Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakótársam állandóan beszól...

A lakótársam állandóan beszól azért, mert túl sokat mosok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk, hárman vagyunk lányok. Az egyik lakótársamat az zavarja, hogy én heti több adagot is mosok, míg ő kb. kéthetente indítja el a mosógépet. Azt mondta, nem akar ezért többet fizetni a rezsibe, mert én ilyen mosás mániás vagyok. Nem vagyok az, csak szeretem a tiszta, jó illatú ruhát, törölközőt, ágyneműt. Ő fél évente ha kimossa az ágyneműit, törölközőt, pizsamát két hetente. Szerintem pedig ez a durva, amit ő csinál. Felajánlottam neki, hogy akkor én fizetek többet a rezsibe, csak ne szólogasson állandóan be, az volt a reakciója, hogy úgy sem tudnánk pontosan kiszámolni a fogyasztásunkat, így valahogy ő mindig többet fizetne. Ezen kiakadtam, most ott tartok, hogy legszívesebben elköltöznék, csak szeretem ezt a helyet, a szoba ára is jó, megfizethető. De ha így halad, biztosan el fogok költözni. Hogyan érthetném meg vele szépen azt, hogy akkor hadd fizessek akkor többet a rezsibe, ha többet is fogyasztok? Egyszerűen nem érti azt meg, hogy így neki nem kell többet fizetnie.
2015. ápr. 9. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Egész programokat mosol végig módosítás nélkül? Mert ott számolható akkor a víz- és áramfogyasztás is.
2015. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem. A fehérneműt és ágyneműket szoktam csak hosszabb programon mosni(másfél órás), a többi ruhát 30 perces programon, hiszen csak át kell őket öblíteni.
2015. ápr. 9. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Írd fel a villanyóra állását mosás előtt és után. Meg a vízóráét is. Így ki tudod számolni mennyi fogyasztás jön ki egy-egy mosás után. Utána már csak számolni kell hány hosszú meg rövid programot használtál.

Persze mikor méred az áram ill. vízfogyasztást, akkor fontos, hogy semmi más elektromos eszköz ne legyen bekapcsolva, meg a csapot se nyissátok ki máshol, amíg megy a program. Ezt csak egyszer kell elvégezni, utána már tudni fogjátok, hogy mennyivel is növeli a fogyasztást.

2015. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a tippet, jó ötlet. Felírom!
2015. ápr. 10. 11:31
 5/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Durva, amit csinál. Fél évente ágyneműt mosni.. helytelen!
2015. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Mindketten a szélsőségeket képviselitek. Nem egészséges két hetente törölközőt cserélni, de te is túlzásba esel, és nem is a ki fizet többet a lényeg, hanem hogy pazarolod a vizet :(


Én is akkor indítok programot, ha összegyűlt egy teljes program. Nem hiszem el, hogy egy hét alatt több teli töltet ruhád gyűlik össze. Ágyneműből, törölközőből sem egy darabod van, azt sem egyesével kellene mosni, hanem amikor teli tudod rakni a gépet.


Szóval okosan, nem végtelen a vízkészletünk, de erre úgyis majd akkor fogsz - vagyis fog sokmindenki, aki nem figyel - rájönni, amikor a jó illatú ruhák nem oltják majd a szomjukat :(

2015. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Sajnálom én is, hogy tönkremegy a Föld, de én jelenleg fontosabbnak tartom az életemben a tisztaságot.

Szerintem nem felesleges két hetente törölközőt cserélni, én is úgy szoktam, de van, hogy hamarabb is.

Mellesleg sokan - én is - a bugyikat, zoknikat 60 °C-on mossák, csakhogy a zoknijaim néhány kivételtől eltekintve mind fekete, a bugyikból meg mindenféle színű, mintájú, de jellemzően világosabb színűek.

Ezeket nem lehet együtt mosni, mert egy idő után, akár már pár alkalommal történő együtt mosás után is elszínezi a bugyikat, sötétebbek lesznek. Próbáltam régebben, pont a spórolás miatt, de csak tönkrementek így.

Tehát nálam van egy sötét 60 fokos progi, egy világos 60 fokos, és egy fehér 60 fokos, mert a törölközőim, fürdőköpenyem, mind fehér, és ezeket is ilyen magas hőfokon mosom. Az ágyneműt is, de az megy a világos bugyikkal együtt.

És ez van kéthetente, 3 db 60 fokos program.

Aztán van, amit csak 40 fokon mosok, van amit 30-on, szóval kéthetente nálam lemegy min. 4 mosás, de inkább öt-hat.

Egyedülálló vagyok, tehát soha nem telik meg a mosógép egy személy esetében. Nincs is annyi ruhám, hogy megteljen.

Mellesleg az a tapasztalatom, hogy ha tele van a gép, nem olyan hatékony a mosás, öblítés. Szóval én nem is járatnám úgy a gépet, hogy teli van.

2015. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem azt írtam utolsó, hogy ne tisztálkodj, felesleges kiforgatni a szavaimat. Viszont remélem ezt a karakán véleményedet majd az unokáid szemébe is ugyanilyen tökösen fogod megmondani, ha nekik esetleg már lesznek problémáik a vízellátással.
2015. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem állt szándékomban kiforgatni a szavaidat. Eszembe se jutott ilyen. Na, mindegy.
2015. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt, Európában azért szerintem biztonságban vagyunk, ami a vízkészletet illeti.

Afrikában meg néhány más hasonló helyen vannak gondok, de hát azok oda szarnak, ahol épp rájuk jön, nem csoda, hogy a kútjaikat mind elfertőzik. Ha ilyen hülyék...

2015. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!