Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar emberek többsége, ahhoz van szokva, hogy inkább morog otthon magában, vagy a családja előtt, és tűr, de nem szól a másiknak, ha valami bántja?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 9. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Gyávaságnak hívják.
2015. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy azt hid, hogy csak a magyar embert ilyen..

Biztos vagyok benne hogy a kínaiknál meg az amerikaiknál meg egyéb népeknél is vannak ilyen emberek.

2015. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez helyzettől függ. Én már megtettem párszor, hogy szóltam, de annyit értem el vele, mintha otthon magamba morogtam volna, csak egy csomó felesleges energiámba került. Hát ennyi.
2015. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azon vagyok kicsit elszállva, hogy kaptam ma egy olyan "jótanácsot", hogy ez a normális.. hogy tartsd magadban, mert ha szólsz a másiknak, magadra haragítod.. Ergo bunkó vagy, akármilyen kedvesen és értelmesen és jogosan hívod fel a figyelmét valakinek olyan dologra, amire neki azért van "joga", mert Neked tűrnöd kell. Ha nem, akkor egy bunkó vagy. Miért hajtja a fél társaság a fejét igába, mert a másik fele azt csinál, amit akar. Mi ez itt, kasztrendszer? Aki értelmes, és odafigyel a másikra, a nyugalmára, az fogja be a pofáját, ha a másik egyértelműen zavaró dolgot csinál, mert a többiek egyfajta "előjoggal" ruházták fel? Hogy világos legyek, megkértem a lakókat, hogy ne mossanak este 8 után.. ugyanis a lépcsőházunkban ez rendszeres, fél éve költöztünk ide, egyfolytában ez megy, unom, szóltam, ennyi. De mivel nem tudom, hogy ki az, kiírtam a hirdetőtáblára, utalva a házirendre, ahol szintén világosan ki van írva, hogy este 8 után tartózkodjanak a zajos tevékenységtől a lakók, márpedig a centrifuga dübörgése panelben abszolút beleillik a képbe. És még engem szóltak le, "a fogadatlan prókátorok", hogy jövök én ehhez.. a fenti okfejtés nyomán.. De persze elismerik, hogy hallják, és őket is zavarja. Szóval nem értem.
2015. ápr. 9. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az meg a másik véglet, mikor valaki ezt tartja normálisnak, hogy fülét farkát húzza be... Ez a legrosszabb.
2015. ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek csak ilyen kis játszmák. Hogy mindig lehessen púposkodni valamin
2015. ápr. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát,azért ilyet kiakasztani,az nem éppen jóindulatú dolog.

Biztos oka van,ha valaki 8-kor mos.Mos még 10-kor is?

Én inkább -ha már kiírás kell hogy legyen- azt írtam volna ki,hogy emberek,én szeretnék nyugodtan lefeküdni 8-kor,a gyerekek se tudnak aludni,légyszíves ne mossatok,ha csak lehet 8 után.

2015. ápr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én konkrétan annyit írtam ki, hogy emlékeztettem a lakókat a házirendre, nem az én határozott kérésem volt, mert ugye én hogy jöhetek ahhoz, hogy bárkit bármire megkérjek, hisz az nem illendő... A tábor egyik fele azt csinál amit akar, és vélt joggal elvárja, hogy a másik fele meg tűrje! Az abszolút nem jóindulatú, hogy mert neki nincs reggel kedve felkelni és elindítani a mosást, mert ő még pörög, és amíg éjfélig nézi a mosást, a fél 11-es reklámkor kitereget... Mert neki ilyen az élete.. Nem igaz, hogy csak akkor ér rá, a nyakamat teszem rá! Mindenki csak a saját érdekeit nézi! Neki akkor esik jól, és igen, nem egyszer este 10 után veri a panelt a centrifugájával! Valamelyik este is este fél 10-kor a szomszédos lakásban még ment a felújítást, kaparták a falat, áthallatszik rendesen. És biztos voltam benne, hogy nem fogja reggel 7-8-kor elkezdeni. Ő még nem volt fáradt, és persze nincs tekintettel senkire, azt csinál, amit akar. És persze, hogy igazam volt, délelőtt 11-kor állt neki folytatni a felújítást. Ez kulturáltság kérdése is, nemcsak házirend kérdése, hogy figyelembe veszem a másikat is, ha már egy társasházban élek, és nem egy családi házban. De persze, ha valaki erre figyelmeztet, az nem normális, csak az, hogy a másik rendszeresen és nagy ívben sz..ik a másik felyére.
2015. ápr. 14. 10:38
 9/9 A kérdező kommentje:
éjfélig nézi a "tévét".. rosszul írtam, de bárhogy is tök mindegy hogy mit csinál, neki akkor van kedve, és ez motiválja, nem az, hogy várok reggelig, amikor már nem zavarok senkit. És persze az is normális, amikor karácsony másnapján reggel 6-kor a szomszéd centrifugájára keltünk? Biztos képtelen volt várni még pár órát... Biztos határozott oka volt. Szégyellje magát az ilyen, és nem én fogom, hogy ezért azért szólok.
2015. ápr. 14. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!