Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A felmondott szerzősésű...

A felmondott szerzősésű albérlő kilakoltathatatlansága mellett mi van, ha kötök mással új szerződést?

Figyelt kérdés

Egy gerinctelen, élősködő féreg az albérlőm, aki hónapok óta nem fizet, fittyet hány a több hónapja felmondott szerződésre és vígan él az én lakásomban, miközben az ismerősömnek sürgősen szüksége van egy lakásra. Jelenleg ha átmegyek, még én vagyok magánlaksértéssel vádolva, mivel ő életvitelszerűen ott lakik (az én kontómra). Mi van akkor, hogyha az ismerősömnek kiállítok egy érvényes bérleti szerződést? Akkor ki követ el magánlaksértést?


Esetleg valami ötlet, hogyan tehetném ki a férget?



2015. márc. 19. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Kapcsoltasd ki az áramot, a gázt, zárasd el a vizet.
2015. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Trafó1 ***** válasza:
85%
Veresd el.
2015. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Ingatlanoztam.


1. Normális ember nem köt veled szerződést,ha nem üres a lakás.

2. Közművek kikapcsolása,AZONNAL!

3. Ha nem veszi a lapot,várd meg amíg távozik otthonról és pakold ki a cuccait,ha kell vigyél pár "kommunikációs szakembert".


Ezek nálam működtek,nem egy alkalommal. A jogi út sz@rt sem ér,drága és bonyolult.

2015. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A gázt már elzártam, a villany folyamatban... viszont úgy hallottam, hogy a vizet nem szabad elzárni. Igaz ez?


Ami még nagy probléma, hogy MINDIG van otthon valaki, amint átmegyek, rendőrt hív rám. Állítása szerint "jogász", bár én ezt nem hiszem el, de az biztos, hogy mindig a fejemhez vág valamit, hogy éppen miért fog engem feljelenteni.


Azért jó, hogy ismerősöm szeretne beköltözni a lakásba, mert felajánlotta, hogy kössük meg a szerződést, amennyiben azzal már kirakhatom. De kirakhatom így egyáltalán?


"Kommunikációs szakembert" szeretnék hívni, de félek, hogy azért is rám hívja a rendőröket.

2015. márc. 20. 14:25
 5/8 kiad-lak ***** válasza:

Addig marad amíg akar! Ha nem hajlandó kimenni, egy dolgot tehetsz. Lakáskiürítési pert indíthatsz. Ez max. 2-3 év.


Sajnos ez a jelenlegi bérlő "birtokvédelmi joga" miatt van így. Ezt elkerülhetted volna, ha nem magánokiratban szerződsz.


Ha új bérlővel szerződsz, akkor csalást követsz el.

Ha erőszakot alkalmazol, az lesz veled, amit a bérlődnek kívánnál inkább. Először is rabosítanak.

Persze azért fel kell venni a kesztyűt, de tisztában kell lenni a jogi háttérrel.


Legjobb megelőzni az ilyen helyzetet. Van rá mód.

2015. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok.


1. A te ingatlanod,így a vizet is elzárhatod.

2. Amíg nincs otthon bemész (kommunikációs szakember és lakatos társaságában) a cuccait kirakod közben zárcsere.

3. Hívjon rendőrt ha hazaér! És? Van felbontott szerződés,bent nincs semmi tulajdona,az meg,hogy erőszak volt...bizonyítsa!!!

4. Ha ez nem jó neked cumi van. Évekig tart mire kirakod és lehet addigra szétb sza a lakást.

2015. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A lakást már most is szétrongálta.

A gázt elzártam, palackban hordja be, villany elzárás alatt (már csak az elműnek kell cselekdnie), mostanra víz is elzárva.

Most a kertbe járnak ki elvégezni a dolgukat. De menni azt még mindig nem akarnak.

Ajtók leszerelve.

Oda nem mehetek, mert akkor már elvisznek a rendőrök (ezt rendőr mondta), ugyanis magánlaksértést követek el, illetve atrocitás éri őket ezáltal. Olyan nincs, hogy valaki nem lenne otthon - ugyanis a munka nem a napirendük része -, mindig meg tudják oldani.


Felkerestek engem, hogy a tartozásukat kifizetik, ha maradhatnak. Mondtam nekik, hogy nem akarom, hogy maradjanak, menjenek el. (Alapból csak a tartozásuk ötödét vallották csak be). Felajánlottak nekik átmeneti otthont, ahol ingyen lakhatnának, közölték, hogy nekik nem kell, ők maradni fognak.


Ezek után tényleg tehetetlennek érzem magam.

2015. márc. 22. 10:55
 8/8 anonim válasza:
Ezt a lepra országot! Ebben az országban mindig a sz..r, szemét embert védik a jogok.
2015. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!