Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten tényleg nagyon...

Budapesten tényleg nagyon bunkók az emberek? És egyébként melyek azok a kerületek, utcák amik biztonságosak?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd lemenni Budapestre a legjobb barátnőmmel de nem tudjuk melyik körzetben és utcán járkáljunk. Segítsetek a veszélyes területekkel !! A válaszokat előre is köszönöm :3

2015. márc. 31. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Abszolút nem bunkóbbak, mint a GYK használói, kb. ugyanaz a szint. Este már ne nagyon sétáljatok sehol, amúgy a körutak ahol nagy a forgalom, viszonylag biztonságos. De amikor elindultok úgyis látni fogjátok messziről, melyik az az utca, ahova nem kéne bemenni. Amúgy meg ott sem a bunkóság a baj, csak esetleg kirabolnak.
2015. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapest igen nagy város, és mindegyik kerületében vannak nyugodtabb és zűrösebb részek. Amit általában írni szoktak ilyenkor, az a Blaha, meg a Népszínház utca, de nekem speciel még nem volt ott veszélyes incidensem.

Talán Buda valamivel kulturáltabb, mint Pest.

2015. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem inkább csak vidéki szemmel bunkók. Sok olyan udvariassági dolgot nem tartanak be, ami nálunk vidéken alap, szimplán azért, mert nagy ívben tesznek a másik emberre. Például nem fogja meg neked ismeretlenül az ajtót, vagy ha te teszed ezt nem köszöni meg, tolakodnak, nem figyelnek egymásra, hülyének néznek a "Ne haragudjon, szabad ez a hely?" kérdésnél.
2015. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
3-as nagyon jól megfogalmazta. Én vidékről költöztem ide, és az én megítélésem szerint kő bunkók, nagyon kevés kivétel van. 15 év alatt nem hogy megszoktam, hanem embergyűlölő kezdek lenni. Mikor megyek vidékre látogatóba, az igazi szellemi feltöltődés. Nagyon várom már, hogy visszaköltözzem, most épp azon vagyok.
2015. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Harmadik igen eléggé más szemmel látom ezt mert én már laktam Szrgeden, Szentesen és most Nyíregyen lakom és mondjuk itt is vannak bunkók de nem sok itt kedvesebbek egy szinttel. Anyukám is mondta higy Budapesten eltörte a lábát az utcán ott sírt és mindenki elment mellette mindenki :-\ De én pl főiskolára vagy egyetemre oda szeretnék menni :-)
2015. márc. 31. 22:22
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Mindenhol vannak bunkók. Én pl vidéki "nagy" városban élek. A múltkor megyek haza, panelban lakunk, egy csaj áll a lépcsőn a bejárati ajtó előtt. Én köszönök neki, hogy "hello", ő meg bqszik visszaköszönni. Mondjuk fura volt, mert a mögöttem jövő családnak meg köszönt.
2015. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De kedves volt a kiscsaj jó mondjuk tènyleg itt is vannak bunkók ha jobban belegondolok de mondjuk Budapest egyes területei veszélyesek is :-)
2015. ápr. 1. 21:18
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Budapesten nem játssza meg magát senki,mindenki olyan,amilyen,viszont a vidéki ember mindig a becsületes rendes falusi paraszt szerepben van,de közben felgyújtja a házadat,ha egy tyúkoddal több van mint neki.

Én laktam vidéken 20 évig,de Bp-en sokkal jobb.

Kerületek,amik lazábbak:7,8,9,10,21

(persze mindez szerintem!)

:)

2015. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

semmivel sem bunkóbbak mint máshol. Én vidéken lakom és tele van rosszindulatú emberrel az egész város, és még ez nem is nagy város. Átjárok a megyeszékhelyre, na ott ugyanez, meg vannak akiknek luxus a köszönés, és tudok ilyen szomszédot is.

előtte pesten laktam és tényleg más, de nem mondanám egyiket se rosszabbnak, viszont a sulikból kiindulva a kisvárosban ellenségesebbek voltak velem mint pesten, és mindkét városban több sulit is megjártam életem folyamán

Valaki említette a "szabad a hely?" kérdést a buszokon, na ez itt szokott menni, szinte mindenki megkérdezi a megyeszékhely és a városom közötti járaton, nyilván a többin is, de én azzal megyek. Monduk én nem kérdezem meg hanem csak leülök de előbb jól megnézem ki mellé ülök le ha nincs üres kettes hely. Ja és általában belülre ülnek a kettesen (szinte csak olyan van a távolságikon), én meg kivülre. És nem tartom magam bunkónak ezért, az ajtót se tartom meg, csak kilököm h ne csapódjon rá, mondjuk az időseknek megfogom és előre is engedem őket.

Na ki szerint vagyok ezek miatt bunkó?

Ja és az egykori kisvárosi sulimban a mai napig meg vagyok bélyegezve csak mert más voltam mint az átlag és akkor még csak hetedikes voltam. Volt osztálytársaim nagyrésze is, mostanában az egyiken renszeresen látom a buszon és marha bunkó volt velem, azzal indokolta h nem felejtette el milyen voltam hetedikes koromban s azóta eltelt 10 év. Itt is meg ott is vannak bunkó emberek, nem lakóhely kérdése

2015. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Monduk én nem kérdezem meg hanem csak leülök de előbb jól megnézem ki mellé ülök le ha nincs üres kettes hely. Ja és általában belülre ülnek a kettesen (szinte csak olyan van a távolságikon), én meg kivülre."


Ez önmagában bunkóság, és nagy eséllyel nem véletlenül voltál kiközösítve, ha tíz évtávlatából ezt felhozzák.

2015. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!