Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonaim állandóan nyomoznak...

A rokonaim állandóan nyomoznak utánam, sokszor megkeserítették már a dolgaimat, kamaszkoromtól bántanak, nem a közvetlen, hanem a tágabb rokonságról van szó, mit tegyek velük szemben?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy nekik szúrja a szemüket, hogy bizonyos dolgokban sikeresebben működö mint ők, vagyis a gyerekeik, az unokatestvéreim.

Én egy szelíd, érzékeny ember vagyok, nem szokásom bántani másokat.

Ők már szakközépiskolás koromban, amikor az osztályból elsőként középfokúzni mentem 15 évesen, ismerősükkel figyeltették a vizsgalapokat, ez csak később derült ki.

Nem jött be nekik, sikerült a vizsga.

Később a felvételin szintén lenyomoztattak, hogy hány pontom lett, majd sajnálkozva hívtak fel, hogy hallottuk nem sikerült...pofára estek, mert nem tudtak arról, hogy időközben a nyelvvizsgáimmal együtt ponthatáron belül voltam.

Az igazi őrület ettől indult, első félév szokásos buktatóvizsgáján szintén, s ez nem sikerült elsőre, akkor persze jöttek a szánakozások, hogy hát igen, ők tudták hogy nem vagyok erre alkalmas.

Pofátlanul még azt is elmondták, hogy "annyira aggódtak értem, hogy kénytelen voltak felhívni az illetékeseket, hogy tudják, hogy mi lett a vizsgával".

Az egyetemet végülis 4,2 átlaggal végeztem, majd kaptam egy külföldi lehetőséget, egy idegennyelvű PhD. programmal egybekötve, erre a válaszuk, elkezdték terjeszteni, hogy hazudok, és nem is végeztem el az egyetemet, és külföldön takarítok!!!

Ha nem velem történik, el sem hiszem, hogy valaki rokonával (aki a gyerekei korosztályában van) ilyen tud lenni!!!


Kétségbevonják, vizsgáztatnak, nem is ismerik a szakmát, de azért kérdezgetnek, nyilván visszavágok, megvédem magam, de miközben mindenhol elismernek, zek a mocsskok valahányan azon drukkolnak, hogy egyszer csak kiderül, hogy mégsem vagyok alkalmas a szakmámra.


Az ő gyerekeik közül egy sem vitte ennyire, az egyik egy érettségivel belekapott mindenbe, semmi nem jött be nekik, senkivel nem jön ki, és 30 évesen a szülei nyakán élősködik, hitelből vett lakást, amit a szülei fizetnek neki, de nem lakik benne, hanem a gyerekkori szobájában otthon, a lakás annyira el van hanyagolva, hogy már hivatalos felszólítást is kaptak, hogy tegyenek rendet a környékén.

A másikak közül az egyik alkoholista lett, még egy szakképzést sem tudott elvégezni, a 3.-ik rendetlen életvitelt folytat, nem dolgozik a szakmájában.


És akkor, állandóan engem kérnek számon, hogy "na, még mindig PhD, vagy legalább van már valami állásod?" - nem értik, hogy a kutatás maga az állás, hogy tényleg megszenvedtem érte, nem adták ingyen, és tudnék nekik is segíteni, ha normálisan állnának hozzám.


De nekik csak ez az állandó megfigyelés, úgymond "hátamögöttiskedés" a fontos, bármit mondok, kétkedve fogadják, persze sosem mernek nyíltan konfrontálódni.


Miért bántanak engem? Tudom, irigység, de akkor is. Én nem bántottam őket. Mit tegyek? Kérlek segítsen, aki tud, előre is nagyon köszönöm hogy olvastátok.


2013. szept. 12. 03:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük!


Megváltozni nem fognak.


Ha "vizsgáztatni" akarnak, akkor ne vedd fel e kesztyűt, mond meg nekik, hogy miért kérdeznek, hiszen le sem diplomáztál :D Aztán hagyd faképnél őket. Ne mondj nekik semmit.


