Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Éreztétek már azt, hogy ez...

Éreztétek már azt, hogy ez nem a ti hazátok nem idevalók vagytok (lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én akárhol járok az országban, legyen az vidék vagy a főváros, szép vagy csúnya hely,nem érzem azt hogy otthon vagyok vagy hogy itt a helyem, nem tudnám leélni itt az életem.

Szinte el sem tudom magyarázni az érzést, de mintha nem ide való lennék, alig tetszik valami a hazámban.

Lehet hülyeségnek tartjátok, de kíváncsi vagyok a véleményetekre illetve az érzéseitekre.

Köszönöm szépen.

22 F



2015. ápr. 8. 18:50
 1/6 Kiyoko22 ***** válasza:

Szia!

Nos én szerintem otthonnak azt a helyet lehet nevezni, aholn nem csak egy ágy vár vagy egy tv, szoba..stb, hanem valaki/valakik akikhez kötődhetünk. Hisz az embert egy másik személy köti leginkább dolgokhoz. Ha egyedül vagyok, én sem találom a helyem a világban. Egy közösség részévé válni viszont elmondhatatlan érzés. :)

2015. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 badboy99 válasza:
Teljes mértékben megértelek. Tudom mire gondolsz, mit érezhetsz, hiszen én nap, mint nap ezt érzem és sajnos nem tudok ellene mit tenni. Sokszor a sírógörcs kerülget emiatt a megmagyarázhatatlan érzés miatt... De ilyenkor mindig arra gondolok, hogy vajon mit is kezdenék én egy idegen helyen, ahol a nyelvet sem beszélik és se munkám se tető a fejem fölött. Viszont arra is lehetőséget hagytam, hogy hogyha lehetőségem adódik, majd egyszer körbeutazom a világot, és olyan helyekre megyek el amit látni szeretnék és megkeresem azt a helyet, ahol odaillőnek érzem magam. Addig is...igen én még tanulok. Nem tudom, hogy ezzel mennyit segítettem, de...kívánom, hogy találd meg azt a helyet, ahová odaillőnek érzed magad és legyél boldog. :)
2015. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen hely a világon? Azaz bármi alapján volt-e már otthonos érzésed más tájakkal kapcsolatban?
2015. ápr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, én az első válaszolóval szemben meg egyedül érzem magam "otthon" egy elmélyült állapotban, abszolút nem földi síkon, amikor a bármihez való kötődés is teljesen megszűnik.

Ez a Föld nem a hazám.

2015. ápr. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Pont pár napja gondolkoztam ezen. Eszembe jutott egy régebbi emlék, amikor egy külföldi megkérdezte melyik a kedvenc városom. Rávágtam valamit, de őszintén...egyik sem. Nincs. Pedig vannak szép helyek, ahol lakom az is népszerű város és szép is. Mégis egyszerűen semmilyen érzésem sincs. Nem jó itt. Nem szeretem ezt az országot. Külföldön nem tudom hol lenne jó. Nem tudom hol érezném azt, hogy igen itt a helyem. Biztosan rossz lenne, hogy senkit nem ismerek és még nem is a saját nyelvemen beszélek, mégis inkább az vonz, mint, hogy maradjak itt. Lehet ettől rosszabb?
2015. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"vajon mit is kezdenék én egy idegen helyen, ahol a nyelvet sem beszélik"


"A" nyelvet, LOL?

Esetleg tanuld meg te az ő nyelvüket. Merthogy a saját nyelvüket azért általában beszélik az emberek.

Úgy majd kapsz ott munkát is meg lakást is.


De persze nyugodtan lehet ülni Magyarországon idegennyelv-tudás nélkül, szomorúan, hogy milyen szr itt.

2015. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!