Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Átlagos magyar családban...

Átlagos magyar családban élek. Férj, feleség gyermekek. Falun. Miért bántja ez a családi kapcsolatok témában kommentelők jórészének a szemét?

Figyelt kérdés

Miért baj az, hogy mi a hagyományos értékrendet képviseljük. Nálunk nem "menő" attól egy nő sem ha azt mondja hogy "nem szülök gyereket, mert milyen lesz utána az alakom". Miért szólják le nyiltan, vagy burkoltan a feleségeket? Nálunk az ilyen "nem megyek férjhez, nekem nem kell család, nem leszek egy férfi tulajdona" megnyilvánulásokkal nem vált ki nyíltszíni tapsot egy lány sem.

Mi férjez megyünk, megnősölönk, gyereket szülünk. Nekünk ez a természetes. Sokak szemében itt családi kapcsolatokban ettől vagyunk ellenszenvesek. Csak reménykedni tudunk, hogy nem nő tovább az általam említettek tábora. Mi lesz akkor a magyarsággal?



2014. máj. 17. 07:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Újabb provokatív kérdés, gratulálok. Mit foglalkoztok más véleményével? Ha nektek az a jó, csináljátok, senkinek semmi köze hozzá.
2014. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
57%

"Semmit sem számít hited, és a véred.

Ha életed inkább szolgaként éled, saját utad helyett a másokét járod!

S a gyermekednek is ezt a jövőt szánod."


..


" A fiadat sírasd, kinek az lesz a sorsa:

Hogy apja gyávaságát vállalni kell, s hordja! "

2014. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a legtöbb család így gondolkozik, ahogy ti. Személy szerint sosem találkoztam olyannal, aki leszólná ezt a családmodellt, persze attól még lehet, de biztos nincs sok ilyen. A legtöbb nőt meg szerintem nem érdekli az alakja jobban, mint a gyereke/családja. Amúgy meg, mi lenne akkor a magyarsággal? Mindenki úgy él, ahogy akar.
2014. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

Kit érdekel, hogy ti hogyan éltek? Miért bántana ez bárkit is?


Jaaa, hogy te erőlteted a saját nézetedet, és te bántasz mindenki mást? Na, talán akkor ezért, nem!?


Kétlem, hogy bárki csak úgy írt volna neked egy privát üzenetet mondjuk, minden alap nélkül, hogy leszóljon...

2014. máj. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
6%

1-es, 4-es, Tényleg nem látjátok, hogy Ti, Magatok igazoljátok meglátásunkat, és igen ti is lenéztek bennünket!

Biztos, nektek van igazatok, mi csak falusiak vagyunk, értjük, hol a helyünk.

2014. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
5-ös, látom Te megértetted, amit írtam, egy véleményen vagyunk. Köszönöm a hozzászólásodat!
2014. máj. 17. 08:54
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Én is férjhez mentem, szültem, mégis ellenszenves a gondolkodásod.

Mert nincs jogod nem menőnek titulálni másokat, csak mert másképp képzelik az életüket nálad. Ami neked természetes, másnak nem az, fogadd el. Semmi közöd mások életéhez. Az meg, hogy azt írod, nem váltanak ki nyíltszíni tapsot, undorító ítélkezés, akkor inkább egy normális, elfogadó gyermektelen nővel beszélgetek, mint veled, holott az életem inkább a tiédhez hasonlít.

2014. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Na, ez azért egy kicsit hisztiszagú. :) Itt a kommentelők nagy része inkább azokat nem szokta megérteni, akik nem akarnak gyereket. Én olyan hozzászólásokat sem nagyon szoktam látni, amiben leszólnak valakit azért, mert férjhez ment. Jó, van egy-két provokáció, de az szinte minden témában előfordul.
2014. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
7-es, mi már csak ilyen "ellenszenvesek és undorítóak" vagyunk. De örülünk, hogy ti milyen rokonszenves és barátságosak vagytok.
2014. máj. 17. 09:05
 10/34 anonim ***** válasza:
92%
minden egyes mondatoddal elítélsz másokat, és mégis feljebbvalónak hiszed magad...
2014. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!