A rokonaid mérhetetlenül irigyek és rosszindulatúak!

2013. szept. 12. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1# :-) Köszi, igazad is van, hogy nem változnak, de tudod, a karrieremnek is képesek komolyan ártani ezek az emberek.


Vidéki nagyvárosról van szó, ahhoz azonban elég kicsi, hogy a pletykák valóban veszélyesek legyenek...sírnom kell sokszor már.

Nem jöhetek haza, mert lassan már rettegek attól, hogy mit találtak ki ezúttal, miért néznek rám furcsán a sétálóutcán, a bevásárlóközpontban, akárhol.

2013. szept. 12. 04:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol velük?
2013. szept. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Ez betegség, amivel pszichologushoz kéne fordulnod. Nekem is van egy ilyen fóbiás húgom, azt hiszi, hogy a család ártani akar neki, pedig mi szerettük és tiszteltük őt. Ő inkább elszigetelte magát, mert kisebbségi érzése van és azt hiszi hogy mindenki mutogat rá és utálja. Megszakította mindenkivel a kapcsolatot. Borzasztó és nem tehetünk semmit. Menj orvosohoz minél hamarabb, mert ezek kényszerképzetek, fóbia.
2013. szept. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 kovpet ***** válasza:
100%

"a karrieremnek is képesek komolyan ártani"


Pontosan hogyan?

2013. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell őket hívni egyenként, hogy feljelented őket rágalmazásért.


Egyébként honnan tudják hogy mit csinálsz éppen? Ki az aki, állandóan leadja a drótot rólad?

2013. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy észreveszem azért te is sok mindent tudsz róluk!

DE most tényleg, nem akarlak bántani, de te is épp úgy turkálsz az életükben. Én azt tudom tanácsolni, hogy nem kell beszámolni semmilyen életeseményedről. A testvérem ugyanígy panaszkodik az anyósáról, közben meg mindenbe beavatják a nyanyát!

2013. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
4#: Te vagy a beteg. Nekem nem kellene orvost ajánlgatnod, mert nagyon rossz helyen kopogtatsz. A véleményed sza>rt se ér, mivel felszínes ítélkezésen alapul. Abból indulsz ki, hogy nem mondok igazat, és biztos csak képzelődök, nem vagy hajlandó elhinni, amiket írok, így nincs is miről beszélnünk.
2013. szept. 12. 17:51
 9/12 A kérdező kommentje:

kovpet:


Nézd, elég széleskörű a kapcsolatrendszerük, nálunk mindegyik jóval gazdagabb, és tudod, a pletyka tud ám hatni. Ha elindítanak egy olyat, hogy pl: én ezt vagy azt hazudok, és pl: nem igaz hogy van több felsőfokúm, akkor ezt addig, míg nem mutatom be a bizonyítványomat, nem fogják elhinni, viszont lesz egy előttem járó "jóhírem", amiért adott esetben nem leszek hiteles x kérdésben.

Az előítélet mindenhol dolgozik ám.



6#: Megtettem már. Több személy is leadja nekik a drótot, pl: szomszéd gyereke, volt munkatárs, munkatárs felesége, ő távolabbi rokonuk.


7#: Drága, nem turkálok, tényeket neveztem meg a saját védelmemben, nem értem, mi ezzel a bajod. Ők bántanak engem, és akkor ne is vágjak vissza? Söprögetnének a saját portájuk előtt.

Semmi életeseményemről nem számolok be nekik, de kutakodnak, másrészt eléggé álomvilágban élsz, ha azt gondolod, hogy mindent titokban lehet tartani ilyenek előtt, egy városon belül.

2013. szept. 12. 18:23
 10/12 anonim ***** válasza:
vegyél egy kamerát és csinálj nekik műsort a youtube-on
2013. szept. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!