Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha valaki az én udvaromban...

Ha valaki az én udvaromban tartózkodik (valamit el akar lopni), és a kutyám megtámadja (esetleg megöli) akkor nekem lehet problémám ebből?

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Igen
2015. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Akár te is átvághatod a torkát, ha fenyegetve érzed magad. Szerencsére már nem téged raknak seggbe, amiért magad és a tulajdonod véded.
2015. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint van a tábla, hogy "Vigyázz a kutya harap" és a kutya be van oltva, akkor ha jól tudom nem.

Bár a megölés résszel nem vagyok tisztában.

2015. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha a tábla kint van, és én nem vagyok otthon, akkor semmi joga nincs az udvaromban tartózkodni, nem?

Ha nem vagyok otthon, akkor nem tudom megállítani a kutyát.

2015. máj. 3. 15:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a táblás válaszoló.


Alapesetben (ha jól emlékszem) úgy van ahogy leírtam, de abból lehet a gond sajnos, hogy mondhatja azt, hogy ki volt engedve a kutya, vagy direkt ráuszítottad vagy ilyesmi. Sajnos sose az ártatlant védik.

2015. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mármint kiengedve az udvarba (nem ketrecbe) vagy az utcára?

Ha az utcán történik, természetesen az én felelősségem.

De ha az udvarban van akkor miért az én problémám, ha a kutya bántja őt? Főleg ha otthon sem vagyok, és az ajtó be volt zárva?

2015. máj. 3. 15:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy hazudhatja azt, hogy kint volt szabadon az utcán, sőt azt is, hogy direkt te uszítottad rá.

Természetesen, ha az udvarban van, nincs semmi gond vele.

2015. máj. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi a válaszokat. Ment a zöld kéz.
2015. máj. 3. 15:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonyitottan illetektelenul hatolt be lekeritett maganteruletre, teged nem terhel felelosseg a kutyatamadasban. De ha nyitva hagyod a kaput, ott mar nehez a bizonyitas, amikor kimenekul a kutyaval a nyakan a rosszandeku ember a kozteruletre.
2015. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Problémád biztos lesz ,mert hosszas vizsgálat fog elkezdődni.Kell a kutya harap tábla , lehetőleg illusztrálva valami mérges vicsorgó kutya képpel, hogy az írni olvasni se tudó de más telkére előszeretettel bemászó és értékek után kutakodó honfitársaink is tudják értelmezni a dolgot. Mert különben még beleköt valami jogvédő...


Egyébként ha az állatkertben is bemászol a védőkerítésen hogy megpaskold a medvét az meg letépi a karod, ott se fogsz kártérítést kapni.


A lényeg hogy a kutya bent legyen ne az utcán, és legyen a kapu bezárva kulccsal .

2015. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!