fogja érteni, ha most kicsit csúsztok. Emberi módon kell intézni, szóból, nem fenyegetésből ért az ember.

2014. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A határozott idejű szerződés határozatlan idejűvé vált, mert a lejártát követően a lakást tovább használtátok, a bérbeadó pedig nem tiltakozott ez ellen. Tehát van szerződéstetek.


A kaució nem lelakásra való. Mihelyst késedelembe estek a lakbérrel, egy felszólítás után felmondhatja a bérbeadó a szerződést a következő hónap végére. Akkor is, ha addig még futná a kaucióból. Ezért a ti érdeketek a megegyezés.

2014. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kiad-lak ***** válasza:
100%

1 A szerződést nem kapják, hanem kötik

2 nem tudhatod mi volt a bérbeadó éves bevallásában

3 kauciót visszakapod az albérlet elhagyásakor. Csak a károk fedezetére szolgál, semmi másra. Ha nem fizetsz szerződésszegő vagy, ami rendkívüli felmondást eredményez.

Tehát a kaució nem lelakható.


Mielőbb beszéld meg normálisan a dolgot a tulajjal!

2014. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt. Viszont ez nem ilyen egyszerű. Senki sem tökéletes, de a mi tulajunk nem a legkorrektebb emberek egyike, hogy szépen fogalmazzak. Konkrétan nem egyszer én hívogattam, hogy mikor hajlandó a pénzért jönni, és még én voltam a hibás, mert Ő nem egyszer el sem jöt a megbeszélt időben, ha mégis minimum 1 óra késéssel. Ha elromlot valami a lakásban(már alapból mikor ideköltöztünk nem uj bútorok voltak) Szal, mikor pl a bojler elromlot, finoman szólva le sem ***art minket, hiába kértük szépen. Azon voltunk most is, ahogy it sokan tanácsolták, hogy ezt szépen megbeszéljük vele, de ő már a telefonban ordított, és mondta, h a melóhelyére vigyük a pénzt mert ő nem tud jönni..Pedig nem messze, kb fél óránnyira van a melóhelye. Nem valami megértő, sőt elég rugalmas vagyok, hiszen tudom milyen mikor valakinek nincs ideje, de azért amit ő csinál már tul ment a határaimon. Szal arra jutotam, h elmegyünk a melóhelyére és megpróbáljuk vele személyesen közölni mi a szitu, hogy már pedig ezt a havit nem tudjuk kifizetni, ha nem érti meg, így járt. A szerződésben benne van, hogy kifizetük a kauciót, És ha vitázik, akor elmegyünk a következő hónapban. Bár nem szivesen, mert jövő hónapba már tudnánk fizetni, mert párom melót váltott. De ha ő uj albérlőket akar, akik kitudja milyen megbízhatatlanok, stb, akor nem fogok az utjába állni, és keresünk párommal egy lakást.
2014. nov. 20. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!