Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rossz szomszédok. Mit lehet...

Rossz szomszédok. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felső szomszéd nagyon hangos/zajos. Például hajnalban fél-1 órát járkál magassarkúban mielőtt indul dolgozni, vagy éjszaka 11 órakor hatalmas robajjal rántja ki a kihúzhatós ágyat (telefonbeszélgetés közben a másik fél tisztán hallja), gyerek labdát pattogtat napi szinten, vagy végigtrappol a lakáson, ajtócsapkodás stb...

Kulturáltan megkértük, hogy legyen kedves egy kicsit korábban kihúzni az ágyat, és vázoltuk, hogy a járkálás is lehallatszódik, mert vékonyak a falak. Ígérte figyelmesebb lesz, de ugyanúgy folytatja. Újból próbáltuk megkérni többször is, de minden alkalommal lepattintott, hogy siet. Nem maradt más, mint a klasszikus "kopogjunk fel", erre nem hogy visszább venné magát, hanem visszakopog....


Mit lehetne tenni? Kinek lehetne szólni aki tud is hatni rájuk? Közös képviselő már beszélt velük, de nem ért sokat. Egyszerűen legyőznek a sötétségükkel, őrület :D

Kérlek adjatok ötleteket! (De tényleg valami használhatót légyszi, mert nagyon zavaróak.) Volt/van valakinek hasonló "tapasztalata"? Hogyan kerekedtetek felül?

Költözés is van tervben, de addig is jó lenne egy kis nyugalom.


2015. ápr. 20. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A jegyzőnél indíthatsz birtokvédelmi eljárást. A gyakorlati tapasztalat az, hogy költözz el minél hamarabb.
2015. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Te vagy az Laci? :D
2015. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatnál lehet följelenteni csendháborításért. Nem tudom, van-e értelme.


Az én felső szomszédaim is ugyanilyenek. Én hangos zenével szoktam őket bosszantani.

2015. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én john rambo párti vagyok.

a házimozi hangfalait felfordítottam és a végső nagy lövöldözést full hangerőn oda neki 2x egymás után.

kb 3 ilyen alkalom után levágta a tanyáról szabadult paraszt pitsa,hogy valami összefüggés lehet itt a sarkán járás és rambo között,úgyhogy felvette a papucsot.

https://www.youtube.com/watch?v=aL39jJN9hHM

2015. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezek nem értenek sem a szép szóból, sem a jelzésekből. Sőt, ha felkopog az ember vagy hangosan zenét (mi esetünkben tv-t) hallgat, akkor dafke, annál jobban ők is... csak azt nem értem, hogy alsó osztályos gyerek mi a fenének nem alszik hétköznaponként éjjel 11-kor (már nem azért, mert a gyerek érdekel, csak ha lefeküdne korán, akkor legalább hétköznap lehetne tőlük pihenni).

A feljelentéshez szerintem azért több kell mint az ágy kihuzása, még ha hangos is épp már aludna vagy aszik is az ember...

A birtokvédelmi eljárás mit takar pontosan?


Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 21. 16:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyufaszál beletörése a zárba, bár ez csak akkor jó, ha nincs otthon, és nincs benne belülről a kulcs, mert ha benne van, akkor nem ér semmit.

Mire azt onnan kiszedi, az jó móka lesz, főleg, ha minden nap megcsinálod, amíg megy a hangoskodás. Ha csendben vannak, akkor jutalmazhatod őket gyufamentes zárral, hátha ahogyan mondták, rájön az összefüggésre :)

2015. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Idomítás, ellentámadásokkal vagy költözés. Egyik se jó,de más megoldás nincs. Jogi út kizárva, semmi eredménye nem lesz, a panel az ilyen.
2015. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Gondolom reggel ti korábban keltek, amikor ő még szeretne aludni. Ez a te időd, adjál neki rendesen, hadd érezze a törődést, milyen az, mikor nem tud pihenni.
2015. ápr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom olvasod-e még, de én is tudok pár tippet adni :) Az én fölső szomszédjaim is éjjeli baglyok. Tehát észrevettem hogy egy ilyen hosszúra sikerült éjszaka után alszanak vagy 9-ig. Vagyis, csak aludnának mert én ilyenkor vagy 7-kor nekiállok porszívózni és véletlenül az összes radiátort eltalálom a porszívó csövével. Jó nagyot lódítók rajta.... Berakom a "kedvenc" zenémet a Jolly és Suzy Kicsi szívem kicsi szád-at, lejátszom vagy 10x egymás után maximális hangerőn, közben ugatok mint az állat. Hála istennek nekem is lett gyerekem, így mostanában sűrűn beteg a lány :D :D Sajnos sűrűn kell porszívózni az orrát hajnalban :D :D Ha nagyon jót alkotok a klotyón, akkor hagyom a szagot kicsit terjengeni, én elviselem, de ők szerintem nem :)
2015. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi :D
2015. ápr. 23. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!