Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nektek is feltűnt, hogy a...

Nektek is feltűnt, hogy a hajléktalanok, (csövesek), előszeretettel tanyáznak vasúti sínek mellett, és ide építenek mindenféle lakóépületet, meg teleszemetelik a környéket? Budapesten látok ilyeneket. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2015. márc. 19. 18:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Azért laknak a sínek mellett többek között, mert a MÁV trehány, és nem figyeli, vagy nem csinál ügyt belőle, ezért sosem piszkálja őket. a helyi önkormányzat meg nem tehet semmit, mert a sínektől, vagy a töltés oldalától még 10 méter a mávé, tehát nem az önkormié.


mondhatnánk úgy is, hogy védett területen tanyáznak.

Például Kelenföldtől mész Budaörs felé, a reptér mellett/előtt bal oldalon(is) borzalmas kalyibák vannak hosszú évek óta.. ráadásul nemzetközi vonal."



Pár éve pont egy ilyet bogoztak ki és tettek a doboztelep ellen, aztán tele volt vele a tévé, hogy milyen szemetek, mert a szegény hajléktalanok... A környékben élők meg közben nyilatkozták, hogy a "szegény hajléktalnok" miatt kerülővel kell nekik hazamenni, mert félnek tőlük.

2015. márc. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért a hajléktalanok nagy része a saját lumpensége miatt lesz csöves. Pl apám egyszer felvett egy hajléktalant dolgozni ásásmunkára. Otthagyta őket a szokásos segédmunkással, ássák ki a gödröt. Mire visszament, csak a régi segédmunkás dolgozott, a csöves semmit nem csinált. Mondta neki, hogy holnaptól nem kell jönnöd öreg, nem ezért fizettelek.....

De volt, hogy a kéregető csövest megkérdezte, hogy nem érdekli-e ásás-munka. Természetesen a válasz nem volt! Akkor meg miről beszélünk?


De van a másik fajta, aki tényleg nem maga tehet róla... pl kamu szerződéssel kicsalták alóla a lakást. Bár azért itt is megvan a lustaság, hogy el sem olvasta rendesen azt a rohadt szerződést. Végülis csak a lakásáról van szó.


Az éles saroknál én is szoktam látni vagy 5-6 kis "kunyhót". Ilyenkor eszembe jut a "Halálos kitérő" c. film, egy kis túlzással :D Éjszaka biztos, hogy nem lenne jó ötlet ott kirándulni köztük.

2015. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tarlósnak van egy nagyon jó interjúja még 2012-ből a város mindenkié csoporttal, abban mondja ezt is:


"Olyan ember is válhat hajléktalanná, aki elveszítette az állását először, nem tudta fizetni a közüzemi számláit, vagy a lakbérét, és hajléktalanná vált. Aztán olyan hajléktalan is van – ne legyünk ebben álszentek –, hogy az ország akármelyik sarkában állandóan elitta a gyerek iskolapénzét, és addig verte az asszonyt, amíg egyszer csak hazamenve az ajtót belülről zárva találta, akkor felült a vonatra – jegyet persze nem vett –, és eljött Budapestre szerencsét próbálni. Lefeküdt a pályaudvaron, és onnan azóta sem mozdult el, és ilyen-olyan módon keresi, vagy találja meg a megélhetésre valót."


És ez így is van.


Én egyébként míg Pesten éltem KETTŐ normális hajléktalannal találkoztam. Az egyik a Ferenciek terén árulta a Fedél nélkült, vele jó sokat is beszélgettem mikor előadások után mentem a metróhoz és mindig mondta, hogy tanuljak meg stb. hogy ne járjak úgy, mint ő. A másik a Nagyvárad téri aluljáróban lakott, minden reggel összecsomagolta a cuccát, ráült, feltette a szemüvegét és elkezdett keresztrejtvényt fejteni. A többi ide-oda hugyozott, ivott, részegen ordított kötekedett, átkozódott, ha nem adtunk pénzt, a kocsik között mászkált és leköpte a szélvédőt, meg az ajtóba rúgott, ha nem kapta meg amit akart meg ilyenek. Olyan is volt, amelyik a bkv busznak esett neki, mert retkesen hugyosan tök részegen jegy nélkül akart utazni és a sofőr nem engedte. Az ilyet hadd ne sajnáljam már.

2015. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!